Detail příspěvku: Alergie na kočičí srst

Alergie na kočičí srst

autor: | Zář 5, 2011 | Tělo | 0 komentářů

Návštěvy: 178

Alergie na kočičí srst Mít alergii na tato úžasná zvířata, jež jsou svým způsobem symbolem ženskosti (kocouři prosím prominou), je docela svízelné. Mnohé ženy nad tím rozhodně nepřemýšlí, proč právě na kočky. Nejčastější alergií je alergie na částečky v kočičím potu a slinách.

 

1113M2R.jpg

Kočka se o vás obyčejně neotírá zpocené čelo, ani po vás neslintá, ovšem tyto sliny jsou neustále díky mytí přítomny na jejím kožichu. A tady nepomůže ani pořízení „nahaté“ formy kočky, protože i ta se myje a alergen ze slin si roztírá po těle.

 

Kočka musí pryč!

Nejčastější řešení při zjištění alergie na kočku je odstranění kočky z bytu. Ne vždy je to však stoprocentní zárukou úspěchu. Kočičí alergen je velmi agresivní a lehce se šíří vzduchem a ani sebedůkladnější úklid ho z bytu neodstraní úplně –možná tak za několik měsíců či let. Navíc kočky jsou všude kolem nás, na oblečení vám mohou domů alergen přinést lidé, kteří se s kočkami stýkají, alergen je volně ve vzduchu a podobně.

 

Naprosté vyloučení této látky nikdy není možné.

Injekce proti alergii Či spíše injekce s alergenní látkou, je to asi nejúčinnější a nejefektivnější řešení této alergie. Nemocnému je aplikováno malé množství kočičího alergenu tak, aby si jeho tělo postupně na tuto látku zvykalo a poté na ni již nereagovalo. Anebo zábrany vlastního žití?

 

Zajímavé je podívat se na hlubší příčiny této alergie.

Berme tedy v úvahu, že na tělesné rovině se děje to, co se děje v duši. Tělo je zrcadlem duše. Alergik se brání určitým aspektům svého okolí, sebe sama a druhy alergií symbolizují právě to, čemu se brání. Jak je tomu u koček? Kočka si dělá co chce, je svobodná a nikdy se nenechá pokořit či snad zotročit. Cítíte se jako otrok? Máte-li alergii na kočičí srst, pak je možné, že sami sobě bráníte dělat to, co opravdu chcete. Připadá vám kočičí povaha sobecká a nemorální? Možná je to trefa, možná byste se sami měli chovat jako kočky. Možná se také bojíte převzít zodpovědnost za svůj život.

Tahle otázka určitě stojí za zamyšlení.

 

1114M2N.jpg

 

Či snad zablokování naší ženskosti?

Kočka je také symbolem ženy. Krásné, pružné, křehké na pohled, ale silné uvnitř. Cítíte tu ženskou sílu? Máte jí v sobě? Kočka se umí odevzdat se vší svou mazlivostí a něhou, umí být pokorná a brát si bez okolků doteky, lásku a mazlení. Stejně jako to někdy musí udělat žena. Zejména pak ono odevzdání se muži,možná je problém tam. Pokud s tímto aspektem své sexuality máte problém, může alergická reakce být „zrcadlem“ této vlastnosti, tedy odmítání ženské sexuality a odevzdání se.

 

Ovšem pozor, připomněla bych, že kočka také umí seknout kocoura nebo dotěrného mazlivce drápkem a umí si za svým stát! Takže pokud jednou sekne, v následující minutě se z ní nestane pokorná kráska – tedy pokud vyloženě sama nechce. Dělejte jako žena to, co chcete a alergie na kočičí srst u vás nebude mít co dělat… odejde…

 

Kdo není alergický na kočku, neměl by být na nic Vraťme se však zpátky do ordinací alergologů.

Setkala jsem se z lékařových úst i s tímto tvrzením v nadpisu… Kdo není alergický na kočku, nemůže být na nic. Pravda, je to už drahně let a možná i tento lékař svůj názor změnil. Důvod této jeho věty byl tenkrát jednoznačný – kočičí alergeny jsou nejagresivnější ze všech a odolat jim je prý velmi těžké. Alergie na kočičí srst či sliny se může projevit v jakémkoliv věku, protože tento alergen je „nejpotentnější“. Tento výraz znamená to, že při dostatečně dlouhém a intenzivnějším kontaktu s kočkou se může alergie vyvinou teoreticky u každého, i do té doby u úplně zdravého a přecitlivělým projevům odolného jedince.

 

Co si z těchto informací vzít?

Že žijete-li s kočkou v jednom bytě, domě nebo s ní dokonce sdílíte postel – což je výzva, které lze jen těžko odolat – vědci a lékaři o vás budou tvrdit, že pokud se u toho nedusíte a neotékáte, jste patrně silná jako pařez. Ovšem stejně tak vás astmatický záchvat nebo rýma může postihnout právě zítra ráno, protože holt přeteče pohár tolerovatelné „potence“.

 

Ať už je za tím potence nebo ženská sexualita, přeji vám, abyste jakožto krásné a silné ženy touto alergií vůbec nikdy netrpěly, protože je to podle mého názoru, alergie NEHODNA PRAVÝCH ŽEN, a pokud náhodou ano, hned po návštěvě lékaře bych se velmi zkusila zamyslet nad duchovními příčinami.

Krásný mňau den…

 

A nezapomeňte.

S kočkou je v posteli stejně nejlíp. A nejlíp s kočkou a knížkou. Ale bacha, znáte tu poučku – nedívejte se na kočku, která se myje, protože pokud se na vás podívá jako na prvního, budete biti.

 

1115MjV.jpg

 

Jako malá jsem tomu věřila.

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 494
  • 343
  • 49 660
  • 388 245
  • 2 380 390
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet