Detail příspěvku: Neviditelné volby

Views: 5

Všimli jste si, že budou volby? Já málem ne. Čekala jsem, že se třeba někdo z politiků bude drát o můj hlas. Zatím nestojím nikomu ani za leták do schránky. Když jsem se dozvěděla, že jsou volby do evropského parlamentu na spadnutí, čekala, jsem, jak na mě z billboardů i z piksly sardinek budou vyskakovat slibné úsměvy provařených parlamentních tváří a líbivá hesla. A ono nic. 

13847MDI.jpg

 

Nikdo se o mě nepere. (?)

 

Na jednu stranu bych mohla být potěšena, že nejsem oblbována sliby, které budou hned po spočítání hlasů porušeny. Ale na straně druhé mám trochu pochroumanou voličskou ješitnost. Jako žena středního věku, matka, zaměstnanec, občan a pravidelný návštěvník volební místnosti jsem zkrátka myslela, že někoho zajímám.

 

I přestože to zrovna nekřičí do světa, kandiduje letos několik desítek uskupení.

 

O jejich úmyslech a motivech si nedělám iluze. Oni nemají na srdci mi přiblížit svůj program a já zas nemám kapacitu na všechny ty sociální jistoty, eurovize, euroobčany. Nechtělo se mi pídit v cizích schránkách po propagačních materiálech.

 

Šla jsem na to fikaně a použila jsem jednu z mnoha volebních kalkulaček, kterou jsem našla na netu.

 

Působila celkem důkladně.

 

Ptala se i na otázky, které snad nezajímají ani kandidáty do europarlamentu. A některé otázky pro jistotu doplnila obšírnými vysvětlivkami. Tak jsem si slíbila, že se nad otázkami skutečně zamyslím, abych se doškrabala k nějakému výsledku.  Ne jako když vyplňuji online ankety pod články o hemoroidech nebo kojení.

 

Volby totiž nehodlám vynechat.

 

Vyjádřila jsem se tedy k euru, promyslela jsem mandát, zvážila rozšíření EU a okomentovala pomazánkové máslo.

 

Výsledek mi vzal vítr z plachet.

 

Více než šedesátiprocentní shoda mi vyšla u většiny politických stran od komančů přes kalouskovce po nácky s lidskou tváří.

 

Asi jsem světoobčan se světonázorem.

 

Nebo jsou všichni politici ve vzácné shodě a kandidují proti sobě ze zvyku nebo z fair play. Je tu ještě šance, že názor postrádají, jelikož na eurokaši nezná recept žádný z nich natož jejich volič, tak nač čeřit vody informacemi.

 

13846MGY.jpg

 

Mám pocit, že je to i důvod, proč to televize nepřehánějí s volebními debatami. Nešlo by totiž o ostrý dialog, ale několik paralelních plytkých monologů.

 

Asi nejde o lukrativní kšeft, tak nač plýtvat gulášem a koblížky v předvolební kampani. Volič sice rád plný žaludek, ale stačí ve správný čas a správnou chvíli vytáhnout pomazánkové křivdy a tuzemské rumové bebí.

 

Třeba se ještě leklé politické ryby zamrskají a proberou.

 

Možná nás to ještě bude mrzet, až budou ty jejich sliby a hesla i na sáčku sušenek. Ale nedělám si iluze. Spíš se spolehnou na věrné fankluby a setrvačnost oddaných voličů. Koneckonců nějakou zábavnou mnohastránkovou normu na parametry krouhaného zelí asi vymyslí i ochablý reprezentativní vzorek naši politické populace.

 

Přičemž tloušťka zelných nudliček by asi nebyla vyspecifikována efektivněji, ani kdyby se k urnám dostavilo 95% populace.

 

Možná zase rozhodnou ti, kteří k urnám nedojdou.

 

I když ve výsledku to asi nějaký fatální význam mít nebude. Koneckonců z médií neslýchám příliš informací o aktivitě našich europoslanců, jako spíš o jejich neaktivitě, lajdáctví a malé domů.

 

U voleb se mění partaje, nikoliv tradice.

Bohužel.

 

ToraToraTora


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 33
  • 383
  • 17 863
  • 347 599
  • 2 475 807
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet