snez 1
Fauna a Flóra

Jaro je tu! Jdeme plivat!

0 Shares

Už jsem ani nevěřila, ale moc ráda říkám, „já to říkala“! Říkala jsem v prosinci, že jaro přijde v únoru? Říkala. A je tu! A je krásné, voňavé, životadárné a nádherně zpívá. Tady vám zpívá všechno, snad i popelnice a raší plaňky v plotě.

Kdo by se pak udržel, že?

Jasně, vzala jsem včera útokem zahradnictví, což si myslím, jste vy buď už udělali, nebo v příštích hodinách, maximálně dnech uděláte taky.

Logicky nemůžeme dát ještě naše budoucí vymazlené, a v mém případě pomalu pojmenované zeleninky a kytičky ven, ale můžeme si je pěkně doma vyplivat, aby byly silné a odolné.

Vy už to znáte, nemusela bych to vysvětlovat a stačilo by přihodit pár fotek, ale pro ty, kdo neví:

Víte, proč si naše babičky a prababičky ve věku, kdy byly krásnými dívkami na vdávání, v prosinci na své natrhané Barborky nosily vodu od studánky v ústech?

A víte, proč jim vždycky vykvetly?

Právě pro ten rituál.

Jednak tedy je to krásné a je škoda, že jsme se omezily (my holky) na vodovodní kohoutky a vázičku, protože jen představa, jak dívka věnuje svou energii, aby obden šla v prosinci ke studánce a pro dvou větvičku donesla vodu v ústech, je kouzlo samo, a jednak … ona s tou vodou dodala Barborce enzymy, které jsou ve slinách.

Tyto enzymy nejenže působí jako ochrana pro každou rostlinku (o tom, že jsou sliny léčivé, netřeba pochybovat), ale také podporují růst, klíčení a posilují.

Ony o tom asi nevěděly, ale hodně díky tomu barborka vykvetla i dřív, než 21.12. na Slunovrat, později 24.12. na Vánoce.

No my už to víme.

Je až neuvěřitelné, co udělá každé semínko, když na něj po tom, co ho dáte do země, plivnete.

Co to udělá třeba s rajčátky, jste viděli u mě. Hotový prales a stromečky přežily všechny vichřice, kroupy, všechno.

Bez plivání nesázím.

Samozřejmě, že pokud má někdo pole s pórkem o rozloze několika hektarů, nemůže každé semínko sólo poplivat, protože se by se dehydroval, seždímal, vysusušil, a omdlel.

Ale my můžeme.

Alespoň tedy rozhodně doporučuji poplivat semínka okurek, ty jsou náchylné na plísně (neznám protože plivu), na pórek a na rajčátka, aby měla silnou základnu.

Tak strašně jsem se na tohle celou zimu těšila.

A je to tady…

27564N2Y.jpg

A už v nich pomalu pracuje život, který mě neskutečně fascinuje, nabíjí … zase budu každé ráno spěchat, abych se podívala, jestli už klíčí. heart

27565YjV.jpg

Je to jedno z nejkrásnejších období v roce. Období plné nového života… jakoby všechno kolem nás, bylo malé, voňavé miminko.

A s jarem bychom měly také začít s našimi bylinkovými, očistnými kůrami, koupelemi na lásku, na krásu a s magickými rituály, které k jaru patří!

Už se na tom pracuje.

Přeji vám, holky a i kluci krásný den, krásný týden …

IFrame

… krásné jaro! heart

Michaela Kudláčková

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x