Společnost

Proboha, co je vám?! Jo aha, pán je exhibicionista :-)

0 Shares

To si tahle jdu spořádaně podchodem a u zdi stojí nenápadný chlápek a celý se klepe. Protože je tam šero a já špatně vidím, koukám na něj a říkám si, že se mu asi udělalo nevolno… no ještěže na druhý pohled a zblízka jsem si všimla, co vlastně dělá, co má v ruce a proč se klepe, než jsem se mu vrhla statečně podávat první pomoc!! To by chudák asi nerozdýchal…

Exhibicionista

Název pochází z latinského exhibere – nabídnout, ukázat. Vzrušení je u exhibicionismu dosahováno odhalováním genitálu před neznámými ženami či dívkami. Toto odhalení je někdy spojeno s erekcí a s masturbací (ne však pokaždé).

 

Ono to není nic příjemného, i když dospělá žena se maximálně lekne.

Ta, která je víc od rány, pak sdělí takovému individuu cosi jako „A tím chceš někoho ohromit?“ a jde dál.

 

Povětšinou nemluví

…Při exhibici se vyhýbají i vstřícné erotické komunikaci oběti.

Exhibicionista chce, aby žena přihlížela zvědavá a fascinována. Jestliže očekávaná reakce chybí…, pocit psychického napětí obvykle vyhasne a zůstává pouze pocit zahanbení.

 

To by mi ho bylo skoro líto.

Nezatleskala jsem a chudák byl pak asi celý zahanbený. Jenže, co když na takového člověka narazí třeba dospívající dívka, nebo bohužel, často dítě?

V podstatě by se dalo říci, že jsou to celkem neškodní jedinci v porovnání s pedofily, sadisty a jinými, na které ani nemyslet. Ale jak poznat „neškodného magůrka“ od někoho mnohem nebezpečnějšího??

 

2235OWE.jpg…kamaráde, tak ty bys mě vyděsil asi víc, než ten šmoula z podchodu Laughing

 

Ne každý expozér (obnažovatel) genitálu je pravý exhibicionista.

Pokud se totiž dopouští exhibic před dětmi, je velmi pravděpodobné, že se jedná o pedofila. Rozlišení mezi exhibicionistou a pedofilem v klinické praxi není vždy jednoduché, když zpravidla rozhodné informace jsou informace oběti.

 

Pokud pak expozér zkracuje vzdálenost k ženám, navazuje s nimi (většinou vulgární) komunikaci, chce v nich vzbudit úlek a strach, či se přímo snaží o fyzický kontakt, je pravděpodobné, že se nejedná o exhibicionistu, ale o sexuálního agresora či sadistu, který volí expozici genitálu jako náhradní, méně nebezpečnou a ve svých možných následcích méně ohrožující sexuální aktivitu.

 

Zavolala jsem strážníky

Zatelefonovala jsem na Městskou policii a počkala jsem za rohem. Problém je v tom, že on krátce na to odešel, a i když byli strážnici na místě poměrně dost rychle, ten člověk už byl pryč. Muži v uniformě mi pak sdělili, že s takovými lidmi je potíž. Většinou okamžitě změní působiště, a tak je jejich „odchyt“ poměrně složitý.

 

Kde je tedy míra nebezpečnosti těchto lidí?

Co když se úchylka nějak stupňuje, a jak na ně vlastně nejúčinněji reagovat?

Lze tento problém léčit?

Může být exhibicionistou i žena?

 

…Byly popsány případy pravého exhibicionismu i u žen (tedy případy žen, které pociťovaly sexuální vzrušení a uspokojení při anonymním odhalování ňader a genitálu před cizími muži), nicméně většina tzv. exhibicionistického chování má u žen charakter přitahování pozornosti. Odhalení u žen se trestně projednává velmi vzácně.

 

Je pravda, že jsem ještě neslyšela, že by nějaký muž zavolal na svlečenou ženu, byť na veřejnosti, městskou policiiWink

 

V článku jsem použila citace z knihy Mravnost, pornografie a mravnostní kriminalita autora Jana Chmelíka, kterou vám, ač je staršího data, chci vřele doporučit.

 

Mám totiž zato, že málokterá žena se s tímto jevem ještě nesetkala a navíc, a to je mrzuté, mnohé z nás mají děti, které se pohybují po ulicích a některé jsou bohužel o tuto nemilou zkušenost již bohatší.

 

Michaela


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com