Detail příspěvku: Jan Bílý: Kruh mužů aneb jak muž přichází k dospění

Jan Bílý: Kruh mužů aneb jak muž přichází k dospění

autor: | Led 17, 2013 | Vztahy | 0 komentářů

Views: 67

Tato kniha mě zaujala, protože svým cílem navazuje na Davida Deidu: Cestu pravého muže. Jan Bílý v Praze provozuje kruhy mužů, které mají za úkol nechat muže dospět. Rituálně projít mezníky, které dnešní muži zoufale nemají. A tak ani nemohou dospět. A vezou se s nimi i ženy. Jak jinak. Útlá kniha plná možná až bolestného poznání o zvrácenosti dnešní doby.

Kruh mužů  aneb přechodové rituály pro muže

Kruh mužů  aneb přechodové rituály pro muže

Název knihy zní: Kruh mužů  aneb přechodové rituály pro muže.

Na ženských kruzích prý vládnou dobroty z kuchyně účastnit, klevetění a živost. Na mužských kruzích je klid, ticho a muži „hledí do ohně.“ Diametrální rozdíl, který přesně vystihuje rozdílnost mužů a žen. Mužské kruhy, které Jan Bílý pořádá ve svém centru osobního rozvoje Maitrea v Praze, jsou něčím, co tak nějak toužím poznat od chvíle, kdy jsem četla předmluvu Jana Bílého ke knize Davida Deidy: Cesta pravého muže.

 

Na vnitřní straně přebalu jsou navíc úžasné diagramy. Mapa cesty muže a Přechody, svátky a orientace. Zdánlivě složité, ale když se do nich ponoříte – nejlépe až po četbě této knihy, je to báječné grafické shrnutí všeho, co kniha obsahuje.

 

Smutné odhalení…

Kolik můžu je opravdových mužů? Ač tu autor vychází z knihy Davida Deidy a vhodně jeho myšlenky rozšiřuje, konfrontuje  se svou vlastní realitou a se svými zkušenostim z vedení mužských kruhů, stále tu vyvstávají ty samé otázky. Ke konci knihy jich je několik zodpovězeno.

Osobně považuji za nejcennější kapitolu, která je možná vrcholem veškeré cesty muže  – posvátný sňatek muže a ženy. Jakékoliv světské svatby jsou ve světle toho naprostou degradací slova „sňatek.“ Drtivá většina lidí není pro takový svazek zralá. A ejhle, je zaděláno na problémy na celý život.

 

Stejně jako pro ženy, i pro muže je důležité dospívání a hlavně zrání do různých životně nutných rolích, přičemž vychází najevo, že většina mužů se neměla o koho opřít, nenašli sebe, nenašli vzor a tudíž zůstali jen nedospělými přerostlými chlapci.

Asi těžko o této knize psát, i když by se o ní dalo psát donekonečna. Ale tím bych vás jen ochuzovala o ten zážitek, který vás čeká při četbě. Styl je úderný a mířený více na muže, ale přežijete to. Přežijete to s poznáním a chápavým pohledem, že ti naši muži to vlastně nemají lehké, protože nejsou muži – jsou jenom velké děti. Většinou.

Jan Bílý (nar. 1954) se narodil v Praze, v roce 1976 emigroval do Německa a v roce 2002 se vrátil, žije a pracuje opět převážně v České republice. Vede zde (a v dalších zemích) semináře osobního rozvoje, které se zakládají především na systematických konstelacích, šamanismu a filosofii indického spirituálního učitele Osha. Doposud publikoval tři knihy („Úžasná síla celku,“ Pragma 2007, „Láska, vztahy, konstelace,“ Maitrea, 2008, a „Růže pro Plúta,“ Maitrea, 2011) a mnoho článků a rozhovorů pro média.  www.janbily.cz

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, 2012, www.synergiepublishing.com

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 47
  • 371
  • 17 864
  • 347 399
  • 2 476 192
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet