Magie

Alena Kárníková: Lunární kalendář 2013. Letos obohaceno o chutě a vůně!

0 Shares

Tento kalendář vychází již papatnácté! Letos jsem s ním prožila velmi příjmený rok a pro příštích dvanáct měsíců má na svých stránkách připravený recept navíc. Kdepak, nějaké složité vaření. Recept v duchu, v jakém kalendáře Aleny Kárníkové znáte. Lehký, rozmazlovací.

7097MGE.jpg

 

V červenci třeba lehkou balkánskou polévku tarator, v srpnu si vyrobíme jitrocelový sirup, protože mladé jitrocelové lístky rostou právě nyní všude kolem, bude-li chladné září, ohřejem se s křenem a se závěrem roku budeme kvasit zelí, péct kubu nebo péct kaštany.

 

Autorka nás seznámí s želatinou agar, s amaranthem nebo dalšími méně známými dobrotami i z cizokrajných kuchyní.

Tato novinka se letos povedla hlavně tím, že bez jediné chybičky zapadá do stylu, jež tento kalendář má. Recepty jsou třešničkou navíc…

Rozmazlovací …

Za celý rok jsem nenašla lepší slovo. Prostě neexistuje. Roční kalendář Aleny Kárníkové je prostě jen a pouze rozmazlovací. Samozřejmě je na astrologické úrovni naprosto na výši, o tom žádná, ale ten duch, který prostupuje celou knihou je o obrovské touze udělat nám radost. Takovou jednoduchou, lidskou a nejkrásnější.

Dvojstrana věnovaná každém  procházejícímu znamení může obsahovat jeden den, ale třeba i třídenní cyklus. V přehledném členění si připomeneme jmeniny a přesný čas příchodu i odchodu Luny do zmiňovaného znamení a pak už tu máme jednotlivé odstavce.

Měsíc radí – celková charakteristika vlivu

Planety doplňují – tady jsou dny lépe rozepsány a tak víte přesně kdy si dát na co pozor

Zdraví  – jak toto postavení Luny ovlivňuje zdraví

Jídlo – ne vždy náš žaludek snese všechno, takže recept na dobré zažívání najdete tady

Krása – také naše vlasy a pleť reagují v různých cyklech různě

Vůně, barvy, kameny – rozmazlovací část, čím se pohýčkat…

Domácnost – a do čeho se vrhnout doma, kdy větrat a kdy raději ne a kdy nám půjde práce od ruky bez zbytečného mračení a brblání

Zajímavost – a tady je zmiňovaný recept na nějakou tu jednoduchou dobrůtku, jež potěší v žaludku i na duši.

 

Tvůrčím způsobem strávený čas

U této tyrkysové knihy máte pocit nenásilné relaxace. Příjemné a krátké každodenní čtení  – rozhodně nebudete mít pocit marněného času, jako se to občas při tzv. „zábavných horoskopech“ stává.  Poskytnout mohu zatím jen jednoletou zkušenost a musím potvrdit, že na tom něco je.

 

Minimálně dny v Beranu hrozící migrénou, jistý vliv jsem vypozorovala v kuchyni na chlebový kvásek a v Blížencích bývá větrnější počasí. To vše souhlasí. A pro odvážné tady občas i typy na horké, vášnivé noci – takže ty tématické skulinky napříč všemi životními situacemi a tématy tu najdete.

Nudit se nebudete.

 

Vydalo nakladatelství LIKA KLUB, 2012, www.likaklub.cz

Renata 


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com