Detail příspěvku: Jak naučit děti na kolo? Hlavně nic neuspěchejte!

Jak naučit děti na kolo? Hlavně nic neuspěchejte!

autor: | Lis 16, 2017 | Rodina a Drobotina | 0 komentářů

Valná většina rodičů se snaží vypěstovat ve svých ratolestech lásku ke sportovním aktivitám. Je jasné, že vše musí probíhat nenásilnou formou, jinak se chlapci a děvčata začnou vymlouvat. I když existuje mnoho volnočasových činností, jako jsou jízda na kolečkových bruslích, fotbal, pěší turistika, bruslení či lyžování, v České republice vede cyklistika.

Rady a tipy

 

Říká se, že by se měl dětem vybírat ideální sport okolo pěti let. Určitě záleží i na vztahu rodičů ke sportu. Pokud jsou maminky a tatínkové milovníky pohybu na čerstvém vzduchu, přenesou to i na své potomky.

25271MTc.jpg

 

Dětské sedačky na kolo upotřebí rodiče už od chvíle, kdy začne jejich drahoušek sedět. Konečně tak mohou vyrazit do přírody.

 

Jízda na kole je pro děti zdraví prospěšná.

 

Nemusejí trápit své malé nožičky dlouhou chůzí. Někteří kluci a holky jsou divočejší, a proto zbožňují dětské odrážedlo, odstrkovadlo, koloběžku, tříkolku. Právě tito pomocníci se postarají o první krůčky vedoucí k cyklistice. Z dětských odrážedel nesmíme zapomenout zmínit nádherná dřevěná odrážedla značky Early Rider, která mají kromě krásného designu také velmi kvalitní zpracování. Další velice povedená odrážedla, už i včetně kvalitních brzd, nabízí značky FROG bike, FIRST BIKE, SKY TEAM či MICRO. Veškerý sortiment naleznete na e-shopu Cyklospeciality.cz.

 

25270MjE.png

 

Dětské odrážedlo zařídí super zábavu

 

Jenomže nic nemůže trvat věčně. Dětičky rostou a ničí si na odstrkovadlech botičky. Rovněž to už není dobré pro jejich delší nohy. Na řadu přicházejí dětská kola. Jakmile se dítě rozhodne pro jízdu na „normálním“ kole, je dobré si vyhledat dostatečně dlouhou a širokou plochu, třeba v parku. Pokud si malí strašpytlové netroufají na první rozjezd, opatřete jim boční kolečka. Pár měsíců budou šlapat s balančními kolečky a pak už si určitě vyzkoušejí, jak chutná super jízda na opravdovém kole. Po zvolení vhodné tréninkové plochy dítě při rozjezdu přidržujte, protože první pády je mohou odradit. Pak už přichází na řadu brzdění a přehazovačky. Nezapomeňte dítěti obstarat helmu a chrániče. Klíčem k úspěchu je motivace a chválení.

 

25269ODF.jpg

 

Jaké dětské kolo vybrat?

 

Dětské kolo by mělo být hlavně lehké svou váhou a bezpečné. Vybírejte proto prémiové značky kol, mezi které patří  již zmíněné značky Early Rider, Sky Team či Frog. Jejich kvalita je nepřekonatelná.

 

Pokud máte v plánu koupi dětského odrážedla či kola, doporučujeme podívet se na webové stránky e-shopu Cyklospeciality, kde najdete odrážedla ze dřeva (Early Rider) i modely s nízkou hmotností. V případě dětských kol se spolehněte na to, že prodejce nabízí nejlehčí modely na trhu!

 

redakce


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Barbora, stejně jako Barbara je původu řeckého. Rodný list mu napsalo slovo „barbados“, které v překladu znamená „cizinec“ či „cizinka“. Užívalo se také ve smyslu „ten, kterému není rozumět“. (barbar bylo označení pro cizince, co jinak mluví). Barborka je tedy vlastně cizinka. A že jich tady v ČR máme! Aktuálně 48721.Barbora

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 6 812
  • 2 763
  • 29 905
  • 424 580
  • 2 288 647
  • 3 782
  • 27
  • 1 835
0 Shares
Share
Tweet