Detail příspěvku: Recenze: Popelky viděly Muže v naději

Recenze: Popelky viděly Muže v naději

autor: | Srp 25, 2011 | Společnost | 0 komentářů

Nebyl tady za komika, ale za životem protřelého muže, který je jen tak trochu třiašedesátiletý„kurevník“. Pro někoho možná lehká letní komedie obhajující mužskou nevěru, ale kdo nad filmem trochu přemýšlel a nelouskal ho jen jako za sebou jdoucí řetěz vtipných situací, pochopil mnohé z moudrosti lidského bytí.

 

917NmM.jpg

Bolek Polívka exceloval. 

A filmový Ondřej, kterého ztvárnil Jiří Macháček se k němu úžasně (ne)hodí. Zdánlivě nesourodá dvojice však vytvoří velmi zajímavé mužské přátelství, o to víc, že jde o vztah zetě a tchána.

 

Moc krátkých sukní a kulatých výstřihů?

Možná… ale vadí to snad někomu? Hned zkraje na vás opravdu zaútočí smršť minisukní a posléze i velmi odvážných výstřihů, které v jedné chvíli vybudí Ondřejovu fantazii natolik, že ho vzruší i válení těsta na pizzu – z čehož těží jeho vlastní manželka. Ženský prý nechtějí domestikované ňoumy, ale chlapy, o které je třeba bojovat… říká se v oficiálním traileru.

 

Oficiální trailer

Ten dle mého názoru ukazuje pouze jednu, tu komerční a „tahákovou“ část filmu. Ta druhá zůstává skryta a film je opravdu plný zvratů, což mi sám režisér a scénárista Jiří Vejdělek potvrdil.

 

 

Rád píše děje plné zvratů. 

A tak nebudu prozrazovat, protože tu další linii si ve filmu musí každý najít sám. A jak jsme se v sále sem tam výborně bavili, v jednu chvíli zavládlo ponuré ticho. Ale i z toho nejhoršího se člověk musí dostat a Jiří Vejdělek opravdu uměl příběh sepsat tak, že odcházíte s pocitem nezmařeného času. A třeba se zpracovaným zjištěním, že některé muže nevěra baví pouze v případě, že se mají ke komu vracet. Anebo jak chutná mužská žárlivost. Sonda do duše muže je pro každou ženu také užitečná a tady jí Bolek Polívka a Jiří Macháček odhalují v celé své kráse. A také Vica Kerekešová, v roli nádherné svůdkyně….

 Tento „sexy teaser“ ukazuje jednu z nejlepších scén filmu.

 


Dráždivá zrzka v hlavní roli

Byla 139. milenkou? Jednoduché, ale o to působivější vtipné pavučiny se filmem prolínají, třeba úžasná záliba ve fotografování, kdy si Bolek Polívka fotí své milenky (ovšem jen jejich klín) a o každé si pamatuje naprosto vše… a o  mnoho  scén dál daruje svůj foťák vnukovi a při procházce v parku mu „nechce moc radit, ale jestli neví, co fotit… tak o kousek dál jede na kole krásná holčička….“

 

Nezapomenutelná je také chvíle, kdy se záletný manžel odsunutý do dílny kochá tím, že na tom vlastně je velmi dobře, když si jeho manželka myslí, že má něco se stvořením, které se nasouká do TAKOVEJHLE KALHOTEK.

 

925OTB.jpg

Hodně se mi líbily exteriéry, Praha z těch nejkrásnějších úhlů, v deštivém létě i v krásné zasněžené zimě. Také hlavní hrdinové bydleli v pavlačovém domě a navíc spolu sousedili. Takže o zákryvné manévry tchánových a posléze i zeťových záletů je postaráno. A prozradím snad jen, že osud nádherně sehrál dohromady obě osudové ženy, milenku i manželku.

 

O lehké třenice nebyla  nouze, ale obě ženy nakonec zůstaly spokojené. Rozuzlení je jako z filmu, chvíli jsem přemýšlela, nakolik by musel být člověk inteligentní, aby to takhle v reálné životní situaci zahrál.

 

A jestli nechcete vůbec nad ničím přemýšlet, běžte na Muže v naději taky. Je to oddechovka a hluboká moudra v ní hledat nemusíte. V každém případě se pobavíte. Dle mého názoru to je jeden z filmů, který se opravdu podařil.

 

Foto: www.falcon.cz

Video: www.youtube.cz

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RAKU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ondřej má rodný list psaný Řecky. Jeho otcem je jméno Andreas, které vzniklo ze slova „andréios”, což znamená „statečný”. Ačkoli jde tedy v případě Ondřeje o odnož, význam je stále stejný. Ondřej znamená „statečný“. V ČR běhá aktuálně 60251.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 303
  • 436
  • 30 429
  • 426 415
  • 2 275 770
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet