Detail příspěvku: Můj anděl

Je doba, kdy přejeme kolegům v práci, známým náhodně zastiženým v předvánočním shonu. Přejeme svým blízkým lásku, zdraví a klidné prožití svátků. A přejeme i sobě to, co nám schází.  Nebo jen sníme, co by nám udělalo radost pod stromečkem. 

Třeba toužíme vyléčit nevyléčitelné, vrátit čas nebo jen po mýdle s fialkami od našich nejmenších.  Jsou to právě naše  přání, která víc než vůně perníčků, naplňují vzduch posledních pár dní před koncem roku.

 

Není to tak dávno, co mne při jedné nevinné debatě v souvislosti  se splněnými sny a touhami sestra upozornila na anděly.

Už tu jednou byli a já na ně zapomněla. Styděla jsem se. Ale šla jsem do knihkupectví  a hledala knihu, která mi řekne víc a pak hledala i je.

 

Nebylo to těžké, ale krásné.

 

A najednou tu byl…

…seděl tam a ani nedutal. Svýma velkýma tmavýma očima mne pozoroval . Nebyl netrpělivý i když jsem věděla, že čeká na mé přání. Prohlížela jsem si ho. Ačkoliv seděl na svém obvyklém místě tak, jako vždy. Schoulený  s křídly volně podél útlého těla na rohu střechy domu nedaleko toho našeho.

 

Nikdy mne nepřekvapoval jeho takřka nemocný výraz ve tváři a křehká postava tolik odlišná od barokních sošek v kostelích. Vídali jsme se jako staří známí, i když nikdy nebyl blíž než na dohled svého místečka na střeše. Nikdy nemluvil. Jen ty oči… Těmi říkal vše.

 

První letošní sníh dopadal na jeho hlavu a křídla.

Vždy jsem si myslela, že jsou bílá jako husí. Ale měla podivně nažloutlý nádech s několika šmouhami. Jakoby se otřel o špínu tohoto světa a ta nesmazatelně ulpěla na jeho peří. Nevadilo mu to. A vždy je znovu a znovu roztáhl, aby chránil. Aby konal.

 

Dívala jsem se dlouho do jeho očí, ve kterých bylo očekávání stejně jako nesmírná trpělivost. Chumelilo čím dál tím víc a vzduch jiskřil mrazem.  Z úst mu nešla pára. Ani vločky v jeho vlasech se  nerozpouštěly. I přesto vypadal tak lidsky. Jeho přítomnost hřála.

 

3112MmQ.jpg

 

Pak jsem vyslovila přání, svou prosbu.

A završila ji vroucím děkuji. Teprve pak roztáhl křídla. Byla mohutná, že vzbuzovala v člověku touhu alespoň chvíli mu je nést. Ale mávl s nimi tak lehce, že sněhová peřina na střeše nevydala jediné svědectví o jeho přítomnosti.

 

Najednou byl pryč.

Zmocnila se mne neodbytná touha přesvědčit se, zda alespoň otisk nohou zůstal nad krovem v bílé nadílce. Marné chtít dotknout se jeho stop. Daleko důležitější zůstal pocit, že tu byl a je stále se mnou.

 

3113MmN.jpg

Touha je motor, co nás žene vpřed.

Přání je vyslovený kus srdce, který dáváme druhému. Pro nás je o instantním snem, s kterým sladce usínáme. Přejme tedy  známým, kolegům i blízkým od srdce. Buďme ve snech vytrvalí a upřímní sami k sobě . Protože přání se plní.

 

I já chci pro letošek popřát všem zdraví , lásku a štěstí. Především však splněné sny a tajná přání.

 

TTT


 

Doufám, že se na mě Tora nebude zlobit, že jsem tento článek, tohle krásné a hrozně příjemné povídání hned vydala, přestože ve svém e-mailu Tora přímo nevyslovila, zdali mohu.

 

Bylo by mi totiž líto, kdybych nemohla poskytnout i vám, ostatním něco tak milého a jemného.

 

Míša


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Oboupohlavní jméno René se narodilo v latině. Matkou je mu slovo „renatus”, což znamená „znovuzrozený”. Podíváme-li se na to optikou předkřesťanskou, když toto jméno vzniklo, pak je René (Renée) prostě reinkarnovaný. A takových reinkarnací máme v ČR 9079.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 244
  • 546
  • 30 686
  • 427 535
  • 2 274 830
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet