Detail příspěvku: Jan van Helsing: Kdo se bojí Smrti?

Jan van Helsing: Kdo se bojí Smrti?

autor: | Kvě 29, 2020 | Společnost | 1 komentář

Znáte tuhle knihu? Je sice už vousatějšího data, ale pořád platí za tu nejznámější od Jana van Helsinga. Četla jsem ji nyní podruhé. Dojem…. Uf. Rozhovor s tzv. „temnou bytostí“, postavou, která je průvodcem mezi životem a posmrtným životem, která toho o lidské duši a jejího fungování ví tolik, že to nejsme schopni ani vstřebat.

Ač chápu, že tu jde o rozhovor s duchovní bytostí, nemůžu se zbavit pocitu, podobenství, které vídám v různých pořadech Po stopách duchů, apod….

Ale tady končíme optimismem!

Chutí žít!

Ale pojďme k tomu, co nám tady autor předkládá: Země je pracovní planeta

Nemáme to tu úplně lehké, možná je skutečně Země nejtěžší planeta pro život. A tady se začíná rozplétat klubko černé vlny, která uvolňuje, objasňuje a záměrem autora bylo zbavit nás strachu. Vlastně ze života jako takového. Jaká je anatomie lidské duše, jaké jsou zákonitosti vesmíru, ale i  Země, to všechno se tu dozvíme ve strhujícím rozhovoru, který s tímto „temným“ průvodcem naším osudem. Země je asi skutečně pracovní planeta, máme tu spoustu úkolů a k prožití emoce, které rozhodně nejsou jednoduché. A do ráje daleko. I kdyby tím rájem bylo třeba jen okamžité pochopení a přijetí toho, co se nám děje.

Kdoví, jak to je… Jan van Helsing nám tu popisuje svou vlastní životní zkušenost a je to možná zásadní kniha jeho spisovatelské kariéry. Tím to všechno začalo. A tady se noří do nejhlubších částí i své vlastní duše. V jiných svých knihách popisuje různé konspirační teorie, odkrývá jedinečné pohledy pod pokličku světovlád, ale tady se pustil do svého vlastního života, svých zkušeností. Popsal to, co zažil. A procítil.

3 2

Kniha je na světě již několik let, ale stále má svým čtenářům co říct. Rozhodně bych ji doporučila jak milovníkům Jana van Helsinga, protože se přece jen od dalších trošku odlišuje hlubším tématem o lidské duši i různých entit kolem nás, i osobními zkušenostmi, ale také těm, kteří se s tímto německým autorem setkávají poprvé. I pro mne byla tato kniha prvním setkáním a i když to pro mne byla velice pragmatická kniha, dá se říci, že autor splnil to, co sliboval.

 Cílem je pochopit lidskou duši, pochopit svět kolem nás v neviditelných širokých souvislostech a pěkně do toho všeho zapadnout s optimismem. Probouzí chuť se probudit, žít a být šťastný.

Tak schválně, jak bude působit na vás?

Chce to kus odvahy, a kus pokory.

Ukázka:

„Zvu vás tedy na novou a neobvyklou cestu. Samozřejmě, pokud chcete, můžete setrvat ve starých způsobech myšlení. Jestliže máte zájem vydat se společně se mnou do nových oblastí, tak vás srdečně vítám v klubu duchovních dobrodruhů. Pojďme tedy k věci a já se vám provokativně zeptám: Snad nemáte strach?“

A tím se otvírají kapitoly této knihy, u které se vám bude tajit dech, téma silné, navazující často i na různé mýtické představy, kde se dá říci, že kamkoliv se historii vydáme, nacházíme mnoho styčných bodů.

A Jan van Helsing v tomto rozhovoru vše probírá do nejmenších detailů.

4 2

Jakou má kniha atmosféru? Čekala bych temnou a smutnou, ale je spíše tajemně zvídavá, leč samozřejmě, co čtenář, to názor.

Jan Van Helsing Udo Holey

O autorovi: Jan van Helsing (Jan Udo Holey) psal knihy o konspiračních teoriích, některé musel například v Německu a Švýcarsku i stáhnout z prodeje. V roce 2010 například vydal kniho o okultních praktikách zednářů, v dalších letech se pak v různých spouautorstvích věnoval dalším skrytým teoriím a tajemstvím. Například v roce 2019 knihou Můj otec byl MIB, rozsáhlá kniha vypovídající o tom, co vše „mužům v černém“ spadá pod kompetenci.

Renata Petříčková

Vydalo nakladatelství Anch-Books, www.anch-books.eu

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bosorka
Bosorka
14.05.2020 17:27

Ááá, no vidíš, jdu se po ní zase jednou po čase podívat!

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matouš se k nám přistěhovalo z hebrejštiny, kde je mu základem jméno „Mattyth Jáh(u) ”, které položilo základ rovněž všem Matějům a Matyášům. Překlad zní jako „dar od Boha”. Po naší české kotlině v české verzi Matouš pobíhá v současné době 2589 Matoušů, darů Božích.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den míru.
Mezinárodní den Alzheimerovy choroby.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Don’t Worry Be Positive

Don't Worry Be Positive

Don't Worry Be Positive

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 16
  • 451
  • 20 097
  • 438 811
  • 2 216 549
  • 3 772
  • 26
  • 1 813
20 Shares
Share20
Tweet