Detail příspěvku: Muži utíkají od rodinných „dětských“ povinností?

Muži utíkají od rodinných „dětských“ povinností?

autor: | Srp 11, 2011 | Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Views: 51

Jako roli v rodině má vlastně muž? „Ten můj, když přijde z práce, tak  zdrhne do dílny, pak najíst a do večera ho nevidím,“ stěžuje si  Kateřina, maminka dvou předškolních dětí, „a to by už utíkat nemusel, protože děti už na nervy zas tak moc nehrajou, jako když byly malý a uječený mimina.“ No dobrá, ponechme dnes stranou muže, kteří prostě ten čas, jež se jim nedostává na rodinu, tráví v práci, lhostejno jestli proto, že fakt musí, nebo proto, že nemají doma dílnu a tudíž by se neměli kam uklidit před pokakanými plínkami, uječenými dětmi a mezisourozeneckými spory o lopatičku a kyblíček.

679YmV.jpg

 

Chápu je… velmi dobře tyhle chlapy chápu. Sama mám občas velmi nepřekonatelnou chuť si dobrovolně vysypat kyblíček na hlavu a odejít středem přímo do blázince.

Proto nenacházím pro Kateřinu jiných uklidňujících slov, než klasických klišé typu „no jo, chlapi, ženská musí utáhnout víc“ a v dobách největších depresí ve mně kypí cosi ve stylu „a beztak jsme si ty děti pořídily samy, tak se musím starat, od toho jsme doma, no ne?“ A chlap navíc musí vydělat a že se, aby uživil více než dva krky, dosti ohánět! No ne?

 

No ne.. Moc ne

Rudolf Steiner ve své knize Projevy karmy (Michael, 2009) píše, že karmickým úkolem ženy je o rodinu „pečovat“ a muže „vychovávat“. Takže žena by se měla v ideálním případě starat o jídlo, pořádek v hnízdě, čančat záclony, leštit lino a likvidovat miminkovské plenky a otec rodiny by měl dětem ve svém volném čase vštěpovat základy mezilidského chování a strategie přežití ve společnosti.

 

Zajímavé a trochu to koresponduje i s tím, co můžeme vyčíst z Bible a sice, že úkolem muže je chránit rodinu a připravovat děti pro život a žena má udržovat ten krb čistý a láskyplný. Dneska se role ženy chtě nechtě přehupuje i do role živitelky a vychovatelky a ženy-nejenfeministky jásají,  když muž přebalí první pokakanou plínku a umí děti vykoupat a uvařit jim večeři. Jenže, co když nejeví zájem o NIC???

 

Plozením jeho úkol skončil, tedy, pomineme-li třeba hmotné zabezpečení rodiny. Pán tvorstva má v práci odpracováno, doma nemá na děti už nervy, čas, ani sílu. Touží jen po odpočinku. Máme to trochu počachtané a ani chytré duchovní knihy s tím mnohé nesvedou. O jeho úkolu vychovávat můžeme kdákat leda tak slepicím do kurníku, pán tvorstva skrze lahev piva a kručení žaludku či šustění rybářských háčků nebo golfové hole neslyší.

Po rozvodu muž o děti  zájem mít může, žena musí…

 

Nenuťte je… nejsou pro to stvořeni

Rozčilovat se nad tím, že váš muž o děti nejeví zájem nemá valného významu. Od přírody pro to není stvořen, život v monogamním svazku je proti jeho přirozenosti. To je moc hezký argument, kterým se rádi muži  ohání a samci se v přírodě opravdu o mláďata  starají jen výjimečně.

 

Takže místo toho, aby muž už plodil a rozséval někde jinde, je nucen v rodinném hnízdě prosyceném odérem dětského pudru a poblinkaných triček svého potomka vychovávat. A to je pro mnohé dost silná káva.  Takže to můžete pojmout takto, vyloučit muže ze svého „vnitřního života“ a jen žít vedle sebe a čekat na jeho prozření. Nebo můžete použít nějaké ty triky, abyste si ulevily od dětí a zároveň tatínkovi přiřkly nějakou tu vazbu na dítě.

 

Bere na procházku aspoň psa? Přibalte mu občas i dítě, to zvládne!

Tvrdí, že musí vydělávat? Ukažte svou dobrou vůli a najděte si večerní brigádu tak, aby on musel být v tu dobu doma a „hlídat“. Vy pak zaplníte svým výdělkem vzniklou finanční mezeru a přitom přijdete mezi normální lidi…

Udělejte z něj chlapa a když přijde čas, prostě mu přikažte, že by bylo třeba naučit dítě jezdit na kole, kolečkových bruslích, hrát hokej, hrát fotbal… a že to je fakt ryze mužská záležitost, tudíž ať si na to on sám vymezí čas a prostor.

Plánujte společné výlety, pak je k dobru i společně strávený čas.

Těsně před usnutím už tatínek-útěkář – pokud tedy není v hospodě – doma už bývá. Vražte mu do ruky pohádkovou knížku a zaveďte rituál, že uspává on.

 

680YTB.jpg

A jestli nic z toho nepomůže, prostě vám nezbyde než se s tím smířit. Máte doma ten typ samce, který se ráno vydává na loveckou výpravu, poloví, pomlátí nepřátele, uloví úlovky na bankovní účet a vymasíruje si své mužské ego nějakým tím pracovním (ne)úspěchem, a pak hupky dupky domů, kde se navečeří, nechá se poplácat po rozložitých zádech zato, jaký je pašák,  a usne sladkým spánkem ideálně po chvilce fakt dobrého sexu. A ráno nanovo.

Z takového samečka prostě neuděláte poloviční samičku, která ráda přebaluje a uklízí, ani kdybyste se rozkrájela. Máte tři možnosti:

 

1.pokusit se o to a ztratit nervy (mizivé procento úspěchu tu ovšem je, muž se třeba jen povinností bojí)

2.nepokoušet se a smířit se s tím

3.najít si nového samečka

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 281
  • 383
  • 18 111
  • 347 847
  • 2 476 055
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet