Detail příspěvku: AMETYST: Silný ochránce člověka.

AMETYST: Silný ochránce člověka.

autor: | Čvn 12, 2012 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 56

Kámen barvy levandule, krystalický křemen, jež je považován vedle křišťálu za nejmocnější kámen. Jeho blahodárná síla čistí ostatní drahé kameny, ale také lidská těla a duše. Přeměňuje negativní v pozitivní. Nízké přeměňuje ve vyšší, přízemní v božské. Přitom je to jeden z nejběžnějších krystalů na světě. Jeho fialová barva však má sklony na slunci blednout.

Těží se na mnoha místech světa,namátkou třeba USA, Kanada, Brazílie, Srí Lanka, Sibiř, Indie nebo Mexiko, ale naleziště jsou i v České republice například v Podkrkonoší a Krušných horách. Méně kvalitní ametysty většinou původem z Brazílie se vypalují do podoby citrínu.

 

5751ZDE.jpg

Zbraň proti trápení i geopatogenním zónám

Ametyst úspěšně blokuje geopatogenní zóny a veškeré negativní energie kolem nás – například elektrosmog ze spotřebičů, počítačů nebo záření z mobilů. Tento kámen čistí naše těla i duše a také naše okolí. Ne nadarmo se prodává i v podobě obrovských geod, obrovské kamenné krystaly, doslova kusy ametystových skal  – jeden takový ochránce vašeho domova pak musí mít obrovský účinek.

Nehledě na to, jak jsou takové útvary krásné…

Tak schválně – opiju s s ametystem?

Podle starých tradic ametyst dokonce umí zamezit opilosti, nebo jí velmi zmírnit. Teoreticky by se toho dalo využít tehdy, kdy se společensky očekává, že budete pít a vy se nechcete opít. Popravdě je ale lepší se podobně laděné společnosti osob raději vyhnout a nepokoušet ametyst takovým pokryteckým úkolem. Celkově má prý schopnost pomáhat léčební alkoholismu, ale i jiných tělesných závislostí včetně závislosti na jídle či jiných smyslných požitcích, třeba sexu.

 

5753OGQ.jpg

Meditační kámen

Při meditaci ametyst odvrací myšlenky od nežádoucích proudů, od reality a nepříjemnosti a obrací je dovnitř. K hlubokému, naplňujícímu poznání a vyvolání pravdivých živých obrazů a vizí. Stejně příznivě působí i ve spánku, vydoluje z vás živé sny, které svým významem pomáhají k vašemu osobnímu posunu, přináší z podvědomí odpovědi na otázky. Dostaví se příjemné intuitivní sny, odejdou veškeré noční můry a spánek bude osvěžující.

 

Nemusíte ani meditovat, ametyst dokáže i v bdělém stavu navodit soustředění na úkol, který právě vykonáváte, uklidňuje mysl a ponouká ji setrvat ve stavu, kdy logickým i tvůrčím způsobem dokážeme proměňovat záměry ve skutečnost.

Jednoduše řečeno: Prostě budete konečně pracovat a myslet konstruktivně a s vidinou výsledku.

Za tento účinek prý může schopnost tohoto kamene zlepšovat přenos nervových signálů v mozku.

Odstraňuje negativní emoce jako je vztek, zloba, zášť a drásavé obavy.  Stejně tak umí šetrně provést obdobím lístostí a smutků.

 

5752NDB.jpg

 

Na tělesné úrovni ametyst vylaďuje hormonální situaci v těle a čistí krev. Zmírňuje bolesti hlavy způsobené stresem a napětím a také samozřejmě zlepšuje spánek. Pomáhá při kožních chorobách, při střevních potížích, tlumí bolesti a otoky.

Jedno upozornění tu však je – psychicky labilní jedinci by si měli na ametyst dávat pozor. Je velmi silný a tak lidé s paranoidní či schizofrenní poruchou osobnosti by se mu měli raději vyhnout. Na takhle rozháranou psychiku je i ametyst krátký a nemusel by si s ní vědět rady.

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Anežka k nám připutovalo z Řecka. Tam mu dalo život slovo „hagnos či hagné“ a z něho pak jméno Agnes, které se tím pádem překládá jako „čistá“ či „nevinná“. Krásné historické jméno, Anežka nosí u nás 20179 žen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den zásnub.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 892
  • 2 256
  • 52 439
  • 380 625
  • 2 386 837
  • 3 790
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet