Společnost

Cikán, nebo Rom – změna slova nikoho nevylepší

Protest, který se uskuteční v neděli 22.4.2012 mezi 9 a 20 hodinou je jen dalším pochodem v řadě a zdaleka není posledním. A v tuto dobu již málokdo uvěří, že jde o hrstku radikálů s neonacistickým myšlením. Prosím, přestaňme se ohánět rasismem, je to nejen zbabělé, ale i nefér.

Nefér vůči všem lidem, které za poslední, a řeknu třeba půlrok, napadli, okradli, zmlátili, či jinak perzekuovali zástupci jedné jediné skupiny.

 

Skupiny romské.

Každý, kdo se v tuhle v chvíli a ve stádiu vývoje, kam jsme nechali romské etnikum dojít, schovává za rasistické nálady, se chová nejen zbaběle, ale hlavně se dopouští téměř bezpráví.

 

Dává tím další zbraně do rukou těm, kteří je již stejně mají.

V právním státě, v rozvinuté demokracii, v zemi, kde má člověk právo svobodně žít, pohybovat se a existovat, není možné vykládat zákony a motivy dvěma různými způsoby a měřit dvěma metry.

 

Jediné, čeho se tím dočkáme, bude rostoucí počet lidí, posekaných, zmlácených, zkopaných, zavražděných…to proto, že když někomu ukážeme, že jsme jeho činy ochotni omlouvat, nebo přehlížet, navíc někomu, komu globálně výrazně schází morální kodex a duševní vyspělost, pak se nemůžeme divit, že se takovéto nesmyslné ústupky obrátí proti nám.

 

5044MGZ.jpgA bohužel nikoli proti těm, kteří taková pravidla nastavili, ale proti těm, kdo je nucen je trpně snášet.

Ne, poslanci a „bojovníci za lidská práva“ (ty uvozovky nejsou omyl), ale obyčejní lidé, děti přicházejí o zdraví, o iluze, o kvalitní budoucnost, psychickou pohodu o radost ze života.

 

Kdo má tohle na svědomí? Kam si jít stěžovat?

 

Nikoli do nějakého cikánského doupěte, vybydleného paneláku, nebo na smetiště, či co udělali cikáni z velkorysých darů společnosti, ale k zákonodárcům, poslancům EU a všem těm, kteří tyhle věci dopustili.

 

Jestli se nezačneme jako společnost obratem velmi radikálně vyrovnávat s výrazně rostoucí agresí Romů, právními a zákonnými prostředky, spadneme až na samé dno.

 

Tedy, nikoli na vrchol sociálně spravedlivé, civilizované společnosti.

 

To proto, že pakliže znevýhodněná společnost nenalezne zastání v právu, jeho ochráncích a zákonodárcích, dávajících do rukou právo těm, kdo jej mají prosadit, začne se společnost chránit sama.

 

5043Zjl.jpg

 

Upne se na každého, kdo přislíbí pomoc.

Jestli necháme “narůstat” cikány (a mě je srdečně jedno, jaký termín je poplatný momentálním požadavkům tohoto etnika, protože samo také zásady nerespektuje), pak tím prakticky legalizujeme a umetáme cestu k moci těm, jejichž myšlením je opačný extrém.

 

EXTÉMISTŮM.

 

A zlobit se pak už nebude na koho.

 

Idnes.cz : „Mnozí Romové útok odsoudili, zároveň však upozornili na to, že to byl čin jednotlivce, a nikoliv skupiny“

 

Jednotlivce? To asi těžko!!

 

Střelec z Tanvaldu se bránil útoku Romů.

 

Žena napadená Romy ve Varnsdorfu zemřela

 

Mačetový útok Romů v Novém Boru 

 

Útok Romů na místostarostku Albrechtic 

 

Host restaurace je po brutálním útoku Romů v kómatu, má poraněný mozek.

 

Dva muže v Ústí napadla skupina Romů

 

Skupina Romů napadla ve Varnsdorfu manželský pár a jejich syna.

 

Dvacítka Romů napadla v Rumburku šest mladíků

 

Romové chtěli výpalné ve šluknovské hospodě

 

Romové zničili večerku v Jablonci

 

Útok skupiny Romů na policii v Lysci zůstává i přes svědectví bez obvinění

 

Když už nejste, Romové, schopni žít, bydlet, vychovávat své děti, vyvíjet se, pracovat, dodržovat zákony, hygienu, nebo komplexně základní pravidla jakékoli demokratické země, jakékoli civilizované společnosti, tak si z nás alespoň nedělejte legraci!

 

Změna slova v názvu etnika, nezmění vnitřní nastavení jednotlivce a vůbec ne skupiny. 

 

 

Slovo nikoho nevychová, ani nevylepší.

 

Michaela


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com