Magie

Výkladový den: Röhrig tarot

0 Shares

Tak tu máme další výkladový den. Další tarotový, klasický tarotový. Röhrig tarot je jen pro odvážné, takže mi dejte víc času na vaše otázky, protože je možné, že se zrovna probudím do dnu, ve kterém mi to k těmhle kartám fakt nebude sedět. Jsou ostré, pichlavé, ale nesmírně pronikavé. Mají podivnou, řekla bych až temnou a štíří intuici, která zasahuje do samých temných a odvrácených hlubin člověka. 

20343Njc.jpg

 

I ty pozitivní karty jakoby byly obestřeny něčím, co varuje…

 

Na jednu stranu to může vadit, na druhou je to velmi ponoukající. Každá karta má dvě strany a málokdy se prezentují ty špatné. Pokud to tedy není vyloženě špatná karta….

 

Ale taková nebezpečí v kartě Zamilovaní nebo Hvězda?

 

Kdo by je hledal? Každý chce přece slyšet ty světlé zítřky.

 

Kdepak, Röhrig tarot už ve svých obrázcích umí v detailech naznačit něco, z čeho byste mohli mít strach, co by vás mohlo ohrozit. Na druhé straně umí z těchto problémů člověka vyvést. Oceňuji to, že autoři a zejména autorka textu, Francesca Marzano-Fritz, velice pěkně prohlédla tyto karty.

 

20342Mzk.jpg

 

Musela mít rentgenový pohled, musela se sama nořit do hloubky všech karet a věřila bych, že byla po tom i velice vyčerpaná. Ale v každé kartě našla zlato, našla cesty ven, našla způsoby, jak každou z oněch 78 karet pojmout tak, abychom z ní dostali právě to, co v tu chvíli potřebujeme. A aby nás výklad vždy posunul dál.

 

Pojďte se podívat, co se o kartách v této knize píše…

 

Eso holí – Zamilovaní – Princ mečů

 

20341Mzl.jpg

 

Začátek, pra-počátek, tvořivý princip, odvaha a rozhodnost

 

Zamilovaní

 

Adam našel svou Evu, a jeho láska není žádným hříchem.

 

Hříšné by bylo stydět se za svou sexualitu. Právě tento stud by byl druhým vyhnáním z ráje. K Edenu musí být nalezen nový přístup a vchod, oproštěný od falešné hanby a vnucených konvencí, obohacený sebepoznáním a v nitru se rodící přirozenou etikou.

 

Obě postavy na této kartě jsou obnažené, bez oděvu.

 

Nahota v Tarotu znamená vždy to samé: ukazujeme se takoví, jací ve skutečnosti jsme, se všemi našimi přáními a touhami. Jelikož jsme se zbavili falešných pocitů studu, jsme stejní jako na počátku, ještě předtím, než jsme okusili plody stromu poznání.“

 

Princ Mečů

 

Syn vzduchu, jehož zbraní jsou argumenty. Roztěkanost. Povrchnost, nerozvážnost, lehkomyslnost a nedůvěra, pochybovačnost. Nekonvenčnost, tvořivost a hluboká intuice.

 

V této kombinaci může jít o to, že jsme se dostali ve svém životě na místo, kde jsme na začátku. Musíme se naučit smířit se s tím, co nyní máme. Je to výzva, přišlo k nám něco nového. Je to stres, a na druhé straně také osvobození. Prapočátek, který zintenzivňují nazí zamilovaní. Jsme obnažení ve svém životě a máme pocit, že kolem nás je jaro. Nevíme, co bude kvést dříve, jen tušíme, že brzy kolem nás rozkvete úplně nová zahrada.

 

Princ mečů na konci celého výkladu potom na jednu stranu může varovat před lehkomyslností a nedůvěrou, kterou můžeme to nové pošlapat, na straně druhé upozorňuje, že pokud se oddáme své intuici a důvěře v budoucnost, rozkvetlá zahrada se nám může stát snadno druhým, dalším a spokojeným domovem.

 

Čili, jsem na začátku, rozhodujeme se a naše rozhodnutí by mělo mít podobu toho, k čemu nás táhne naše srdce. Je čas na chvíli odložit rozum a ponořit se hluboko do sebe a uklidnit se.

 

Tak pojďte, ptejte se… a zkusíme, co Röhrig tarot poví právě na vás…

 

Renata Petříčková

 

20340YmI.jpgZnámý německý umělec Carl-W. Röhrig na těchto jedinečných tarotových kartách vytvořil fascinující kosmos magicko-mystických obrazů, syntézu minulosti, přítomnosti a budoucnosti.

 

Jeho transcendentální nazírání umocňuje sílu podmanivých karet, které vás zavedou do světa inspirace a představivosti, kde vám nabídnou rady při řešení problémů či vedení na cestě životem.

 

Příručka nabízí obsáhlý výklad karet Velkých arkán, heslovité významy karet Malých arkán a návod na vykládání.

 

 

 

Třetí vydání, se zlatou ořízkou.

 

Vydala Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com