Detail příspěvku: Víte, jak poznat žaludeční vředy?

Víte, jak poznat žaludeční vředy?

autor: | Led 14, 2020 | Komerce, Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 897

Žaludeční problémy jsou jednou z nejčastějších příčin návštěv lékaře. Běžně se projevují jako různé typy bolesti, píchání nebo křeče. Příčin může být hned několik a velmi častou jsou pak žaludeční vředy. Jak je rozpoznat, jak probíhá diagnostika a jaká je nejlepší prevence?

Jak poznat, že bolest pochází od žaludku?

Žaludek je umístěn ve střední části břicha mezi žebry a případná bolest se projevuje v oblasti pod hrudní kostí. Bolesti spojené se žaludkem jsou často náhlé a mohou mít podobu pocitu těžkosti, tlaku, křeče nebo nevolnosti. Nejčastěji se jedná o akutní problém, následek požití špatného jídla, nadměrné konzumace alkoholu apod. Ale ve chvíli, kdy se bolesti pravidelně opakují, jedná se pravděpodobně o vážnější zdravotní problém, například žaludeční vředy.

Co je žaludeční vřed?

Žaludeční vřed je zánětlivé onemocnění, které bývá označováno také jako peptický vřed. Ve velké části případů jsou žaludeční vředy důsledkem infekce bakterií Helikobakter pylori. Je-li tato infekce dlouhodobě neléčená, může dojít k tvorbě žaludečních vředů a následně i k rakovině žaludku. Je tedy nutné odhalit příznaky co nejdříve a podnikat také preventivní opatření. Jako jednu z prevencí před žaludečními vředy se doporučuje užívat Chioskou mastichu. Tato přírodní látka vytváří zdravé prostředí v žaludku a chrání jej tak před infekcemi a jinými problémy.

Digestive system diagram cs.svg

Příznaky žaludečních vředů

Vzhledem k tomu, že žaludeční vředy často souvisí s infekcí bakterií Helikobakter pylori, jsou také příznaky těchto dvou onemocnění velmi podobné. Nejjasnějšími signály žaludečních vředů jsou bolest břicha při jídle, nadýmání, nevolnost, nadměrné slinění, ztráta chuti k jídlu, pálení žáhy, zvracení krve a hnilobou páchnoucí stolice. Jakmile u sebe pozorujete více těchto příznaků, a to po dobu delší než 14 dní, navštivte co nejdříve svého lékaře.

Diagnostika žaludečních vředů

Lékařským vyšetřením, které rozpozná příčinu vašich žaludečních potíží, je gastroskopie. Během ní je do žaludku zavedena pomocí hadičky sonda, která odhalí přítomnost žaludečních vředů, zánět žaludku či infekci bakterií Helikobakter pylori. Základem pro to, abyste se těmto potížím vyhnuli, je mít zdravý žaludek a jeho okolí. K tomu vám může dopomoci pravidelné užívání Chioské mastichy. Masticha je nejen velmi účinnou prevencí, ale také úžasným pomocníkem při již vzniklých žaludečních problémech.

Zpracovala: Silvie Dluhošová

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Vincenc je jméno pocházející z latiny. Jeho původní podobou je Vincent. Překlad jména znamená „vítězný, vítězící“. V ČR je 788 Vincenců a 607 Vincentů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 70
  • 324
  • 22 991
  • 362 731
  • 2 416 269
  • 3 794
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet