Detail příspěvku: Dvě báječné knížky o ryzích potěšeních – masáže a reflexologie

Dvě báječné knížky o ryzích potěšeních – masáže a reflexologie

autor: | Říj 20, 2011 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 31

 Co si člověk neudělá sám, to nemá. Stará známá pravda, která po letech přehlížení došla i ke mně.  S těmito knížkami si můžete namasírovat i sami. Tedy, v rámci možností. Masáž – většího potěšení těla a ducha zároveň si neumím představit. A tak jsem se nadšeně vrhla do dvou knížek od Metafory, které mimo naprosto úžasného
obsahu, jsou také velmi příjemného formátu.

Ale v teple postele se člověk rád ponořil do tajů úžasných doteků, které léčí. A protože mám parádní představivost, často jsem na sobě ty doteky skoro fyzicky cítila. A vyzkoušela na jiných, na dětech, čímž jsem v nich vypěstovala střídavou závislost na masážích.

Masáže

 

Susan Mumfordová: Masáže od A do Z

Tady už se zaměříme na celé tělo. Opět úvod z anatomie, historie a upozornění, kdy masírovat a kdy raději ne. Zaujala mě i část o „napojení se na klienta“,  tedy v té energetickérovině. Uvažovala jsem, kolik masérů to opravdu dělá, v klasickém zdravotnickém středisku to asi jen tak nebude. Masér by měl už z vašeho postoje, z prvního dojmu poznat, jaký vás může trápit problém a jak ho odstranit. Křečové žíly či otoky mohou upozornit zase na problémy vnitřního rázu.  Jsou tu popsány různé techniky, z nichž mě zaujaly ty méně typické jako je peříčkování či škubání a je pravda, že jsou to báječné vjemy, které působí zcela jinak než suchopárné šmudlání dlaněmi a prsty sem a tam.

 

Nebo taková pasivní rotace, což v překladu znamená, že vám někdo bude příjemně kroutit zápěstím nebo kotníkem. Neuvěřitelné, jak příjemné!

 

Prostě masáž na vyšší úrovni?

Dozvíme se, jak se naučit reagovat s tělem, jak poznat, jestli „fungujeme“, kdy jsou naše akce málo a tedy neefektivní a kdy už moc, kdy to třeba bolí a je třeba zmírnit. Dozvím se o čakrách a jejich
aktivaci a o krásné masáži hlavy. A opět tu jsou části věnované třeba dětem, jak jim třeba ulevit při prořezávání zoubků nebo pro dospělé jak si pomoci při špatném trávení, bolestí uší nebo bolesti hlavy z přepětí.

 

Některé masáže si můžete udělat i sami, ale některé prostě nejdou.

Když budu pohybovat rukou, ruku si neuvolním. Takže bych to možná doporučila jako inspirativní knížku do
postele. Experimentování může začít! Kde skončí, je na vás…

 

 

Reflexologie

 

Louise Keetová: Reflexologie od A do Z

 

Zde zaujme skromná informace o tom, že Louise a Michael Keetovi jsou zakladateli této dynamické metody, kterou vyučují na největší a jediné škole svého druhu v Londýně. V úvodu knihy se seznámíme s historií této metody, při které se masírují reflexní plošky na chodidlech a rukou a tím se podporuje samoléčící schopnost organismu. Z vlastní zkušenosti vím, že správná reflexní masáž umí výrazně ztlumit až odstranit jakoukoliv fyzickou bolest.

 

Dozvíte se zde o toku energií, anatomii chodidla i celého těla včetně reprodukčních orgánů. Jak se starat o své nohy i jak se starat sám o sebe, abych sobě nebo jinému mohl tuto léčivou masáž poskytnout, to vše jsou přínosné
informace hned na úvod.  Pak jsou tu popsány techniky a všeobecná masáž chodidla a dále, což uvítáte asi nejvíce konkrétní body a hmaty při určených zdravotních potížích.

 

Své stránky tu mají těhotné, děti i starší lidé. A určitě je zajímavé najít pár účinných bodů i na rukou, zejména pro takovou „svépomoc“ v každé situaci, protože ne vždy si můžete v případě potřeby dopřát léčbu na chodidle. Vyzkoušela jsem techniky, které zabírají na akutní problémy a musím potvrdit účinnost.

 

I když pro dlouhodobý efekt je třeba vytrvat a zároveň odstraňovat i fyzický problém (třeba zatuhlé svaly na šíji

cvičením), ale jsou tu techniky, jejichž účinek si žádá čas (premenstruační syndrom nebo endometrióza či menopauza). Je to taková skvělá první pomoc, ale hlavně je to nesmírně příjemné….

 

Obě knížky jsou skvělé a zaslouží si určitě čestné místo v knihovničce.
Za prvé se v nich dá velmi dobře jen tak listovat a rozšiřovat si obzory, zejména,  pokud Vás tato oblast zajímá.
Za druhé je to v tomto případě úžasná učebnice pro samouky a za třetí přijde vhod, když přijde zdravotní problém a vy nevíte, kudy kam. Tedy, tak trochu relaxační literatura a tak trochu alternativní domácí lékař.

 

Vydalo nakladatelství Metafora, (2009,2011), www.metafora.cz

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Dorota nebo také Dorotea je řeckého původu. Maminkou je tomuto starému jménu slovo „Doróthea“, i „Theodéra“, což znamená „dar z nebes“. V ČR je v tuto chvíli 1201 nositelek tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 164
  • 479
  • 49 338
  • 387 413
  • 2 381 033
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet