Detail příspěvku: Zázraky v praxi? Spíš uzdravení duše…a soutěžní trofej

Zázraky v praxi? Spíš uzdravení duše…a soutěžní trofej

autor: | Říj 12, 2015 | Společnost | 0 komentářů

Nejprve jsem s názvem této knihy od Arielle Essex příliš nesouhlasila, protože spíše než o zázracích tady probírá celkem tvrdou psychologii, někdy říznutou duchovními moudry, lidskou duši a schopnost se sám uzdravit. Uzdravit poraněnou duši, poraněnou v hloubce a nesoucí nejen psychické potíže, ale také klíč k nemocem fyzickým. 

Zázraky se do titulní strany dostaly patrně proto, že hlavním motivem pro napsání byl pro Arielle její vlastí boj s nemocí a s nádorem, ale když jsem knihu přečetla a chvíli se ve mně rozležela, nějak mi ten její vlastní příběh vyšuměl.

 

Což je dobré znamení.

 

Nemám ráda knihy, které vypráví nevěrohodné příběhy o uzdravení ze smrtelných nemocí. Toho se tady nedočkáte, nebo – ještě lépe – nebudete tento příběh zase až tolik vnímat, protože autorka toto vše zakryla dvěma úžasnými schopnosti svého spisovatelského umu.

 

Svůj příběh nevyzdvihuje, nevychvaluje, ale na svém příkladu vede především čtenáře!

 

Autorka velmi věrohodným a příjemným způsobem promlouvá čtenáři do duše, povzbuzuje ho, protože ví, že svá vlastní řešení máme v sobě. V případě zdravotních problémů rozebírá na zcela jednoduchých a běžných případech logičnost znamení, které nám tím tělo dává. Jaká je funkce toho, co nás bolí, trápí, nefugunuje jak má nebo tam roste něco, co tam být nemá? Nejčastěji je příčinou nádorů právě nějaká ta emoce, která tam být nemá, nějaká forma sebenenávisti, která nás požere zaživa. Na příkladech, které s klienty řešila, přichází do doby narození, do různých forem sebenenávisti a v podstatě „nechci žít, protože….“. Nemusíme si to ani nikterak vědomě uvědomovat, ale máme to uloženo kdesi hluboko v sobě a ten negativní pocit, jež doprovázel naše narození, si neseme jako pevnou režnou nit celým životem.

 

A po přečtení Zázraků v praxi, jsem musela souhlasit s jedním citátem, který v knize použila: Zázraky jsou přirozené. Pokud se nedějí, něco selhalo.

 

A jedním z těch událostí, které my považujeme za zázraky, je právě to, když dokážeme překročit stín svých vlastních zarytých bolestí, které nám určují směr našeho života. Když se dokážeme silou a rozumem, vedeni svou intuicí, nikoliv strachem, zvednout – a jít dál. Nově. To je zázrak, který je ve skutečnosti možná právě to, s čím tady máme prvotně bojovat.

 

Nejednou jsem přemýšlela, jesti by vyučování takovéto psychologie nebylo na školách přínosnější, než to, co se tam učí nyní. Aby se lidé naučili chápat život….pracovat s ním. Mít se rádi, nacházet svou hodnotu a lidskost.

 

18862ODg.jpg

 

Kapitoly jsou stručné, jasné, shrnuté, otázky jsou na tělo a dovádí vás ke svým vlastním odpovědím!

 

Dokonalou práci tady odvedl její smysl pro stručnost, jasnost a pro grafické rozdělení knihy. Žádné plytké povídání, ale jasná stručná učebnice  pro duši. Témata jsou tu různá a vzájemně spolu souvisí, od zjištění míry stresu, jakou snesete, až po cvičení, kterým najdete témata a oblasti svého života, která vás motivují a jsou schopna vás vytáhnout nahoru, jak se vyrovnat se svým tělem i tím, že bylo postiženo nemocí nebo jak vůbec usnovat svůj sen o budoucnosti.

Je miloučké, že autorka knihu věnuje svým klientům, kteří jí otevřeli srdce a tím jí mnohé naučili… Myslím, že v této knize každý přijde na to, že cestu k uzdravení má v sobě, jen jí nevidí. Protože jí třeba nevěří nebo mu někdo někdy řekl… že ničeho nedosáhne. A naše duše si z toho vzala „Narodil jsi se zbytečně.“

 

A když si z knížky odnesete nakonec jen to, že ve stresu se posilují často negativní vzorce z minulosti (a uplatníte to následně v praxi), bude to excelentní výsledek:

 

Psychiatr Norman Doige říká v knize Váš mozek se dokáže změnit, že lidé často vzpomínky z minulosti znovu prožívají, místo ab si je pouze pamatovali. Čím více si myšlenku nebo silně emotivní vzpomínku připomínáte, tím reálnější se zdá. Mozek ve skutečnosti velmi špatně rozlišuje mezi realitou a představou. Vymývání mozků funguje právě na opakovaném posilování určitých přesvědčení, obvykle ve stresové situaci. Když je mozek zmatený, nemůže fungovat efektivně, a tak se rychle chytá toho, co slibuje jistotu a úlevu. Mozek nesnáší zmatek a snaží se mu vyhnout tím, že přijme vymývání jako pravdu. Vymývání mozku však nemusí být jen negativní. Podobný postup je možné použít i k pozitivnímu účelu. Přiměřené posilování a opakování pozitivní změny v myšlení nejenže redefinuje původní událost, ale také mění strukturu mozku a posiluje přesvědčení o pozitivním názoru….

 

Otázka kyselinového testu

 

Kam investujete své myšlenky?

 

Můžete jen naslouchat sami sobě nebo se zeptat blízkých přátel a rodiny. Kolik z vašich komentářů zní jako naříkání, stěžování si, kňourání nebo obviňování? Kolik jich je plných odvahy, důvěry, dobré nálady, síly a opravdovosti? Připadáte si spíše jako oběť, nebo jako hrdina.“

 

Povím vám, tyhle části za každou kapitolou, nazvané Kyselinové testy, jsou skvělé! Sebemrskačské. S jakou jistotou Arielle Essex sáhne přesně do svědomí každému tam, kde to bolí. Kde si to nechceme přiznat!

 

A tady leží klíč.

 

Takže po dobré a čtivé kapitole následuje shrnutí, otázky a návrhy, kam se vrtnut dál a musím říci, že než se nadějete, máte domácí analýzu své životní situace. Takže a teď: s tím jen něco udělat!

 

18863Mjg.jpg

 

O autorce:

 

ARIELLE ESSEX pracuje už mnoho let jako léčitelka. Věnuje se různým formám alternativní medicíny a specializuje se na psychologii zabývající se vztahem mysli a těla. Vášnivě se zajímá o umění a vědu. Získala stipendium na umělecké škole a pracovala také jako ilustrátorka. Studovala léčbu osteopatie a neuropatie a absolvovala jako nejlepší z ročníku. Protože ji  odjakživa fascinovalo spojení mezi myslí a tělem, rozšířila si studia ještě o kineziologii, neurolingvistické programování a hypnózu.

 

V roce 1996 založila školící středisko Zázraků v praxi, které poskytuje kurzy neurolingvistického programování. Sama zde působí jako instruktorka a koučka. Příběh její nemoci a uzdravení, zachycený v dokumentárním filmu The Living Matrix, inspiroval mnoho lidí po celém světě. Arielle Essex dovede skvěle propojit své znalosti alternativní medicíny, nneurolingvistického programování a zásad duchovního léčení. Více se o jejích aktivitách se můžete dozvědět na www.arielleeessex.com

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2015

 

Tak teď už víte, o co soutěžíte!

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RAKU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ondřej má rodný list psaný Řecky. Jeho otcem je jméno Andreas, které vzniklo ze slova „andréios”, což znamená „statečný”. Ačkoli jde tedy v případě Ondřeje o odnož, význam je stále stejný. Ondřej znamená „statečný“. V ČR běhá aktuálně 60251.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 299
  • 436
  • 30 425
  • 426 411
  • 2 275 766
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet