Detail příspěvku: Skumbrie, po té se nebl… po ponožkách v plechu jo!

Skumbrie, po té se nebl… po ponožkách v plechu jo!

autor: | Srp 15, 2011 | Tělo | 0 komentářů

Views: 434

Velmi živě si má paměť pamatuje na docela slušnou dobrotu z dětství. Takovou placatou, docela velkou plechovku. No možná byla velká jen v mých očích, ale dneska bych to tipla velikostí na krabičku s rybičkami typu „horses“ ryby. No prostě ten starý dobrý formát, který si nehrál na redukční dietu. A v té krabičce byl žlutý nápis „Skumbrie“ a myslím, že i fotka toho, co bylo uvnitř a to teda bylo – pomazánka naprosto rajské chuti, které jsem se oddala s náruživostí a láskou.

Prostě chuť prázdnin!

 

Byly to pochopitelně skumbrie (tedy makrely, doufám) rozemleté tak, že ještě bylo poznat, že kromě nich tam je mrkev (občas i kostičky), hrášky (vždy celé a nádherně šťavnaté) a hodně a to všechno bylo oranžové a chutnalo to hodně jako tomatová omáčka.

 

Chutnalo to na chleba, rohlík i jen tak.

Občas mě pochytil pošetilý nápad ten žlutý nápis vyhledat. Tvar plechovky je podružný, mohl se inovacemi rapidně změnit. Ba i název se mohl změnit, šlo mi jen o ten obsah. A tak jsem v obchodech, ve kterých obyčejně nepobývám a které mi přijdou něčím „jiné“ jala se pídit po té staré dobrotě. V nejzapadlejší Jednotě to nemaj. V opravdu obřím Hyper… to nemaj.

 

V lidovém Kauflandu to nemaj.

V ještě lidovějším Lidlu taky ne… Ale minule jsem v obchoďáku, jež znám jako své boty spatřila něco, co ve mně vzbudilo sladkou naději.

To vypadá na obrázku skoro stejně, nebo hodně podobně . Jsou tam na obrázku hrášky, mrkev na kostičky tam taky vidím…týjo- to je ONO!

 

739OWI.jpg

 

Název jiný, pixla jiná.

 

Nevadí…

Rozechvěle jsem čekala na okamžik, kdy konzervu otevřu.

Prvotní vůně: „no, mohlo by to být ono“, je trochu pokažena tím, že konzistence toho všeho je nějak moc oranžová a hlavně jednolitá, asi jako paštika.

S trochou nedůvěry jsem se tím prohrábla, abych zjistila, že jediné, co tam drží trošku pohromadě, je něco, co vypadá jako cibule. Zklamaně jsem pohlédla na obrázek, který byl na konzervě. Není UŽ JEN TOHLE klamání spotřebitele?

 

Chuť nebudu popisovat.

Myslím, že tomatové staré ponožky chutnají asi podobně. Nevím, čeho tam bylo nejvíc, rozhodně tam nebylo těch 24% ryby, připadalo mi to spíš jako 99% procent mouky, pilin, peří, nevím čeho, prostě něčeho, co je za normálních okolností (tedy neochuceno) nepoživatelné.

 

Složení:

Drcená ryba (24%), cibule, petržel, pitná voda, tomatový koncentrát, rostlinný olej, pšeničná krupice (obsahuje gluten), cukr, sojový protein, pšeničná vláknina, jedlá sůl, regulátor kyselosti, kyselina citronová E330, směs koření.

 

Trochu přemýšlím, jestli bych do rybí pomazánky cpala krupici a  pšeničnou vlákninu, ale budiž, něčím se to nastavit musí.  Něco takhle odpornýho jsem už dlouho nepožila, já to vlastně ani nepožila a to spasu mnoho. Jen velmi málo věcí mi neprojde až do žaludku a tohle mi v puse pobylo jen velmi krátce.  Vzpomínka zůstane.

 

740NDI.jpg

 

Skumbrie se šťavnatým hráškem a tomatem budou i nadále v říši snů…

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 50
  • 383
  • 17 880
  • 347 616
  • 2 475 824
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet