Detail příspěvku: Tyrkys: Nebesky modrý kámen pomáhá sjednotit a ulevuje od strachů!

Tyrkys: Nebesky modrý kámen pomáhá sjednotit a ulevuje od strachů!

autor: | Čvc 19, 2012 | Magie | 0 komentářů

Views: 337

Tento příjemně jasně modrý, tyrkysový nebo nazelenalý kámen je překvapivě lehký, jakoby snad ani nebyl kamenem.  Jeho povrch je spíše matný a často má výrazné žilkování – vypadá jako mozek.  Je velmi dobře dostupný a namátkou jej najdete v USA, Egyptě, v Polsku nebo v Saudské Arábii či Francii – nalezišť tyrkysu je mnoho. Však se také odnepaměti využíval k výrobě ochranných amuletů. Tyrkys je posvátným kamenem zasvěceným Venuši a Neptunu a elementu země.

 

Nejléčivější krystal

Tyrkys je považován za nejúčinnější léčivý krystal vůbec.  Vyrovnává obě složky člověka – jeho duši i tělo.  Posiluje intuici a zoceluje tělesné zdraví, co víc si přát.  Umí vyrovnat a posílit meridiány v těle a na fyzické úrovni pak vylepší imunitní systém, tělo se lépe brání virovým i bakteriálním infekcím.

Výtečný je jeho „zásaditý“ efekt na tělo a sice snižuje překyselení organismu, kterým  díky stresu a stravě trpíme v nějaké míře každý – viditelně se zlepšení projevuje u nemocných dnou, revmatismem, migrénou či u lidí s poruchami trávení. Detoxikuje organismus a mírní zánětlivé procesy v těle.  Dokonce, přiložen na bolavé místo, umí tlumit bolest.

Je přímo stvořen pro zdraví očí, uklidňuje unavené oči a údajně působí i proti šedému zákalu.

 

6176YTM.jpg

 

To je mozek! Umí všechno…

 

Tyrkysové meditace jsou hluboké a něžné

Ano, tyrkys se výborně hodí pro meditační chvilky, protože zavádí do hloubky obou lidských polarit – mužské i ženské. Nebesky modrý kámen spojuje oblohu a zemi,  sjednocuje temné i světlé. S jeho pomocí můžete bojovat proti depresivním, úzkostným a vyčerpaným stavům a pozor – údajně také podporuje krásné romantické představy. Takže chcete-li alespoň v noci zažít něco krásně mimořádného, šup s ním pod polštář. Snad se dočkáte. Jeho působení na psychiku je silně uklidňující a umí uklidnit i člověka, jehož myšlenky se toulají v sebepoškozování.

 

Jako amulet nosí peníze…

… a štěstí.  Ba dokonce i lásku. Tak jako musíme být v životě vyrovnaní ve všech směrech, tyrkys jakožto univerzální a léčivý kámen podporuje všechny  aspekty našeho bytí. Ve formě amuletu prý přitáhne práci či činnost, která vám přinese finanční zisk.

 

6177MTk.jpg

A také čistí okolí od elektromagnetického smogu, ale umí zmírnit i účinky nekvalitního ovzduší na náš organismus.

 

Tibetský tyrkys zlepšuje vyjadřování

Zvláštní odrůdou tyrkysu je tzv. „tibetský tyrkys“, který je zcela zelený a má maličko jiné energetické vibrace zacílené na krční čakru, jejíž zablokování uvolňuje a v člověku tak mimo jiné probudit lepší formy sebevyjádření.  Zelený tyrkys umí zacházet až do minulých životů a ukazuje kořeny problémů, které řešíme. Naprosto ideální kámen pro chvíli, kdy musíme vystoupit na veřejnosti a ono… ono to nějak svazuje tréma.

 

Tyto vlastnosti má i modrý tyrkys, u zeleného jsou však výraznější. I s obyčejným modrým tyrkysem se můžete dostat do stavu, kdy jste sami sebou, poznáváte úkol své duše a najednou se znáte.  Kámen vám pomůže hledat řešení, navádět vás ke správným rozhodnutím.

 

Změní barvu? Tak to pozor…

Říká se, že když tyrkys změní u svého majitele barvu, jeho partner mu je nevěrný. No nevím, k čemu taková informace, ale budiž.Laughing

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 18
  • 406
  • 17 817
  • 347 782
  • 2 475 409
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet