Detail příspěvku: Andělské tarotové karty. Něhou hebká kniha pro ženy!

Andělské tarotové karty. Něhou hebká kniha pro ženy!

autor: | Lis 18, 2015 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 24

To je mi ale přiznání od samotné Doreen Virtue. Jak ona s taroty zacházela, to by se jeden pousmál! Je znát, že autorka kdysi ze svých tarotových karet vyndávala ty vyloženě ošklivé a negativní. Aby tam nerušily, aby nestrašily. Jí nebo její klienty. A potom stvořila svou vlastní tarotovou sadu, ve které ty negativní karty přejmenovala.

Andělské tarotové karty jsou už nějakou dobu na trhu, ale až nyní za nimi přichází velká papírová kniha s tvrdými deskami. A určitě si to zaslouží, protože jsou to taroty pojaté jinak ve svém významu, jsou něžnější. Vraťme se k těm kartám, které Doreen ze svého portfolia pradávného vyházela. Ani se jí nedivím, protože čistě klasické tarotové sady opravdu někdy budí strach. A tady poznáme ty, které tam ona neměla… Z jednoduchého důvodu.  Tady jsou právě ty karty jistě přejmenované na – řekněme – výsledek toho, co karta může přinést. Smrt je tu třeba Obnova.  Smrt je v podstatě obnova, ale než se k tomu dohrabeme, plno slz ukápne a hodně bolesti zažijeme. Doreen a Radleigh v této knize nacházejí pro každou situaci slova útěchy a také nabízí řešení. To se mi na těchto kartách líbí nejvíc, jsou útěšné, řešící… nejsou osudové, ale dávají na výběr křižovatku.

Nejsou ty karty plné zmatku?

 

První dojem takový být může. Ale když se podíváme na každou kartu, onen obrázkový chaos výborně uklidňuje text kolem. Hesla a výstižná stručná shrnutí, která okamžitě dají minimálně prvotní informaci z výkladu. No ale pak je potřeba se zahloubat hlouběji, protože věci začnou sedat na své místo. Ještě si musí sednout prach a doladit se drobné niance na každé kartě, které mohou mít v některých případech i zásadní význam. Popisy jsou v knize pečlivé a čtivé, je tu rozebrána nejen symbolika na kartě z obrázku, ale i obecné informace, podobenství k lidem či astrologickým faktorům, andělská čísla ke každé kartě přirazená anebo známá Bláznova cesta, čili postavení karty v putování lidským životem.

 

To všechno dodává nečekané úhly pohledu, které zaujmou zkušené vykladače, protože si nad nimi mohou opět zahloubat a třeba k nim přijdou nějaké další užitečné informace nebo jen klid na duši a začátečníci  se mohou do této knihy vrhnout po hlavě nezatíženy předsudky starých tarotových sad.

 

19096MzV.jpg

 

Negativní karty nabízí řešení

 

Měla jsem trochu strach, že ona nabízená řešení budou svádět na scestí. Že ty negativní karty, jež autorka kdysi neměla ráda, budou nějak do falešna uhlazené, ale opak je pravdou. Velice dobře každou kartu probírá z hlediska jejích špatných vlastností, ale vzápětí nabízí řešení. Těch je někdy i několik, ale rozhodně je tohle dobrá cesta k rozvinutí vlastních invencí a intuice. Podívejme se třeba na kartu Věž, kterou autorka přejmenovala na: Životní zkušenost

 

„Objeví-li se ve výkladu tato karta, snaží se vám říci, abyste se zbavili starých, přežitých a dusivých omezení. Možná si prostě najednou uvědomíte svou situaci a rozhodnete se ji sami opustit, nebo vám otevře oči nějaká událost v životě a uvědomíte si něco, co nelze popřít.

 

V tradičním tarotu se tato karta nazývala Věž a bývala občas špatně chápána. Proto jsme pro ni vybrali nový název, „Životní zkušenost“. Mnoho lidí si tuto kartu spojovalo s děsivými událostmi a měli z ní strach. Životní zkušeností nicméně může být cokoliv, dokonce i svatba nebo narození dítěte….

 

… Tato karta může často představovat úžasné prozření, které vám pomůže pochopit, kam jste dosud v životě došli a kde byste naopak chtěli být.“

 

Tyto průhledy kartami jsou trošku jiné než „klasické“ a v tom spatřuji cennost této knihy. Může být takovou jemně fialkovou učebnicí tarotu pro toho, kdo si chce nad kartami jednou za čas zadumat opravdu relaxačně a pozitivně. Ono kolikrát – právě v tomhle andělském tarotu najdete díky té usilovné cestě o hledání řešení, své odpovědi rychleji a účinněji než v drsných klasických sadách plných mečů a válečně zdvižených holí.

 

19097NDY.jpg

 

O autorech:

 

Doreen Virtue, Ph.D.

 

Je psychoterapeutka duchovně spolupracující s říší andělů a víl a autorka mnoha knih o andělském léčení. Léčení s anděly, Andělská terapie, Božská magie, Rady andělů na každý den, Léčivé zázraky archanděla Rafaela, Zázraky archanděla Michaela, Andělské rady pro šťastný život a mnoho dalších. Také její vykládací karty jsou zdrojem inspirace a štěstí milionům čtenářů po celém světě. Doreen se zabývá také emocionálními souvislostmi s nutkavým přejídáním, které probírala v báječných knihách Zbavte se svých kil bolesti, V zajetí jídla a řeší otázky kolem zdravého životního stylu.

 

Radleigh Valentine.

 

Je mezinárodně uznávaný řečník, spisovatel, jasnovidec, rozhlasový moderátor a bývalý daňový poradce. Po odchodu ze světa financí se proslavit jako spoluautor velmi úspěšných Andělských tarotových karet. Radleigh dokáže pobavit i poučit zároveň. Má schopnost vtipně vyjádřit i ty nejsložitější myšlenky.

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com

 

P.S.: A co takhle si dát výkladový den, chcete?

Vydržte, proberu se znovu těmito kartami a v dalším článku to spustíme.

 

Otevřeme tuto knihu a začteme se ještě víc.

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 40
  • 494
  • 49 204
  • 387 584
  • 2 380 430
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet