Detail příspěvku: Utrpení mladého drogisty

Utrpení mladého drogisty

autor: | Led 4, 2017 | Společnost | 0 komentářů

Views: 42

Běžný televizní divák se celoročně potýká s množstvím reklam. Některé umí být i vtipné a jiné vůbec ne. Pak to stojí za to. U nich se pak můžete do nekonečna rozčilovat, jaké že tupé hovádko může dnes dělat reklamy, anebo jít postavit na kávu popřípadě předchozí kávu odložit na toaletě. 

Sama o sobě mohu říct, že jsem celkem pohodlný divák a ráda se nechám reklamami bavit, aniž bych měla nutkavou potřebu televizor rozštípat. Klasik radí: „ Ta nejlepší i ta nejhorší minuta má jen šedesát vteřin.“ A tak před obrazovkou přetrpím, ledacos. Zvlášť pokud po maratonu v kuchyni nedokážu donutit žádnou končetinu k tomu, aby vhodně upadla na tlačítko jiného programu. To se před svátky stává poměrně často. Stejně tak se před Vánocemi tradičně stupňuje i množství reklam bez ohledu na jejich úroveň. Koneckonců takovéhle žně na žádný jiný svátek obchody již nezažijí. Jenže čeho je moc, toho je příliš.

 

A tak i mně bouchly saze, když jsem již po milionté slyšela, že: „ Dé em, zde jsem člověkem, zde nakupuji.“

 

Dokončila jsem školu základní, posléze i střední a dá se říct, že se poměrně slušně orientuji v otázkách běžného života. I přesto mi tajemství tohoto sloganu zůstalo skryto.

 

A čím houšť bylo v televizi inkriminovaných spotů, tím víc můj hrneček trpělivosti bublal.

 

Chtěl snad básník naznačit, že pokud nakupuji u konkurence, nejsem člověkem?  A co jsem? Podčlověk, poloop, zvířátko nebo snad nějaká zrůda? A když si koupím v déemku houbičku na nádobí, budu konečně polidštěna? Nebo snad slezu z větve, postavím se na zadní a konečně objevím pazourek? V DM jsem člověkem.

 

Co jsem jinde?

 

Napadá mne ledacos a spousta z toho není publikovatelná. Tomuto tápání v nejistotě bylo nutno učinit přítrž. A tak jsem dotaz v obdobném znění zaslala přímo na společnost DM.

 

Ok,na vysvětlenou dodám, že můj mail byl odeslán 31.prosince v půl páté odpoledne po druhém ginu s tonikem.

 

O to milejší bylo mé překvapení, když jsem již druhý lednový den obdržela zasvěcenou a vyčerpávající odpověď.

 

Dobrý den,

 

děkujeme za Váš e-mail.

 

Je nám velice líto, že dm claim ve Vás vyvolal negativní reakce a že jste ho nesprávně vztáhla ke své osobě.

 

Dovolte, abychom se Vám ve stručnosti pokusili claim “Zde jsem člověkem” vysvětlit. Vše vychází z filozofického směru antroposofie, jemuž dal základ Johann Wolfgang Goethe, především jeho tři díla: Metamorfóza rostlin, Teorie barev a Faust (více je možné dohledat na internetu nebo v literatuře).

 

Velice v jednoduchosti a obecně můžeme říct, že pokud se kdekoliv, ať už se jedná o prodejnu nebo úplně jiné místo, budete cítit dobře, budou tam s Vámi jednat jako s individualitou, budou plnit Vaše přání a poslouchat Vaše potřeby, potom budete spokojena a budete se ráda na toto místo vracet. V žádném případě náš claim nevyjadřuje nic z toho, co zmiňujete.

 

V našich prodejnách se snažíme vytvořit nejlepší nákupní atmosféru, snažíme se vnímat potřeby našich zákazníků a jsme důslední v poskytování našich služeb. To vše dohromady by mělo vytvářet prostředí pro zákazníka, ve kterém bude rád a spokojeně nakupovat.

 

To je mazec. Takže napřed jsem si došla pro slovník:

 

Antroposofie: (někdy též anthroposofie či antropozofie) je esoterická nauka odvozená od teosofie nabízející mystický vhled do podstaty člověka, přírody a nadsmyslově duchovních světů. Antroposofie se „při prozkoumávání duchovního světa zaměřuje na dosáhnutí přesnosti a srozumitelnosti přírodovědeckého výzkumu fyzického světa“. Založená byla rakouským filosofem Rudolfem Steinerem

 

Kdyby to někdo nedal, tak doporučuji zbytek dojet na wikipedii a pak pozorovat, jak se vám lehce zvětšuje objem lebeční části hlavy.

 

Od Goetheho jsem četla Fausta a Utrpení mladého Werthera a nějak si nemůžu vzpomenout, jak to souvisí s nákupem drogistického zboží.

 

23150MGM.jpg

 

Mladý Werther navíc v závěru spáchal sebevraždu, což mi přijde spíš super nápad na poutač prodejny střelných zbraní než mýdel. Faust zaprodal duši ďáblu, který si pro ni nakonec přišel. 

 

A to si mám pořídit bonusovou kartičku pro nákupy?

 

No ale poslechněme si skutečného autora antroposofie Rudolfa Steinera: Jako antroposofii označuji vědecký výzkum duchovního světa, který prohlédá jednostrannosti pouhého poznávání přírody i jednostrannosti obvyklé mystiky a který, než se pokusí proniknout do nadsmyslového světa, nejprve v poznávající duši rozvíjí síly, které běžné vědomí ani běžná věda nepoužívá, a které umožňují do něho proniknout.

 

A pak si běžte koupit toaleťák. To je hotové náboženství.

 

Ale upřímně. Myslím, že v případě tohoto claimu někdo přemýšlel tak dlouho, až to přehnal. Nacpat do jedné věty filozofii celého života chce kumšt a pokoušet se prodat drogerii skrz čtenářský deník není to pravé ořechové.

 

Pozitivní je zjištění, že stále platí okřídlená pravda: Líná huba – holé neštěstí. A když mi něco není jasné, tak se prostě zeptám.

 

Nezbývá než doufat, že jsem člověkem.

 

ToraToraTora


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ferdinand je starogermánského původu. Jeho základ nalezneme u jména Fridunant, což se překládá jako „ten, který se připravuje k jízdě“. Ferdinand je tak pozdější, lépe vyslovitelná varianta. Jde vlastně o zjednodušeného Fridunanta. A je to logické, vždyť zkuste vyslovit Fridunant… to je Ferdinand lepší. A takových máme v ČR 1658.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 204
  • 353
  • 37 768
  • 359 774
  • 2 462 350
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet