Detail příspěvku: Feng Shui z pera odborníka: KUCHYNĚ

Feng Shui z pera odborníka: KUCHYNĚ

autor: | Srp 17, 2012 | Dům a Byt | 0 komentářů

Návštěvy: 37

Po vchodu do domu tak, jak by měl vypadat podle odborníků na Feng Sui, pro vás BUY Centrum Praha připravilo rady, jak mít správně uspořádaný interier kuchyně. Víte například, že byste neměli v kuchyni mít volně v prostoru zavěšeny nože? A bude toho víc….Dál už Ing. Jiří Černák.

Všichni dobře víme, jak významnou roli v našich životech hraje kvalitní strava. Kvalitě stravy se věnujeme čím dál tím více oborů a i z lékařského hlediska je strava jedním z hlavních činitelů, které ovlivňují naše zdraví. 

6572MTE.jpg

 

 

I z hlediska Feng Shui je strava velmi důležitým zdrojem životní energie, tzv. Qi (čchi).

Tradiční čínská medicína považuje stravu za hlavní lék při léčení nemocí, ale hlavně jako základ udržení si svého zdraví. Feng Shui neřeší jen kvalitu a tok energie v prostoru, ale také chápe, že kvalitní životní energii lidé čerpají i ze svého stravování.

 

Kvalita samozřejmě souvisí s kvalitou surovin a umění kuchaře či kuchařky.

Velmi silně ji ale ovlivňuje také prostředí, kde je strava připravována a konzumována. Z tohoto hlediska řadí Feng Shui zvláště kuchyň (ale také jídelnu) mezi nejdůležitější místnosti bytu či domu. Kvalita prostředí, ve kterém se jídlo připravuje, se pak také promítá do kvality naší stravy a tím do našeho celkového zdraví. Samozřejmě je důležité vědět, jakou energii potřebujeme pro svůj zdravý a harmonický rozvoj. Podle toho také pak vytvoříme správné prostředí pro přípravu jídla. Je-li naše strava připravována v nekvalitním prostředí, pak tyto negativní energie „konzumujeme“ i prostřednictvím našeho jídla.

 

Proto na uspořádání a zařízení kuchyně dávejte opravdu dobrý pozor.

 

Hojnost a kvalita jídla je odrazem toho, jak se nám žije, jakou životní úroveň máme k dispozici.

Naši předci vždy považovali bohatý stůl za známku bohatosti a plné oblé bříško bylo znamením hojnosti v životě. Proto i Feng Shui dává kvalitu a hojnost kuchyně do souvislosti s hojností a bohatstvím v životě. Je tak úzce spojována např. i s financemi, které v dnešním světě vládnou a jsou představitelem bohatství. Takže správné nastavení energií v kuchyni tak velmi silně ovlivňuje i „tučnost“ vašeho konta (proč se mu asi říká tučné? ).

 

Celková harmonie našeho života je ovlivňována harmonií energií Jin a Jang a dále pak energiemi všech pět prvků (dřevo, oheň, země, kov a voda).

 

6571OWJ.jpg

 

Tyto prvky představují celistvost světa a života.

Chceme-li aby nám v životě nic nechybělo, je důležité mít v našem životě všech pět prvků. A je-li kuchyň jedním ze zdrojů naší energie, pak je také důležité, aby v těchto prostorách bylo zastoupeno všech pět prvků.

 

Jejich poměr však bude záležet na nás, jací jsme, co od života očekáváme, jaký život chceme žít.

Dále je velmi důležitý také náš styl stravování. Jsme více na gulášek s knedlíčkem, tj. na tradiční domácí stravu, nebo nemáme na jídlo moc času (což Feng Shui považuje za velmi negativní) a holdujeme více „salátové“ stravě a sendvičům.

 

Chceme-li vařit poctivé domácí jídlo a na kvalitě našeho jídla nám opravdu záleží, pak by v kuchyni měla převládat energie země s podporou energie ohně.

 

Zemitou energii můžete podpořit barvou žlutou, hnědou, béžovou, medovou apod. Z materiálu můžete pak využít keramiku a porcelán. Vše kovové pak schovejte do šuplíků či skříněk, protože kovová energie vyčerpává energii země. Zemi naopak podpořte ohnivými doplňky.

 

Mohou to být červené či oranžové hrníčky, utěrky, kořenky apod. Rozhodně dbejte na to, aby vše vypadalo stabilně, bytelně, pevně a spolehlivě.

 

Jste-li ale příznivci spíše zeleninové a ovocné stravy, pak bude vhodné podpořit element dřeva.

Tento element vytvoříte hlavně dřevem jako takovým, dále květinami, zelenou barvou a vertikálami. Takže vše v kuchyni stavte na výšku (nože, kořenky), utěrky pověsit na výšku apod.

 

V kuchyni musí být dostatek světla a prostoru.

Může zde vládnou i mírný (ale zvládnutelný) chaos. Vše by mělo působit lehce, světle a uvolněně. Ani zde nebude kov příliš žádaný, protože velmi omezuje energii dřeva. Naopak voda dřevu prospívá. K té patří modrá a černá barva a voda jako taková.

 

Ing.Jiří Černák   

 

6573NDI.jpg

 

Věděli jste například, že v kuchyni by neměly volně v prostoru viset nože?

A je toho mnohem víc, co Feng Sui v kuchyni nedoporučuje.

 

Další pravidla najdete TADY

 

Příjemný víkend přeje redakce


[sexy_author_bio]


a

BYU Feng Shui Centrum Praha

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Anežka k nám připutovalo z Řecka. Tam mu dalo život slovo „hagnos či hagné“ a z něho pak jméno Agnes, které se tím pádem překládá jako „čistá“ či „nevinná“. Krásné historické jméno, Anežka nosí u nás 20179 žen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den zásnub.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 842
  • 2 256
  • 52 389
  • 380 575
  • 2 386 787
  • 3 790
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet