Detail příspěvku: Vole se neříká

Views: 61

Nedávno tenistka Serena Williamsová vyfasovala pokutu za chování na kurtu. Snesla vlnu kritiky na rozhodčího, který údajně nadržuje chlapům a znevýhodňuje ženy. Na tenis nekoukám a vlastně ani nevím, co tak strašlivého udělala. Nekoukám ani na Serenu, protože mi i přes nedávný porod přijde její postava poněkud zmužnělá a nechápu tedy, zda rozhodčí zvýhodnil muže nebo ženy, když jí potrestal.

Pár dní před tímto incidentem byla jiná tenistka potrestána jiným rozhodčím, když si na kurtu všimla, že má triko naruby a rozhodla se ho okamžitě otočit. Ač se cudně odvrátila a sportovní spodní prádlo nemohlo v nikom vyvolat pnutí ve slabinách natož rozhořčení, rozhodčí pískal. Přitom by měl nad křehkou dívčinou v nedbalkách možná pískat, ale obdivně a zcela sexisticky ještě povytáhnout obočí.

Jestli jsou muži a ženy trestány jinak, obávám se, že jsme k tomu nepotřebovali Serenu ani mezinárodní humbuk na kurtech. Stačí otevřít žákovskou knížku vašich dětí. Máte-li páreček nebo smíšenou partičku, víte, kam mířím.

Holčičkám ve škole se netrpí nic.

Sprostá mluva, herdy do zad spolužákům, ani souboje na slzy a krev o velké přestávce na školním dvoře. „Takhle se chová holčička?“ je asi nejčastější pokárání, které si copaté zlobidlo vyslouží. Ale je správné říkat zlobidlo?

26973M2Q.jpg

Když stejné udělá chlapec, určitě v nikom nevyvolá tak odmítavou reakci.

Hrubší slovník je jaksi v základní výbavě a rodiče se maximálně dohadují, od koho ta slůvka má. V případě nějakého zápasu na školní chodbě se tatínek zpravidla zeptá, kdo vyhrál.

26972NGQ.jpg

V případě, že se vaše holčička promění v Zora mstitele, byť na straně spravedlnosti, vyfasuje v pololetí ředitelskou důtku a na konci roku zhoršenou známku z chování a doporučení navštívit psychologa nebo zajistit spacák a prázdniny v detenci. Protože prostě roste pro kriminál a podívejte, jaká je teď, co z ní bude za deset let.

Nad prohřešky chlapců se i na rodičovské schůzce učitelka shovívavě pousmějě:

„ No to víte, kluci, ti jsou vždycky divočejší,“ a vzájemně se domluvíme, že pokud nejde o život, nejde o nic. K chlapcům patří nějaké to „vole“ když přijde na pěstičky, je vždycky důležitější, že neustoupil, než že je to proti školnímu řádu.

A tak už od malička vychováváme kluky, co se sice neperou, ale „to je dobře, že jsi mu to vrátil.“

A vychováváme holčičky, které se od plenek musí „chovat jako slečna.“

Ve finále jsme  možná překvapení, když si zcela v diktátu rovnoprávnosti vydupeme stejné platy, rovné příležitosti a tatínky na mateřské a jednoho dne….nás nějaký chlap, co se drbe v rozkroku a říká v každé větě „vole“,vypíská z kurtu, protože říkáme „vole“ a svědělo nás mezi půlkami.

Víte, co bude z chlapečků, co pláčou, nechtějí se prát o bábovičku a ze všeho nejvíc milují sladká jídla a maminčinu náruč? Třeba citlivý chlap, který bude milovat svou rodinu tak, že za ní bude ochotný i bojovat.

Stejně jako za své ideály. Nebo válečník, který se nezastaví, neskloní a jednou pochopí, že v hrudi rytíře bije srdce pro fair play, statečnost a lásku stejně jako pro řinčení zbraní.

Holčičky, co se perou, se možná budou prát i ve dvaceti, ve třiceti.

26974YjQ.jpg

Možná jim jednou rozšíří zorničky princátko na bílém koni ochotné prát se za ně a v hrudi se jim rozlije divně hřejivý pocit, který poznají, když za ně někdo nasadí svou kůži. Možná si vybojují své štěstí a složí zbraně. Snad je budou mít navždy v záloze připravené své štěstí bránit. Snad si vybojují svého prince, který jim ošetří šrámy a dovolí jim schoulit se v jejich pevném náručí a ony pochopí, že nejkrásnější pocit je mír po bitvě.

Jasně, že se nemá mluvit sprostě a píchat do spolužáků kružítko.

Nemá se taky odmlouvat a vysazovat dveře. Ale ne proto, že je někdo kluk nebo holka. Určitě ne proto, že ten kluk roste pro šibenici a ta holka se nikdy nevdá. Prostě proto, že se to nesluší a protože nechceme, aby nám někdo dělal to samé. Ale kdo zná, ví, že nejkrásnější je vidět, když se z princezen stávají bojovnice a z bojovnic princezny. Ze zlobivých kluků rytíři a z bojovníků hrdinové. Každý to v sobě má.

Jenom nechápu, proč nepožadujeme rovné příležitosti ve zlobení.

ToraToraTora

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Avatar
Kristina Doubravová (ToraToraTora) 31.07.1981 „Lev“
Má ráda humor, život a kombinaci obojího. Miluje východ slunce a palačinky. Nesnáší formuláře, duševní malost a jogurt k snídani.
Ráda by se osobně setkala s Kopčemem a Veverčákem.„Neměli ponětí, jak se zeměkoule koulí, ale měli super fígly na mamuty.Jeden nikdy neví“.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Vladimír má svůj úplně základní původ ve starogermánském, a mezi Vikingy oblíbeném Valdemarovi, které vzniklo ze slova „mér“. To znamená „silný“. Poté, co Vikingové ovládli ruské kmeny, přeneslo se jméno na Slovany a z Valdemara byl Vladimír s významem „vládce světa“. Protože „mir“ je svět. Vladimírové si tak mohou vybrat, zda chtějí být silní po linii původního vikingského tvaru, nebo světovládci, jako přeci každý správný Vladimir. V ČR se nad svým jménem zamyslí celých 100203 Vladimírů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 7
  • 432
  • 39 429
  • 360 253
  • 2 459 561
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet