Detail příspěvku: OD VÁS PRO VÁS: Homocystein a já

OD VÁS PRO VÁS: Homocystein a já

autor: | Dub 17, 2015 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 138

Čtenářka Karmachajda se vám svěřila v diskuzi  u článku o „bludných kamenech“ s vlastní, velice zajímavou zkušeností. O článek jsme ji pak společně všichni požádali. Tady je: Milé Popelky, děkuji, že se s vámi mohu podělit o svůj příběh a zkušenosti. Doufám, že mnohým z vás pomohu otevřít cestu ke zdraví a prodloužení života v dobré kvalitě. Jak to všechno začalo? Přibližně před sedmi lety.

Začalo mě bolet zápěstí pravé ruky a ukrutná bolest končila na vrcholu prostředníku.

“Zánět šlach” proběhlo mi tenkrát hlavou. Vzhledem k tomu, že jsem tehdy pracovala bezmála 30 let jako maskérka, celkem to sedělo. Přetěžované ruce.

 

Začala jsem s ledováním a stahováním pružným obinadlem.

 

Zanedlouho se totéž zopakovalo na druhé ruce, pak se intervaly zánětů zkracovaly na obou rukách.

Pojala jsem tedy podezření, že problém bude asi závažnější, než jsem si myslela. Rozhodla jsem se navštívit ortopeda. “No, co byste chtěla, ve vašem věku. To je artróza. Smiřte se s tím. Bude to čím dál horší. Držte ruce v teple.”

 

V teple? Instinktivně jsem věděla, že teplo mým bolavým rukám nesvědčí. Rozhodla jsem se navštívit jiného ortopeda.

 

Paní doktorka ruce pečlivě zkoumala i ultrazvukem.

 

“Jak vám někdo mohl říct, že je to artróza, jsou to opravdu záněty šlach”

 

Odcházela jsem tenkrát se dvěma ortézami a prášky proti bolesti.

 

Čas ubíhal a začaly se přidávat další bolesti kloubů na všech prstech u rukou i nohou, píchavá bolest a otoky zápěstí a kotníků. Ataky bolesti ramen a neovladatelná únava. Každé ráno jsem byla ztuhlá jako zombie a trvalo nejméně půl hodiny, než jsem se trochu uvedla do chodu.

 

Když ataka přišla, nebyla jsem schopna se ani hýbat. Nejednou mě můj muž oblékal spodní prádlo i svrchní oblečení, abych mohla odejít do práce. Bylo to opravdu kruté. Když to teď píšu, divím se, jak jsem to mohla tak dlouho vydržet. Prášky na utlumení bolesti jsem požívala opravdu málokdy.

 

Pracovala jsem tehdy v jedné komerční televizi a jako bonus nám zaměstnavatel zařídil povinné preventivní prohlídky. Při jedné si doktorka všimla, že jsem si už před rokem stěžovala na bolesti rukou. Tak se mě zeptala, jak to vypadá.

 

Postěžovala jsem si.

 

Byla jsem odeslána na RTG, odběr krve a revmatologii. Dostavila jsem se tedy v určeném termínu na revmatologii, kde již měli výsledky.

 

Se širokým úsměvem mě vítal doktor a radostně hlásil: ” Máme diagnózu. Je to revmatoidní artritida”. Dodnes nechápu, proč byl tak šťastný a veselý.

 

“Váš revmatoidní faktor ve výsledcích z krve dosahuje astronomických hodnot. Budete si píchat do břicha injekce” šťastně šveholil.

 

“Moc vám nepomůžeme. Je to nevyléčitelné. Můžeme to trochu pozastavit, ale vyléčit to neumíme.”

 

Má hlava odmítala jeho informace přijímat.

 

Injekce jsem odmítla a po kázání, že jsem nezodpovědná, jsem odcházela s prášky. U všech pěti krabiček jsem si pečlivě přečetla příbalové letáky. Ty následně skončily v koši a prášky zpátky v lékárně.

 

Tak to ne, ničit si ještě to, co mám zdravé, nehodlám.

 

Začala jsem pátrat, co je to vlastně ta revmatoidní artritida. Jediné potěšující bylo to, že nejsem sama a artritidou je postižena spousta lidí.

 

Nastudovala jsem, že je to skutečně západní medicínou považováno za nevyléčitelné, že se časem v bolestech zkroutím jak suchá větev. Prsty a končetiny nabydou bizarních tvarů a skončím na vozíku. Pokud budu mít štěstí, tato autoimunitní choroba nenapadne vnitřní orgány. I to se stává.

 

Autoimunitní. Ničím sama sebe.

 

Rozhodla jsem se, že mě to tedy nedostane. A protože jsem člověk duchovní, začala jsem vyhledávat alternativní možnosti.

 

Prošla jsem čínskou medicínou, polykala vilcacoru, detoxikovala jsem tělo podle Morse, odkyselovala, prošla jsem 10ti týdenní kůrou MMS protokol 1000 ( to pro vás, kdo víte něco o MMS).

 

Po kůře MMS se revmatoidní faktor hodně snížil.

 

Vyšetření krve jsem si ale musela zajistit sama. Můj tehdejší praktický lékař mi odmítl žádanku na vyšetření napsat, protože jsem se podle něj odmítla nechat léčit.

Moje tělo ale po deseti týdnech s MMS další pokračování odmítlo. Nešlo to. A tak jsem jela dál – chlorella, zelený ječmen, boswelie, celík zlatobýl na čištění ledvin, čaj proti revmatismu.

Popravdě řečeno, nic z toho, co jsem výše popsala, mi vlastně výrazně nepomohlo.

 

V dubnu 2014 jsem sama sebe povolala na koberec a k válečné poradě.

 

Tak holka, tohle nevypadá dobře, a pokud něco od těla chceš, musíš mu pomoci. Musíš mu odlehčit, aby mohlo pracovat na nápravě.

 

Vynech všechnu živočišnou stravu, pšenici, cukr, mléko ( později jsem se dozvěděla pravdu o tom, jak se chová mléko v těle – zajímavé) proveď znovu detoxikaci ( tentokrát Enterosgelem) a protože tělu něco sebereš, musíš mu dodat vitamíny a minerály.

 

Zvolila jsem komplex vitamínú a minerálů pro vegany.

 

Po měsíci jsem se cítila trochu lépe a začala jsem hubnout, z čehož jsem měla radost.

 

Na začátku července toho roku, jsem úplně náhodou ( já vím, náhody neexistují) narazila na přednášku MUDr Karla Erbena o Homocysteinu (Hcy) a civilizačních chorobách.

 

Pod název civilizační choroby ( CCH) jsou zařazena všechna autoimunitní onemocnění od kardiovaskulárních chorob, vysokého cholesterolu, revmatoidní artritidy, cukrovky, nadváhy, vysokého tlaku až po onkologická onemocnění.

 

Vysvětloval všechno jasně a pochopitelně a mě padala čelist. ” No jasně, to je ono. Tohle hledám léta.”

 

Pokusím se vám tady ve zkratce a co nejjednodušeji vysvětlit co to je biochemické zdraví, homocystein a jak to funguje:

 

17257MDk.jpg

 

Biochemické zdraví podmiňuje bezchybný chod biochemických procesů, poznaných na molekulární úrovni, procesů, které probíhají ve všech našich buňkách.

 

Člověk je obrovská biochemická továrna, na jejím řádném chodu a dokonalé souhře závisí lidský život a samozřejmě i jeho zdraví. Běh těchto procesů není chaotický, ale má pevný řád daný přírodními zákony.

 

Ústřední biochemický děj, byl popsán jako biochemický cyklus, v němž vzniká, plní své úkoly a pak se přeměňuje v neškodné látky – aminokyselina  h o m o c y s t e i n.

 

Pokud bude homocystein dostatečně zásobován vitamíny – kyselinou listovou, B6, B 12, bude řádně fungovat a nebude člověka dostávat do zdravotních problémů!

 

(citace článku RNDr Jitky Hořejšové, kolegyně MUDr Karla Erbena)

 

17258ZDF.jpg

 

Homocystein je tedy aminokyselina, která je našemu tělu vlastní a protože v současné době se v naší stravě ani v půdě již nenachází dostatek vitamínu skupiny B a dalších minerálů, nefunguje Hcy tak jak má.

 

Buňky ho sice vytvářejí, ale pro nedostatek vitamínů se stále vznikající homocystein nemůže přeměnit v neškodné látky. Přechází proto z buněk do krve a v ní stoupá jeho hladina. S vzestupem jeho hladiny v krvi se zvyšuje jeho toxicita. A u ní začínají důsledky porušeného zdraví.

Homocystein svou toxicitou poškozuje enzymy, mitochondrie – energetické centrály buněk, člověk je neúměrně unavený a snadno onemocní.

 

Už vám svítá?

 

Tolik snaha o co nejjednodušší vysvětlení.

 

Vrátím se nyní k mému příběhu.

 

Okamžitě jsem se objednala do poradny k RNDr Jitce Hořejšové. Ona a MUDr Erben mají poradnu pro snižování Hcy.

 

Dr Hořejšová je odbornice na homocystein, biochemické zdraví ( tento termín dokonce vymyslela) a antiaiging ( ve smyslu buněčného zdraví).

Cítila jsem, že k ženě a doktorce přírodních věd, nezatížené lékařským syndromem budu mít nejblíž.

Moje první návštěva poradny to potvrdila. Úžasná, inteligentní a normální žena.

 

A tak jsme začaly pracovat.

 

Má hladina Hcy byla 11,4 mmoll, což bylo dost, protože zdravá hladina Hcy je pod 6.

Nasadila jsem doporučené dávky vitamínů a minerálů.

Po třech týdnech jsem začala pociťovat zlepšení.

Za dva měsíce na další kontrole, se má hladina Hcy snížila na 9,8.  Za další 4 měsíce  na 7,8.

 

Začala jsem být jako znovuzrozená.

 

Přibrala jsem k vitamínům ještě ASEA – redoxní signální molekuly ( co jsou redoxní signální molekuly, se pokusím naznačit v P.S.)

 

Dnes se cítím velmi dobře.

 

Mé bolesti a otoky kloubů ustoupily. Hýbu se jako každý jiný, ráno vstávám jako člověk. Můj stav se zlepšil ( ať to nezní moc nafoukaně o 80%). A zvolna pracuji na přiblížení se hranici hladiny Hcy pro zdravého člověka.

 

Už navždy jsem odsouzena doplňovat vitaminy a minerály, pro správné fungování Hcy, ale věřte, že je to nepatrná daň za to, čeho se mi díky snížení hladiny Hcy dostalo.

 

Tak takhle je to jednoduché.

 

Nečekejte ale kladnou reakci od lékařů. pokud byste se s nimi chtěli poradit. Je jich  jen velmi málo osvícených.

 

Doporučuji obrátit se na poradnu.

 

Moc ráda předám spojení do poradny RNDr Hořejšové.

 

P.S.

 

ASEA – redoxní signální molekuly – další adept na bludný balvan ve zdejších krajích.

Je to doslova živá voda. V pohádkách ji hlavní hrdina musel těžce dobývat a nám se v 21.století dostává přímo do rukou.

Moc se mi líbí a podělím se s vámi o výrok pána, který ASEU užívá už rok a půl:

“Nemám laboratoř, mou laboratoří je mé vlastní tělo a ať je v těch lahvích co chce, funguje to.”

 

Po roce užívání si tento pán, kterému je 63 let nechal na medicínských přístrojích změřit svůj biologický věk. Bylo mu naměřeno 47 let.

 

Jeho stejně staré známé bez ASEA přístroje naměřily 82.

 

Já osobně mám na vlastním těle vyzkoušeno metodou brát – nebrat toto:

S ASEA 95 % navráceného zdraví ( zkrátka, mám energie na rozdávání, klouby nebolí vůbec)

Bez ASEA ( jen s vitamíny na snižování Hcy se občas vzdáleně nějaký malý kloubek ozve, ataky a nehybnost nejsou)

Co redoxní signální molekuly jsou a jak fungují, se vám ráda pokusím přiblížit třeba v dalším samostatném článku. Pokud vás to zajímá a budete to chtít.

 

Vytvořila jsem si pro sebe návod krůčků k navrácení zdraví:

 

Uvědomění…převzetí odpovědnosti za sebe sama…snižování hladiny Hcy…úprava stravy ( nemusí to být tak radikální, jak to dělám já)…živá voda ASEA

 

Doufám, že jsem vás nenudila, že vám můj příběh k něčemu bude.

 

Přeji vám všem i vašim blízkým pevné zdraví a spokojený život.

 

Karmachajda


[sexy_author_bio]


Pozn.red. Karmachajda nabídla, že by, pokud byste měli zájem, rovněž v jiném článku osvětlila téma redoxních signálních molekul. Osobně by mě to moc zajímalo.

 

Za tento článek čtenářce velice děkujeme.

 

Míša K a redakce.

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Liliana je velice prastaré a jeho původ najdeme v sanskrtu. Překládá se jako hravá“ či „veselá“ a původní podobou bylo Lila. V ČR je v tuto chvíli 323 veselých Lilian.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 48
  • 494
  • 49 212
  • 387 592
  • 2 380 438
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet