Detail příspěvku: 11.9.2001 – Cui bono?

11.9.2001 – Cui bono?

autor: | Zář 11, 2015 | Společnost | 0 komentářů

Myslím, že zdaleka nejsem na světě sama komu 11. září 2001 asi nikdy nezmizí z paměti. Hrůzu, kterou jsem viděla, jsem tehdy pokládala za počítačovou animaci, protože jsem přišla k televizi pozdě. Ve snu by mě nenapadlo, že jde o realitu. Budu si obrázky řítících se budov pamatovat navždy. A taky patrně nejsem jediná, kdo stále nepřestane pochybovat…

 

Nejsem nepřítel Ameriky. Spíš naopak.

 

 

Moc dobře si ale uvědomuji, že události 11. září toho na sebe následně nabalily tolik, že prakticky změnily téměř od základu a patrně navždy politickou, morální i ekonomickou tvář nejen Spojených států.

 


 

Mám ráda magii, ale nemám ráda kouzelníky.

 

Přes veškeré umění a kvalitu triků totiž tito lidé nabízí jen a jen dokonalou ILUZI.

 

Něco, jako téměř dokonalou lež.

 

Nechat zmizet Eifelovku, už dokáže opravdový mistr. V tomhle případě ovšem máme jasno.

 

Víme, že to není pravda a žasneme nad tím, jak to jenom udělal.

 

Snadno.

 

Mozek, potažmo lidská psýcha je oblbnutelná.

 

Obrovská věc, jev, prožitek, zakryje soubor menších detailů.

Všechno, co si následně přečtete, si můžete ověřit.

 

U všeho jsou zdroje, kde lze informace najít. Máte možnost si sami dát věci do souvislostí.

 

Nepřečtete si jedinou teorii, jediný závěr, který by za vás někdo udělal, aby vás kamkoli postrkoval, nebo vám vložil do hlavy jedinou myšlenku, která by nebyla vaše vlastní.

 

Jen detaily. To, co proběhlo bokem, než přišel hologram a zmizelá Eifelova věž.

 

Rozhodně je to zajímavé a já vám to připomínám záměrně dneska.

 

Ne z neúcty k mrtvým, které za sebou tahle otřesná událost zanechala, ale právě pro ni!

 

18639ODF.jpg

 

Nikdo mě za celých 14 let totiž neoderval od přesvědčení, že hromadná vražda té spousty lidí, nebyla dosud objasněna, a že vrahem není ten, kdo byl obviněn.

 

Celé 11. září pak je dle mého jedním z největších rituálů hromadného obětování v novodobé historii moderního světa.

 

Komentátor francouzského listu Le Figaro Mike Ruppert, neudělal nic víc, než že sestavil chronologii událostí, předcházejících útokům z 11. září.

 

Nejde o nic jiného, než o soubor úkonů, téměř identických s těmi, které provedl David Copperfield před tím, než stotisícový dav Pařížanů užasle zíral na prázdné místo, kde doposavad stála jejich chlouba.

 


 

·         1998 a 2000 – Bývalý americký prezident George H. W. Bush cestuje do Saúdské Arábie jménem soukromé firmy C. Group, jedenácté největší zbrojovky v USA. Tam se soukromě setkává se saúdskou královskou rodinou a s rodinou Usámy Bin Ládina
(Zdroj: Wall Street Journal, 27. září 2001, viz též FTW, Vol. IV., No. 7 – The Best Enemies Money Can Buy )

 

·         Květen 2001 – Americký ministr zahraničních věcí Colin Powell poskytl Tálibánu 43 milionů dolarů hospodářské pomoci, na pomoc hladovým farmářům, kteří neměli co jíst od doby, kdy na rozkaz režimu Tálibánu byla v lednu zničena jejich úroda opia. (Zdroj: Los Angeles Times, 22. května 2001)

 

·         Květen 2001 – Náměstek amerického ministra obrany Richard Armitage, profesionál v oblasti výzvědných služeb, veřejně cestoval do Indie a šéf CIA George Tenet navštívil Pákistán, kde se setkal s šéfem pákistánského státu generálem Musharrafem. Armitage je držitelem nejvyššího pákistánského civilního vyznamenání. (Zdroj: Indická tisková kancelář Sapra, 22. května, 2001)

 

·         Červen 2001 – Německá výzvědná služba, BND, varuje CIA a Izrael, že teroristé z Blízkého východu plánují unést komerční letadla a použít je jako zbraní při útoku proti důležitým symbolům americké a izraelské kultury. (Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung, 14. září 2001.)

 

·         Léto 2001 – Kdosi telefonoval americké policii a varoval, že dojde v týdnu, počínajícím 9. zářím 2001, k útoku proti Světovému obchodnímu středisku. Německá policie tyto hovory potvrdila. (Zdroj: Německá tisková kancelář online.ie , 14. září 2001)

 

·         Léto 2001 – Ruská výzvědná služba oficiálně informovala CIA, že 25 teroristických pilotů bylo speciálně vycvičeno pro sebevražedné úkoly. Bylo to uvedeno v ruském tisku a pro stránky From the Wilderness to přeložil bývalý pracovník CIA.

 

·         Léto 2001 – Šéf pákistánské rozvědky generál Mahmud nařídil, aby poukázal telegraficky Mohammedu Attovi 100 000 dolarů. Mohammed Atta byl podle FBI hlavním teroristou v útocích z 11. září. Mahmud následně odstoupil – poté, co byla informace o převodu peněz Attovi zveřejněna v Indii, a poté, co ji potvrdila FBI. (Zdroj: The Times of India, 11. října 2001.)

 

·         Červenec 2001 – Tři američtí činitelé, Tom Simmons (bývalý americký velvyslanec v Pákistánu), Karl Inderfurth (bývalý náměstek amerického ministra zahraničí pro otázky jižní Asie) a Lee Coldren (bývalý odborník amerického ministerstva zahraničí na jižní Asii) se setkali se zástupci Tálibánu v Berlíně a sdělili jim, že Spojené státy plánují na říjen 2001 vojenské údery proti Afghánistánu. Také byli přítomni ruští a němečtí výzvědní důstojníci, kteří hrozbu potvrdili. (Zdroj: Guardian, 22. září 2001, BBC 18. září 2OO1)

 

·         4.-14. Července 2001 – Usáma bin Ládin se léčí na nemoc ledvin v americké nemocnici v Dubaji a setkává se tam s činitelem CIA, který se vrací do ústředí CIA 15. července. (Zdroj: Le Figaro, 31. října 2001)

 

·         Srpen 2001 – FBI zatkla v Bostonu islámského extremistu, spojeného s Bin Ládinem. Francouzské výzvědné zdroje potvrdily, že je tento muž čelným členem Bin Ládinovy sítě, a FBI se dozvěděla, že se podrobil pilotnímu výcviku. V době zatčení byly u něho nalezeny technické informace o letadlech typu Boeing a letecké příručky.(Zdroj: Reuters, 13. září)

 

·         Srpen – září 2001 – Index americké burzy Dow Jones Industrial Average náhle klesá tři týdny před teroristickými útoky o 900 bodů. Očekává se krach burzy.

 

·         1.-10. září 2001 – 25 000 britských vojáků je shromážděno v Ománu, což je nejbližší bod na arabském poloostrově k Pákistánu. Zároveň se připraví na místo dvě americké křižníkové bojové skupiny v Arabském zálivu nedaleko pákistánského pobřeží. Současně se 17 000 amerických vojáků připojuje k více než 23 000 vojákům NATO v Egyptě pro operaci Bright Star. (Zdroje: Guardian, CNN, Fox, Observer, profesor mezinárodního práva Francis Boyle, University of Illinois.)

 

·         6.-7. září 2001 – 4744 tzv. put options (opcí, spekulujících, že hodnota akcií poklesne) je zakoupeno pro akcie firmy United Airlines.

 

·         V tutéž dobu je zakoupeno pouze 396 call options (opcí spekulujících, že hodnota akcií bude stoupat). Mnoho těchto put options, zakoupených pro akcie letecké společnosti United Airlines, je zakoupeno prostřednictvím firmy Deutschebank/AB Brown, což je podnik, jehož generálním ředitelem byl až do roku 1998 výkonný ředitel CIA A. B. Buzzy Krongard. (Zdroj: The Herzliyya International Policy Institute for Counterterrorism, www.ict.org.il, 21. září, The New York Times, The Wall Street Journal)

 

·         10. září 2001 – 4516 put options (očekávajících pokles hodnoty akcií) je zakoupeno pro American Airlines ve srovnání se 748 call options . (Zdroj: ICT, viz výše.)

 

·         6.-11. září 2001 – Žádné jiné letecké společnosti nevykazují obdobné pohyby na burze jako UAL a American. Objem koupí tzv. put options na obě letecké společnosti dosáhl 600 % nad normál, a to v době, kdy Reuters (10. září) vydává podnikatelskou zprávu, podle níž je pravděpodobné, že akcie leteckých společností budou stoupat!

 

·         6.-10. září, 2001 – Vysoce nezvyklé množství put options je zakoupeno pro Merrill Lynch, Morgan Stanley, AXA Re(insurance), které vlastní 25 % American Airlines, a mnichovské Re. Na všechny tyto firmy mají útoky z 11. září přímý záporný vliv. (Zdroje: ICT, FTW, vol. IV., č. 7)

 

·         11. září 2001 – Generál Mahmud z pákistánské výzvědné služby ISI, byl jménem Tálibánu na návštěvě ve Washingtonu. (Zdroj: MS-NBC 7. října)

 

·         11. září 2001 – Od 8.15 do 9.05 hod. ráno. I když Federal Aviation Authority a armáda již vědí, že byla současně unesena čtyři dopravní letadla, nikdo o tom neinformuje prezidenta Spojených států. Až v 9.30 hod. startují vojenská letadla. To znamená, že National Command Authority, americký Státní velitelský úřad, čekal 75 minut, než nařídil start vojenských letadel. (Zdroje: CNN, ABC, MS-NBC, The Los Angeles Times, The New York Times).

 

·         13. září 2001 – Čína je rychle přijata do Světové organizace pro obchod, po 15 letech neúspěšných pokusů (Zdroj: New York Times, 30. září, 2001)

 

·         15. září 2001 – New York Times informuje, že Mayo Shattuck III. odstoupil, a to okamžitě, jako šéf pobočky Alexe (A.B.) Browna u Deutschebank.

 

·         29. září 2001 – San Francisco Chronicle informuje, že 2,5 milionu dolarů, vydělaných put options na American Airlines a United Airlines, si nikdo nevybral!

 

·         10. října 2001 – Pákistánský list The Frontier Post informoval, že donedávna zrušený plán firmy Unocal na stavbu ropovodu a plynovodu z Turkmenistánu přes Afghánistán k pákistánskému pobřeží za účelem prodeje ropy a plynu Číně byl v důsledku nedávného geopolitického vývoje obnoven.

 

·         Polovina října 2001 – Index americké burzy Down Jones Industrial Average, poté, co utrpěl ostrý pád, se zase zvedl. I když je stále slabý, krach americké burzy byl odvrácen tím, že vláda investovala obrovské částky do zbrojních programů, poskytla dotace pro postižená průmyslová odvětví a plánované škrty ve zdanění.

 

·         Vojenské výdaje USA a spojenců přesahují díky 11. září ročně půl bilionu USD. (zdroj BBC 1.října 2001, CNN)

 

Zajímavé, když se to seřadí že?


 

Pentagon

 

·         Pentagon je největší administrativní budova na světě. Denně v něm pracuje 23 000 lidí. Jméno má podle originálního architektonického uspořádání – tvoří jej pět soustředných pětiúhelníků. Má rozlohu 117 360 m2, ale je poměrně nízký. 24 metrů.

 

·         Přes to se teroristé rozhodli napadnout Pentagon z boku! Letadlo (boeing, vysoký s podvozkem 13 metrů) náhle začalo klesat. Ačkoli zůstávalo v horizontální poloze, klesalo do přízemní výšky téměř vertikálně, aniž poškodilo – třeba jen vzdušnou vlnou a plyny svých reaktivních motorů – stojany pouličního osvětlení na dálnici, která vede podél pentagonského parkoviště.

 

·         Tento dopravní letoun odpovídající velikostí výšce domu o třech podlažích, proráží stěnu Pentagonu pouze na úrovni přízemí a prvního patra. To všechno dokázal, aniž poškodil trávník před budovou, zeď nebo parkoviště či heliodrom!!

 

18638YmM.jpg

 

·         Navzdory své hmotnosti (kolem 100 tun) a rychlosti (mezi 400 a 700 km/h) letadlo pobořilo pouze stěnu prvního pětiúhelníku budovy.

 

·         Šťastnou náhodou narazil do té části budovy Pentagonu, která se zrovna opravovala. Řada kanceláří nebyla obsazena a v některých pracovali pouze civilní zaměstnanci, kteří se zabývali montáží přístrojů a zařízení.

 

·         Když vložíme siluetu Boeingu do družicového snímku, vidíme, že do budovy vnikla pouze příď letounu. Trup a křídla zůstaly venku.

 

·         Letoun se okamžitě zastavil, aniž jeho křídla narazila do stěny. Není vidět žádnou stopu po nárazu, kromě přídě Boeingu.

 

·         Velitel hasičů na tiskové konferenci 12. září vysvětluje, že kromě několika úlomků nenašli hasiči žádné větší kusy, žádné části trupu ani nic podobného.

 

·         Boeing nezachytily, byť na jediný okamžik, ani průmyslové televizní kamery, které slouží k nepřetržitému sledování pentagonského parkoviště ze všech možných směrů a úhlů.

 

Skutečností zůstává, že v Pentagonu přišlo o život 125 lidí a 64 cestujících linky 77 společnosti American Airlines je pohřešováno.  

 


 

WTC

 

V úterý 11. září 2001 v 8.50 přerušila CNN vysílání a oznámila, že do severní věže WTC narazil civilní dopravní letoun…

 

·         V 9.03 narazil druhý dopravní letoun do jižní věže WTC.

 

·          V 10 hodin, když byl oznámen úder na Pentagon, se zřítila přímo před objektivy TV kamer jižní věž WTC a v 10.29 věž severní.

 

·         Při hoření letadla vznikl žár, jemuž kovové kostry budov neodolaly.

 

·         V 17.20  jde k zemi budova č. 7 WTC, která nebyla letouny zasažena.

 

Technicky

 

·         Před příletem nad New York musely unesené letouny značně snížit výšku, aby piloti mohli vidět věže před sebou, a nikoli shora. Při pohledu z větší výšky totiž vypadá město ploše a všechny vizuální orientační body mizí.

 

·         Věžové stavby WTC byly široké od 64 do 70 metrů. Rozpětí křídel Boeingu činí 47,60 metru. Z TV záběrů je zřejmé, že zasáhly přesně středy zvolených objektů.

 

·         Při průměrné rychlosti (700 km/h.) proletí tuto vzdálenost za pouhé tři desetiny sekundy! Letadlo ovládal pilot žák!?

 

·         Teorii o vysokém žáru a následném fatálním narušení vnitřní kovové konstrukce budov, odmítají jak asociace newyorských hasičů, tak odborný časopis Fire Engineering, který s použitím řady propočtů ujišťuje, že konstrukce věží mohly odolávat ohni po dlouhou dobu.

 

·         Hasiči prohlašují, že slyšeli exploze ve spodních částech budov, a dožadují se prakticky již týden po událostech nezávislého vyšetřování. Ptají se, jaké látky byly v budovách uskladněny, ale nedostávají odpověď.

 

  • Na místě tragédie je následně objeven Thermit. Jde o pyrotechnickou směs, která je schopna vyvinout obrovskou teplotu.

 

Thermit hoří silně oranžovým, nebo oslnivě bílým plamenem, bohatým na jiskry. Teplota se během několika sekund ustálí na hodnotách přes 2000 °C. Uvolněná energie z hoření dokáže tavit ocel či jiné kovy s vysokým bodem tání. Pokud hoří oranžově nebo žlutě, obsahuje soli sodíku, například ve formě oxidačního činidla nebo tavidla.(dodnes nebylo spolehlivě vysvětleno, kde se na místě vzalo velké množství thermitu.)

 

Přes nepředstavitelný žár, který roztavil železobetonové pilíře, následkem čehož se budovy vlastně přesně jako při řízeném odstřelu složily do sebe, byly na místě nalezeny pasy únosců!!!!

 

Ať tak či onak, nárazem letadel je těžké vysvětlit pád třetí budovy, tj. věže č. 7.

 

Teorii, podle níž k němu došlo v důsledku destabilizace základů, vyvrátila Americká asociace civilních inženýrů, která prohlásila, že věž číslo 7 se nenaklonila, ale prostě se zhroutila.

 

Mezi oběťmi nebyl navzdory původním proklamacím ani jeden občan státu Izrael.

 

Firma Odigo, které patří čelné místo v oboru elektronické sdělovací techniky, obdržela anonymní varování týkající se útoků na New York dvě hodiny předtím, než k nim došlo.

 

Tuto skutečnost potvrdil deníku Micha Macover, ředitel firmy Odigo osobně.

 


 

Vojenský rozpočet USA dosahuje zhruba stejné výše jako vojenské výdaje 25 ostatních států světa, které mají nejpočetnější ozbrojené síly.

 

Nemám v úmyslu vám cokoli podsouvat. Byť to možná trochu dělám.

 

A taky se my, kdo stále nevěříme, můžeme hluboce mýlit. Ale pokud právě nemáte jiné starosti, zkuste se jen zamyslet…

 


 

Důsledkem tragédie 11. září je nejen „Válka proti terorismu“ jejíž reálnou podobu za 14 let dobře známe, ale celý soubor věcí, které navždycky mnohé změnily, mnohé legalizovaly, mnohé skryly, mnohé umožnily, zhodnotily, znemožnily, umožnily   ….

 

 

CUI BONO??

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vratislav je původem Slovan. Odhadnout rodiče většiny slovanských jmen nebývá problém. Ani Vratislav není výjimkou. Ano, rodinou jména sousloví „oslavující svůj návrat”. Aktuálně je v ČR 6487 Vratislavů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den proti korupci.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 19
  • 495
  • 34 189
  • 423 719
  • 2 299 058
  • 3 783
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet