Detail příspěvku: James Altucher: Zvolte sebe! Jóooo, tak tenhle autor je snad fakt Blíženec!

James Altucher: Zvolte sebe! Jóooo, tak tenhle autor je snad fakt Blíženec!

autor: | Dub 30, 2015 | Společnost | 0 komentářů

Popravdě při čtení této knihy s vědomím rozjuchaných kudrnatých vlasů autora a jeho vizáže počítačového blázna… No prostě snad jen toto vědomí mnohdy omlouvá jeho vzletné, neuvěřitelné, ovšem nesmírně osvěžující myšlenky, které přináší do stojatých vod byznysu a podnikání.  Vychází sám ze svých zkušeností, takže celkově je kniha jednodušší pro toho, kdo podniká v nějaké umělecké či více tvořivé sféře, ale nenechte se zmást prvotními názory Jamese Altuchera. 

 Dále a hlouběji v knize už přichází s nápady, které jsou víc a víc nejen naprosto jednoduché, ale i velice vychytané a opravdu v nich může být klíč k úspěchu.

 

Samozřejmě jeho kniha je psána pro americký trh, ale mnohé z jeho poznatků je možné klidně uplatnit i v českých vodách. A co si budeme povídat, na chvíli se odkloním i od čistého podnikání, protože jsme přece jenom na webu pro ženy a podívejte se, co zajímavého tu ten kudrnatý James píše.

 

On má za ušima a tohle, je obrovská pravda. Nemusíte si pamatovat procenta, stačí jen stavy, při kterých neradno dělat jakákoliv (tedy ani pracovní – dodávám, natož osobní) rozhodnutí.

 

On totiž přišel na to, že:

 

–          Když má vztek, tak ztrácí 20 – 30% své inteligence

–          Když ho přemáhá lítost, tak ta ubírá až 60% inteligence

–          Když člověka tíží starosti, přichází asi o 10 – 20 % své inteligence

 

Stará známá pravda v číslech, pod vlivem emocí nedělejte žádná zásadní rozhodnutí. Jak prosté! Přesto mne tato konkrétní čísla zarazila a opravdu jsem nad nimi přemýšlela. James Altucher má pravdu. Ostatně i další jeho nápady pro podnikatelskou sféru nejsou vůbec k zahození. Zmiňuje se o obrovském množství zbytečných pracovních schůzek, které mu ve výsledku nepřinesly žádné peníze. Že se jich už raději nezúčastňuje, naučil se odmítat zbytečné párty a snobské večeře jen tak pro ztrátu času. Raději jde domů a čte si.

 

Dalším velice zvláštním poznatkem je, že nedá na první dojem, naopak, vždy se snaží dotyčného obchodního partnera poznat blíž, pochopit a lépe poznat jeho hluboké pohnutky.

 

Závěrem musím říct jedno  – ten chlap na internetu tají své datum narození… budiž, ale já si jsem na 99% jistá, že je to rozlítaný Blíženec, protože takovouto knihu nemůže napsat nikdo normální, usedlý a mdlý.

 

17314ZmM.jpg

 

Pravda, usedlí a mdlý čtenář nejspíš ztratí trochu vlasů nebo mírně zešediví, než jeho Zvolte sebe! přečte. Je to kniha velice nekonvenční a mnohé jeho nápady byly dost i na mne, ale na druhou stranu, takhle svěží vítr jsem ještě nezažila. A rozhodně stojí za to mít výdrž a knihu i přes občasné autorovy excesy dočíst do konce. Nakonec si z ní můžete vzít sice jen několik cenných informací, které ovšem – jsem si jista – jinde nenajdete!

 

O autorovi:

James  Altucher je podnikatel, investor, zároveň autor několika knih a šesti bestsellerů ohledně investování. Podílel se na vzniku více než 20 společností,a jak sám tvrdí, 17 z nich zkrachovalo. Kromě toho, že píše knihy, přispívá také do významných  deníků včetně Financial Times. USA Today zařadilo jeho knihu Zvolte sebe! mezi 12 nejlepších byznys titulů všech dob. Jamese Altuchera si můžete také poslechnout na jeho podcastech, které se pravidelně na iTunes drží mezi nejsledovanějšími.  Více o autorovi najdete na www.jamesaltucher.com.

 

P.S. Obrázek jeho osoby v knize je asi záměrně trošku bláznivý, protože naživo (youtube nebo facebook autora) vypadá James jako velice sympatická chlapík.

 

17315MGY.jpg

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com , 2015

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve LVU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Svatoslav, původně Světoslav má slovanský původ. Rodiči jsou mu staroslovanská slova „svet” „velký” a „slav” „slavný”. Povaha jména je tedy „velký” a „slavný. Jakkoli to tedy k tomu svádí, se svatým nemá jméno nic společného, ačkoli později bylo v tomto duchu jméno ohnuto ze Světoslav na Svatoslav. ČR je aktuálně 761 mužů s tímto velkým jménem.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den lidí s postižením.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 177
  • 1 573
  • 26 022
  • 422 217
  • 2 280 249
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet