Detail příspěvku: Tak zase za rok

Prázdniny jsou za námi. Tohle zjištění jistě rozesmutní děti a některé dospělé. Bez ohledu na to, kolik nám je let a jak dlouho jsme od školních lavic, jsou prázdniny vždy časem dovolených, odpočinku, koupání, výletů, grilovaček a zkrátka všeho, co máme rádi. Je na to čas, počasí přeje a díky školním prázdninám můžeme trávit tento čas jako rodina.

26817MjM.jpg

Pro mnohé rodiče je to právě pro výše jmenované obdobím složitým, kdy řeší nerudovskou otázku: Kam s ním, potažmo: Kam s nimi. Tedy s dětmi. Bez ohledu na to, zda zafungovaly babičky, tetičky, tábory nebo brigády, jde o období náročné. Zpravidla i proto, že se zcela změní denní režim, na který jsme zvyklí po deset zbývajících měsíců.

Zatímco během školního roku se každé ráno potýkáme s otrávenými ksichtíky těch, které k jejich nelibosti taháme z postele, nutíme do snídaně a do chvatného odchodu za povinnostmi, o prázdninách si vesele chrní, zatímco my odcházíme roztáčet kola kapitalismu do práce. Zpravidla bychom je nenašli ani v jejich postelích, kdybychom je hledali, často jsou ve stanu na zahradě nebo v chatě, u kamaráda nebo ….taky si někdy musíte vzpomenout, kde právě jsou? Dozvíte se to kolem desáté nebo jedenácté hodiny, kdy zazvoní mobil, protože hlad se neptá, zato děti ano: „Co je tu k jídlu?“

Ano, jistě jídlo.

O snídani při vstávání před obědem nemůže být ani řeč. Takže něco jako brunch. Pokud jste s dětmi doma, můžete složení jejich jídelníčku jakžtakž ovlivnit. Pokud ne, chápejte to jako den otevřených dveří ve špajzu a v lednici a nepočítejte s tím, že byste tam odpoledne našli cokoliv, co jste si tam nechali „na potom“. Nenajdete ani rybičky v konzervě. V případě, že jsou dítka u babičky, nevolají ony, ale babička: „ Je pravda, že doma snídají popcorn? Není to málo? Chtěli k tomu ještě sušenky, ale bylo mi to divné, tak volám.“ Jen pokud jsou na táboře, máte jedinečnou jistotu, že svůj ešus vděčně vyškrabou na hliníkové dno, když pochopí, že na výběr není.

Pozitivní je, že se o prázdninách dá spousta jídla připravit i jíst venku.

Na kotlíku, grilu, nebo jen obyčejný piknik potěší všechny zúčastněné. Nádobí v podobě klacku od buřtu se dá spálit, chleba od odloženého karbanátku sníst a maliny mohou děti sbírat rovnou do pusy.

26816M2N.jpg

I oblékání podléhá určité uvolněné atmosféře. Kluci se zpravidla spokojí s jedněmi trenkami. Už čtvrtý den si všimnou, že na ně díky tomu nejdou komáři a mouchy. Po týdnu na ně právě ty mouchy začnou sedat. Holčičky vytáhnou šortky tak krátké, že zapochybujete, od jaké délky se tomu říká kalhoty a od jaké už to jsou tanga. Jediné, co se nemění oproti školnímu roku je frekvence, s jakou oblečení střídají. Ani odpoledne na nich nenajdete to, co měly po ránu, nebo u oběda.

Obuv je otázkou extrému.

Buď žabky, nebo holínky. Neexistuje nic mezi tím, ani po tom. Holínky forever.  Je zajímavé, jak tato gumová obuv dokáže být univerzální a v podstatě do července do srpna. Když zmoknete, vodu prostě vylijete. Žabky jsou průtokové. Když svítí slunce, je v žabkách  příjemně. A holinky….ještě jsem neviděla, že by se šly děti přezout jen proto, že mají nohy v pařeništi.

Během školního roku jsou děti vyšťavené povinnostmi, úkoly a přípravou na další den.

26815Mzg.jpg

O prázdninách mají pohybu mnohem víc, ale režim žádný. Ještě v jedenáct hodin jakoby se jich únava vůbec netýkala. Stejně jako můry poletují kolem světla a jakýkoliv pohyb je zaplaší. Když už se vám konečně podaří podtrhnout jim nohy, když běží kolem postele, je potřeba rychle přihodit i deku.

Prázdniny mám ráda.

Těším se na ně. Stejně tak se těším, až skončí tohle punkové období plné chaosu. Asi se mi bude stýskat.

Tak jako každý rok.

ToraToraTora

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Barbora, stejně jako Barbara je původu řeckého. Rodný list mu napsalo slovo „barbados“, které v překladu znamená „cizinec“ či „cizinka“. Užívalo se také ve smyslu „ten, kterému není rozumět“. (barbar bylo označení pro cizince, co jinak mluví). Barborka je tedy vlastně cizinka. A že jich tady v ČR máme! Aktuálně 48721.Barbora

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 6 705
  • 2 763
  • 29 798
  • 424 473
  • 2 288 540
  • 3 782
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet