Detail příspěvku: Gay Hendricks: Zóna úspěchu. Aneb máte “horní mez”?

Gay Hendricks: Zóna úspěchu. Aneb máte “horní mez”?

autor: | Dub 27, 2015 | Společnost | 0 komentářů

Zóna úspěchu je kniha, kterou se vyplatí dočíst do konce.  Autor tu totiž probírá velice zajímavý fenomén – tzv. problém horní meze.  Jde o jisté automatické sabotování sebe samých ve chvíli, kdy se cítíme dobře, kdy jsme úspěšní a spokojení. Zákonitě se potom podvědomě snažíme to všechno nějak pokazit (či nám v tom pomůže osud, nehoda, nemoc)… důvod? Stručně řečeno, lidská rasa se teprve učí žít v radosti a spokojenosti. Tisíciletí jsme byli zvyklí na období horší a lepší, která se pravidelně střídají.

V dobrém období už očekáváme to horší, a když nejde, tak si ho nějak vytvoříme.  Autor, Gay Hendricks , mimo jiné vyučoval a koučoval manažery pro Michaela Della, zakladatele společnosti Dell Computer. Sice musím autorovi vyčíst trošku nepříjemné chvíle, kdy zní jako moderátor předváděčky na hrnce, na druhou stranu tento nepříjemný jev se s postupujícími stránkami zmírňuje a on přechází k mírnějším formám psychologie. Ta je pak naopak příjemná, úderná a probouzí zájem o další čtení. Kniha se postupně stává opravdu strhující, stále lépe a lépe chápete fakt, že často nejen v pracovním, ale i osobním životě na svou horní mez narážíme. Že nás ovládá ego, které je důležité, protože touží po uznání druhých, chrání nás to před sociálním vyloučením. Ale někdy se až příliš brání přeskočení  úspěšného pocitu a zóny úspěchu do zóny geniality. Je to ještě něco víc, než genialita, je to země neomezených možností, kde už žádné ego nebude svazovat naše myšlenky zbytečnými a sžíravými myšlenkami plných obav a pochybností.

 

17310MTY.jpg

 

Jsme totiž navyklá  cítit se špatně a když tento pocit dlouho nepřichází, tak si ho prostě nějak vytvoříme. Autor rozvíjí i zajímavou myšlenku, že podle statistik 80% úspěšných podnikatelů žije v nefunkčním či nešťastném manželství nebo partnerství. Jednoduše proto, že díky úspěchu, který zažívají v práci, záměrně „ničí“ štěstí na druhé straně. Paradoxní, ale když se začtete do knihy Zóna úspěchu, v mnohém spatříte své vlastní vzorce chování a i když to třeba nemusí platit stoprocentně a jistě je i spoustu na všechny strany spokojených úspěšných podnikatelů,  zcela určitě tato myšlenka stojí za bližší rozebrání.

Kniha má úžasný spád, autor ji vede jako seminář, umí citátem dokonale navodit pozornost, rozčísnout text velmi údernou větou a pak stupňuje nadšení, které ve vás jeho myšlenky probouzí. Je to dobrá psychologie udržení zájmu, ale jak říká, zezačátku mi to moc nesedlo – připomínalo mi to nepříjemné podomní prodejce.

Autor ale dále rozkrývá velmi nečekané souvislosti našich „neúspěchů“od skrytých strachů nezastínit druhé až po bloky z dětství nebo pocit, že si úspěch a peníze nezasloužíme… Uvádí příklady svých klientů, kterým toto pomáhal řešit a dává tak nahlédnout do reálných příběhů, na kterých si můžete dobře uvědomit i některé své životní situace.

Takže pozor, zkuste si uvědomit třeba jen jeden fakt: OBYČEJNĚ SI DĚLÁME STAROSTI JEN ZE ZVRHLÉ TOUHY CÍTIT SE MIZERNĚ.

A hlavně, co jsem si z této knihy vzala jsou dvě otázky, které si má člověk položit ve chvíli, kdy na něj starosti a obavy dotírají:

–          Je skutečně možné, aby se to stalo?

–          Mohu teď něco udělat, aby se situace zlepšila?

Odpovědi na tyto otázky nám přinesou klid, obyčejně v nich je nějaké NE, tudíž logický závěr je, že nemá s mysl si tím špinit hlavu. Opakem je pak situace, kdy třeba necháte doma zapnutou troubu a odjedete. Pak jsou starostí a odpovědi ANO oprávněné.

O autorovi

Gay Hendricks se věnuje zkoumání inteligence těla a zóny úspěchu již více než třicet let, z toho přes dvacet let jako univerzitní profesor na University of Colorado. Se svojí ženou Kathlyn založil Hendricks Institute, organizaci zaměřenou na vědomý život a vědomé partnerství.

Slovy jeho ženy: „Je obdařen darem vidět esenci druhých a klíčové vzorce, které jim brání v přímém prožívání jejich esence. Je odevzdán životu bez kompromisů, ve službě lidstvu a sdílený svých darů s druhými. Nadšený hráč na bluesovou harmoniku, tanečník-improvizátor v neobvyklých denních i nočních hodinách a zručný obraceč palačinek. Žije v přítomnosti, ať už dělá cokoliv. Navíc je také ohromně štědrý a zábavný.“

 

17311ZGE.jpg

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v RAKU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Ondřej má rodný list psaný Řecky. Jeho otcem je jméno Andreas, které vzniklo ze slova „andréios”, což znamená „statečný”. Ačkoli jde tedy v případě Ondřeje o odnož, význam je stále stejný. Ondřej znamená „statečný“. V ČR běhá aktuálně 60251.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 285
  • 436
  • 30 411
  • 426 397
  • 2 275 752
  • 3 781
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet