Detail příspěvku: PRO FAJNŠMEKRY: La femme Nikita vůbec není Brutální aneb o jednom nadčasovém seriálu!

PRO FAJNŠMEKRY: La femme Nikita vůbec není Brutální aneb o jednom nadčasovém seriálu!

autor: | Lis 23, 2011 | Společnost | 0 komentářů

Seriál La femme Nikita se u nás uvádí  (opět, cca v 17 hodin na Nova Cinema!) pod poněkud nešťastným názvem Brutální Nikita.
Osudová něžná a silná blondýna Nikita a charismatický, nikoliv však typický krasavec Michael Samuel si však získali srdce mnoha diváků a děje se tak i nadále. Bylo mi osmnáct, když jsem mu propadla poprvé. A propadám pořád. A čím starší seriál je, tím více v něm můžete nalézt nadčasovost.

Tím více i v geniální hudbě, směsi akční i meditativní hudby, která hlavním šperkem celého seriálu. Úspěšnější než původní film, jež byl předlohou. A úspěšnější než film, jež se nedávno snažil obnovit zašlou slávu.
Nadčasovost je s ubíhajícími léty čím dál č(c)itelnější…
Tím více i v geniální hudbě, směsi akční i meditativní hudby, která hlavním šperkem
celého seriálu.
Posuďte sami:
1.      Tehdejší vyspělá technika je pravda dnes už trochu k smíchu, monitory moc tlusté, tlačítka moc velká, mobily obrovské, a počítačová grafika poněkud nemotorná. Ale jako pokus to je určitě obdivuhodné. Vize budoucnosti se vydařila přece jen o trošku lépe, nežtřeba Návštěvníkům
 
2.      Tehdejší módu bych brala hned. Je nositelná téměř bez výjimek i dnes!!! A často se nad Nikitiným oblečením rozpadám blahem…hlavně nad jejími černými, sněhobílými i béžovými zimními kabáty!!!
Jak by ne, kostýmy pro seriál skládala kostýmová návrhářka Laurie Drew a v roce 1998 dostala za svou práci cenu Gemini Award. Dolce Gabanna, Prada, Versace, Armani a další – to jsou značky oblečení, které se v seriálu míhají. Ostatně styl oblékání byl velmi přísný a je jedním z charakterických a základních stavebních kamenů celého seriálu. Michael se naopak oblékal pouze a jen do značky Gaultier.
3.      Politické techle mechtle a boj o moc, podvětí a krutost boje o moc je aktuální i dnes. Kéž by za dvacet let mohly naše děti říct  – to už je minulost…
4.      Pro mě byla vždy hlavní dějová linie spojena se zakázanou láskou Michaela a Nikity, tady nemám vůbec co dodat. Tohle téma nestárne…
2441YjU.jpg
 
Láska roste v podhoubí zla
Sekce 1 je tajná vládní organizace, která bojuje s korupcí a temným zločinem podsvětí. Ani jejich metody však nejsou prosté násilí a to někdy až nekoukatelného. Záběry z výslechů rozhodně nedoporučuji ke shlédnutí dětem! A pro mě to vlastně jediná věc, která mi na seriálu vadila – akční věci vážně nemusím – ovšem velkoryse jsem je tolerovala pro jiné velmi silné kvality seriálu.
A dnešním očkem mohu říci, že akční scény jsou až trapně reální, žádní Simírové, žádní nesmrtelní hrdinové…. že by další plus s odstupem času?
Agenti a také vedení  celé Sekce 1 však nemá identitu, jsou to všechno pro realitu mrtví lidé, jen zachránění právě pro tyto tajné mise. Neexistují… nejsou svobodní. A jejich vnitřní organizaci rozplétáme v průběhu jednotlivých sérií, vlastně do posledních dílů netuším, kdo je opravdový Šéf.
Vyškrtnutí je jednoduché, stačí selhat. Vyškrtnutí znamená smrt. I tato hrozba někdy visí nad Michaelem a Nikitou. Nemožná je též útěk, ale i to se jim podaří. Návraty však nebývají příjemné…Láska není žádoucí, protože procentuálně snižuje výkonost agenta. Ale i vedení je občas člověk a ty dojemné, letmé a v atmosféře celého seriálu nesmírně velkorysé chvíle jsou opravdu emočně silné.
2442OWY.jpgNo není tohle přímo podhoubí pro romantickou lásku?
Chvilky slabosti, lásky, něhy… ale i chvíle, kdy nevíte, komu věřit…
 Romanticképovahy budou omdlévat, ale ty vzácné chvilky, které těm dvěm Michaelovi a Nikitě dány dány jsou úžasné. Těžko lze cokoliv vytknout scénáři, kameře, zpracování. O to víc, že nejde jen o pouhý tělesný chtíč, ba právě naopak. Vášeň tu je protkána něžností a duchovní hloubkou, vědomím vzácnosti těch chvil a vědomím vzácnosti tohoto vzájemného potkávání…

Svým způsobem musím říci, že jsem nezažila film, kde by láska byla hlouběji a něžněji prezentována. Na tohle nemá ani Titanic (ale opět záleží na úhlu pohledu, mluvím pouze za sebe)…

 
Ale podléhají nejen Nikita a Michael
Ale také Madeline, pravá ruka vedení a šéf, jehož jméno je dlouhou dobu tajné, v jedné z epizod ho však Madeline osloví Paule… Těžko postřehnutelné, ale přesto i mezi nimi bylo silné pouto. Několik epizod je věnováno i jejich soukromým něžným chvilkám či náznakům těchto chvilek. Ale i ostatní z celkem malého počtu pravidelných herců více či méně podléhají lidským slabostem a obyčejné touze po lásce a pohlazení. A falešnou Nikitou spočine v náručí i počítačový šílenec Birkoff. Lásku ochutná i letitý a moudrý Walter.
Rozkoš jejich polibků byla třaskavá…
 
 
a lze se v ní rozplynout…
 
 
Lesbická láska
I tak kontraverzní téma, jako je lesbická láska se do seriálu vešel. Peta Wilson si zkusila ve vězení zahrát i ženu, která je vzrušena ženou. Každopádně spojení něžné blondýny a hodně mužné černošky je mimořádně zdařilou emoční třaskavinou.
Seriál nečekal úspěch
Seriál se totiž začal natáčet v roce 1997 v kanadském Torontu a nikdo nepředpokládal, že bude zvláště úspěšný a už vůbec ne kultovní. Natáčelo se devět měsíců v roce a to až do roku 2000. Zde je několik dalších zajímavostí:
–     Byl natáčen v koprodukci v USA a zhruba 70% týmu včetně herců bylo kanaďanů
–     Původně byly naplánovány 4 série. Pátá se natáčela na silný tlak fanoušků. Chtěli – pochopitelně –  i šestou. Ale té se  již nedočkali…
–     Pokud by Peta Wilson roli Nikity odmítla, hrála by jí Felicity Watterman ze seriálu Pensacola: Zlatá křídla a v Brutální Nikitě si zahrála roli Karen v epizodě Nováček.
–   Brýle, pro které má v seriálu Nikita slabost pochází až na výjimky z návrhářské dílny samotné její představitelky, tedy Pety Wilson.
Peta Wilson a Roy Dupuis…
Budete se asi divit, ale Peta Wilson (Nikita) je z Austrálie a narodila se ve znamení Štíra v roce 1970.
Když jsem pátrala  po Štířicích, velmi mne (ne)překvapilo, že v podstatě téměř podobně je narozená také Helena Zeťová a nyní… VIDÍTE MEZI NIMI NEUVĚŘITELNOU PODOBU?
 
Peta Wilson je dnes šťastnou maminkou a žije i nadále v Austrálii. Excelovala v Brutální Nikitě a to poté, co jako bývalá modelka na molech bojovala i s anorexií a bulimií.  Když se před dvěma lety připravoval remake tohoto seriálu ve filmové podobě, Peta prý roli odmítla. Věčná škoda…
Roy Dupuis (Michael)se narodil ve znamený Býka v roce 1963 a pochází z Kanadského Ontaria. Na manželství nevěří a ve volném čase se věnuje potápění a vlastní prastarou farmičku, kde se s gustem věnuje zahradničení a část svých výdělků pravidelně věnuje nadaci, která se věnuje výcviku slepeckých psů.
Na DVD?
Marně jsem sháněla… české trafiky tohle asi nezaplní. Ovšem našla jsem tento odkaz:
takže kompletních pět sérií na DVD existuje, zatím jen v originále. Jinak se na seriál lze podívat v těchto dnech, kolem 17.05 hodin na Nova Cinema či si jednotlivé díly stáhnout z Uložto.cz
Tady je super songbook, main theme je naprosto v jiné a ještě úžasnější verzi!
Že je fanouškovská základna silná svědčí i nepřeberné množství videí na youtube…

Jedno z nejkrásnějších videí – s nádhernou až “vánoční” hudbou….
I Michael se kvůli zapovězené lásce velmi trápil. Slzy v jeho očích byly častější, než úsměvy… těch v seriálu bylo jen velmi málo…
možná vůbec. Lost without you…
 
Hodně se vyskytují předělávky s Enigmou. Jedna Enigma byla použita také v originále  v 11. dílu I. série hned zkraje (destinace Klodno, Východní Evropa)…Akce, při které “zůstal na místě” Michael…
 
Zlatý hřeb na závěr!
Tohle je finální scéna…Michael jede domů, za svým synem. Nikita se stává šéfkou Sekce 1 a Michael jí sděluje, že jednoho dne ho už jeho syn nebude potřebovat. Nikita říká, že ví, kde ji najde…
Víc nic… prázdno. Škoda, že už nikdo neměl chuť jít do šesté série. Nebo sny  zabíjíme tím, že je uskutečníme?

 
a že se všichni umí smát a dělat si z natáčení srandu, uvidíte zde:
doporučuju, tyhle scény z natáčení Laughing
Renata

[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vratislav je původem Slovan. Odhadnout rodiče většiny slovanských jmen nebývá problém. Ani Vratislav není výjimkou. Ano, rodinou jména sousloví „oslavující svůj návrat”. Aktuálně je v ČR 6487 Vratislavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den proti korupci.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 22
  • 495
  • 34 192
  • 423 722
  • 2 299 061
  • 3 783
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet