Detail příspěvku: Ztrácíte vlasy? Tušíme proč

Ztrácíte vlasy? Tušíme proč

autor: | Říj 10, 2021 | Tělo | 0 komentářů

Máte pocit, že vám poslední dobou zůstává více vlasů v kartáči a odtoku ve vaně, než na hlavě? Příčina může vězet ve stravě, ale také v psychické nepohodě. Pokud se vám stává, že se najednou ve vaší ruce objeví uvolněný chomáč vlasů, nepanikařte.

Nedostatek minerálů

Je obvyklé, že vlasy ve větším množství vypadávají kvůli nedostatku vitamínů a minerálů. Často tomu tak bývá v případě nedostatku železa, kterým trpí zejména ženy, vegetariáni a poživatelé většího množství kávy. Nedostatek železa však v dnešní době není problém napravit. Pro začátek stačí jíst více obilovin, listové zeleniny (hlavně špenátu a kapusty), červené řepy, případně železo doplnit uměle.

1085996 1280x1002 Silky hair

Dalšími důležitými složkami pro růst vlasů jsou vitamíny B a C, zinek, hořčík a vitamín H. K růstu vlasů je také potřeba dostatek bílkovin. Naopak nadbytek vitamínu A vypadávání vlasů může zapříčinit.

Stres

Vypadávání vlasů může způsobit jak náhlá stresová situace, šok nebo traumatická událost, tak dlouhodobý stres, ať už v práci, doma nebo ve škole. Nastává tzv. telogenní efluvium, jehož důsledkem je právě vypadávání vlasů. To se může projevit už měsíc po dané události, ale také s odstupem několika dalších měsíců. V poslední době se vyskytovalo časté spojení vypadávání vlasů a prodělání nemoci covid-19; i za těchto okolností je však viníkem hlavně stres.

600289 1025x832 red head

Vypadávání vlasů způsobené náhlým stresem může trvat až půl roku, vlasy se však začnou rychle obnovovat. U chronického stresu trvá obnova vlasových cibulek déle, avšak během několika měsíců se vlasy zase mohou dostat do normálu. Záleží jenom na vaší psychické pohodě.

Hormonální a biologické změny

Dalším důvodem pro vypadávání vlasů, zejména u žen, bývají hormonální změny. Mohou nastat nejen v případě poruchy štítné žlázy, ale také při změnách souvisejících s hladinou estrogenu a testosteronu; obvykle se může jednat o problém související s těhotenstvím, menopauzou nebo nasazením či vysazením hormonální antikoncepce. Padání vlasů je také signifikantní pro poruchy příjmu potravy a podvýživou související například s bulímií a anorexií.

Nepanikařme také v případě změny ročního období. Stejně jako jiným savcům také lidem mohou vypadávat vlasy ve větším množství v období, kdy dochází k “obměně srsti”, a to na jaře a na podzim.

Jak ovlivnit růst vlasů zvenčí

Primární je výživa celého těla zevnitř, protože vlasy jsou jen symptomem nerovnováhy těle. Bez odstranění příčiny v těle tedy není možné vlasy léčit zvenčí. Existují ale možnosti, jak růst vlasů zvenčí podpořit.

550995 2912x2797 FreeImageWorks.com 10485367

Nevyhýbejte se proto příjemné masáži hlavy, která napomáhá prokrvení pokožky a aktivování vlasových cibulek. Masáž můžete doplnit aplikací přípravku s výtažky z lopuchu nebo fazole.

Kristýna Vaňková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristýna Vaňková - "Netýna" - Skopec
Nejí maso, mluví sprostě a ráda jezdí tramvají. Studuje scenáristiku na FAMU, živí ji psaní pro nadnárodní korporát a ve volném čase se zabývá pozitivním vlivem negativního myšlení.

Ráda by byla nejlepší kámoška s Papežem.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Dnes

 • Pondělí 6. února 2023
 • Svátek má Vanda
 • Zítra má svátek Veronika
 • Je lichý týden
 • Je 7. týden
Moon Loading...

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se ve LVU. Jak to působí?

Vaše jméno

Jméno Vanda (Wanda) k nám přicestovalo přes Polsko a život mu daly Germánské kmeny Vandalů. Ti zase své jméno získali přes řeku Vandalus. V základním překladu je Wanda i Vanda „válečnice od řeky Vandalus“. V ČR žije takových bojovnic aktuálně 3039.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den nulové tolerance ženské obřízce.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Don’t Worry Be Positive

Don't Worry Be Positive

Don't Worry Be Positive

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na re*****@po*****.cz

Statistiky

 • 26
 • 931
 • 21 458
 • 414 905
 • 1 959 919
 • 3 747
 • 26
 • 1 834
0 Shares
Share
Tweet