2065757 1920x1080 DesktopNexus.com
Ranní kávy

Jste pondělníček, úterníček … a proč mají nedělňátka štěstí?

644 Shares

Nedělňátka mají prý štěstí. Kdo by o tom neslyšel? Lidová moudrost vychází z astrologie a něco pravdy na tom je. Ale není to jen o lidech narozených v neděli. Každý den v týdnu ovlivňuje jiná planeta, a tak se i povaha oné planety částečně odráží v povaze člověka, který se pod jejím vlivem narodil. Samozřejmě částečně, protože pak je tady celý horoskop a všechny domy a konjunkce, takže článek berte prosím jen jako doplněk vaší celkové nátury.

Pondělníci

Lidé narození v pondělí jsou pod vlivem Luny. Měsíc dává těmto lidem velkou fantazii, starostlivost a zájem o druhé. Ale Luna je i nositelkou iluzí. Takže vám darovala i snivost, zádumčivost a náladovost. Máte velkou ctižádostivost, která vás nutí usilovat o vysoké cíle a ideály. Riziko těchto lidí spočívá v tom, že se nedokážou včas a energičtěji bránit okolním vlivům.

Měsíc reprezentuje nálady, instinkty a podvědomí. Charakterizuje pilné, ale nestálé, citlivě a emotivně jednající osoby. Mezi kladné rysy patří příjemné jednání a idealismus, mezi negativní vlastnosti patří náladovost, nestálost a prudkost.

Pro lidi narozené v pondělí jsou doporučeny amulety ze stříbra.

Úterníci

Úterku vládne Mars. Mars je planeta vitality, svobodomyslnosti a bojovnosti. Tito lidé před bojem neuhýbají, naopak často jej i vyhledávají. Jakmile se dostanou do sporu, očividně ožívají.

K jejich riziku patří vysílení. Jestliže si chcete uchovat své zdraví, musíte najít ten správný, rovnovážný rytmus mezi napětím a vypětím. Pokud se vám to nepodaří, budete častěji trpět bolestmi hlavy a nespavostí. O Marsu se dá říct i to, že vyniká vášnivostí, spěchem a nepokojností.

Pro lidi narozené v úterý jsou doporučeny amulety ze slunečních kamenů.

1556908 1280x1024 little baby

Středečníci

Lidé narozeni ve středu jsou pod vlivem Merkuru, který je velice zvláštní planetou. Jde o planetu intelektu a komunikace. Symbolizuje duchovní a fyzickou komunikaci. Souvisí se schopností studovat, přímo ovlivňuje činnost mozku, vyjadřování a intelekt. Zdá se, že jeho hlavní úloha spočívá v otevírání cest pro komunikaci.

Lidé pod vlivem Merkuru neustále srovnávají, hodnotí, třídí a organizují všechno, co k nim proudí ze všech stran. Platí pro vás důležitý životní recept: nikdy nepřestávejte něco začínat!

Je to právě očekávání, které vás udržuje mladé. Vaše největší riziko spočívá v neupřímnosti k sobě samým.

Pro lidi narozené ve středu jsou doporučeny amulety ze slonoviny.

Čtvrtečníci

Vám vládne Jupiter, který je nejlepší a nejprospěšnější ze všech planetárních vlivů. Jupiter usnadňuje kariéru, ale i třeba výhry v loterii, či jin šťastné náhody. Jde-li o umělce, tato planeta může usnadnit jejich společenské ocenění.

Lidé ovládaní tímto vlivem bývají upřímní a mají pochopení pro druhé. Jsou přátelští, ušlechtilí, otevření, dovedou druhé pochválit a tudíž i spolupracovat. Jupiterova přirozená štědrost může vést i někdy k extravaganci.

Člověk narozený pod Jupiterovým vlivem má rád lidi a chce být i oblíben, nechá se snadno ovlivnit a někdy i plýtvá svými schopnostmi na pomíjivé a malicherné věci.

Pro lidi narozené ve čtvrtek je doporučen jako amulet malé kladívko. (runová školo, pročpak? :myšlenka smajlík: )

Pátečníci

Pátek má na starosti Venuše, která představuje lásku a krásu. Souvisí s partnerskými vztahy, společenským životem, bohatstvím a uměním. Lidé narození v pátek jsou pohlední, inteligentní a mají umělecké sklony. Venuše je nositelkou harmonie a lásky.

Mezi kladné rysy lidí narozených pod vlivem Venuše patří pokora a opravdovost, mezi záporné marnivost, ješitnost a nepořádnost. Každá narušená harmonie může škodit nejenom vaší duši, ale i vašemu tělu.

Pro lidi narozené v pátek je nejvíce vhodným amuletem zlatá hvězdička.

Sobotňáci

Lidé narozeni v sobotu jsou pod vlivem Saturnu. Z povídání o povahách planet víme o Saturnu, že je to přísný, nemilosrdný kontrolor, který má často na svědomí zármutek, potíže a pocit že „na to nemám“, na druhé straně, pokud sobotník, potažmo Saturn někam jde, jde pomalu, ale málokdy se nechá odchýlit z cesty. Sobotníci nemění své názory, nebo velmi neradi. Je na nich cosi těžkého, ale zároveň poutavého.

Saturnu se také přisuzuje smysl pro pořádek, pevnost a důslednost.

Lidé narozeni pod vlivem Saturnu jsou duchaplní. S velkou trpělivostí dokážou čekat na ten svůj správný okamžik. Tito lidé neochotně berou na vědomí něco nového.

Lidé narozeni v sobotu jsou trpěliví, vážní a ve svých způsobech rezervovaní. Lpí na přesnosti a preciznosti, zpravidla bývají i dost šetrní.

Pro lidi narozené v sobotu je vhodným amuletem malý lvíček.

Mimochodem, také se říká, že sobotním dětem chybí to, co nedělním.

2318137 1920x1080 DesktopNexus.com

Nedělňátka

Lidé narozeni v neděli jsou pod vlivem Slunce, které je odjakživa symbolem radosti ze života a velkého sebevědomí. Lidé narozeni v neděli potřebují stejně jako Slunce vládnout, vynikat a mají nutkavou potřebu vychutnávat život do poslední kapky. Největší riziko těchto lidí spočívá v tom, že ve své přirozené touze prožít a dostat se úplně nahoru zapomínají občas zvolnit tempo a odpočívat.

Slunce symbolizuje životní princip, vitalitu, důstojnost a odvahu. Tito lidé jsou obdařeni vyšší inteligencí. Téměř vždy jsou upřímní a totéž očekávají od svého okolí. Mezi negativní rysy lidí narozených v neděli patří sklon k povýšenosti, pýše, někdy k egoismu a přeceňování sebe sama. 

Obecně je zakořeněné, že mají lidé v neděli narození v životě štěstí. Neděle je totiž šťastným dnem snad ve všech kulturách. Mezi pohany patřila slunečnímu bohu Freyrovi, pro Křesťany je to den i kdy Bůh odpočíval, v Egyptě byla zasvěcena Bohu Ra… a tak dále. 

Měli by nosit zlato, které je v harmonii s jejich podstatou.

Pokud nevíte, jaký byl den v týdnu, když jste se narodili, zjistíte to třeba TADY 

Kolik je na Popelkách nedělňátek?

Michaela Kudláčková

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kočka
Kočka
2 měsíců před

Jo, taky postrádám Toru a Ranní káva je fajn. Těším se na všechno, co se tu objeví a děkuju, že tu Popelky pořád jsou. Články o druidech a o magii jsou parádní.

Marcis
Marcis
2 měsíců před

Ahoj všichni, mně chybí pravidelná Ranní káva a nějaké ty příběhy ze života, co tu bývaly dříve. Něco veselého. Diskuzi taky moc nechápu, Mělo by být nějak barevně zvýrazněno okénko, kam může člověk psát a reagovat.

Ivik
Ivik
2 měsíců před

Jestli tedy mohu za sebe,ale předem upozorňuji že jsem strašná konzerva mě hrozně vyhovovaly staré popelky chodila jsem na ně jako domů.Tady mě to připadá jako hrozný chaos i co se týká Popelek na telefonu vždy mě naskočilo nové téma,nová ranní káva tady ne a co se týká diskuze nemohu se v ní vyznat ta na minulých byla lepší.Já vím dobře se kritizuje tak se omlouvám nechci hanit jen říkám svůj názor :slípka:

Kočka
Kočka
2 měsíců před

Na mně to taky sedí a znám jedno nedělňátko, na které to sedí skvěle. Tedy ta část, že se jim daří a jsou narozeni pod šťastou hvězdou u tohodle pána to hodně ovlivnilo jeho konání. Tím, že věděl, že je štastlivec – byl šťastlivec :kiss: říkal mi, že kdysi měl knihu, která popisovala jaký den byl v tom kterém roce nejlepší pro narození. Z hledisla štěstí, lásky, zdraví, peněz atd…. a bingo, v jeho roce narození to sedělo i na něj. Bohužel vůbec netuším, kdo ji napsal a jak se jmenuje. PS. taky mi chybí předchozí cvrkot, který býval.

Ivik
Ivik
3 měsíců před

já zjistila že jsem sobotníček a parádně to na mě sedí! Jinak mě hrozně moc mrzí že tu již bývá málo lidí a nebo málo diskutujících prostě mě to chybí,ráda jsem sem vždy zavítala a opravila si náladu smile Popelky zlaté co je s vámi? :pláč:

tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x