365827bfb4dc6a8eedae87269a810331
Komerce

Kolik stojí pece na pizzu a další vybavení pro pizzerie?

0 Shares

Letošní rok není pro podnikání v gastronomii zrovna nejlepším. Kdo si však chce splnit svůj sen, ten by neměl čekat, až bude příznivá situace. Pokud jste snili o otevření vlastní pizzerie, otevřete ji klidně ještě letos.

Restaurace, která kromě jiných pokrmů nabízí i pizzu, potřebuje hodně vybavení. Jestliže si otevřete pouze pizzerii, zase tolik toho potřeba není. Základem jsou samozřejmě pece a lopaty na pizzu, hodí se rovněž další pomocníci pro rychlejší zpracování těsta. Počáteční investice však nemusí být až tolik vysoká.

Na kolik vás vyjde základní vybavení?

pev

Pece na pizzu stojí zhruba od 10 do 30 tisíc korun. Lopatu pořídíte za dva tisíce. 

Hnětače těsta vychází na třicet tisíc korun a kynárna na 25 000. Sečteno, podtrženo, vejdete se do 80 tisíc korun.

Je to málo, nebo moc?

hnet

To si musí každý zhodnotit sám. V počátcích je možné se obejít třeba i bez hnětače, jak budou zakázky přibývat, přikoupíte ho. Zrovna hnětač je podstatnou investicí, čili budete-li těsto chystat ručně, ušetříte desetitisíce.

Jak začít s pizzerií v dnešní době?

Pizza je oblíbeným pokrmem, který si lidé objednávají domů, tak toho využijte. Zajistěte si rozvoz, buď vlastní, nebo ve větších městech přes Dáme jídlo či Wolt. Současně provozujte výdejové okénko, někteří zákazníci si možná budou chtít pizzu vyzvednout osobně, aby nemuseli platit za dopravu.

Jako začínající firma budete mít možná těžší prorazit, ale věřte, že lidé budou chtít vyzkoušet, jaká je pizza z té nové pizzerie. Možná budete ty hnětače potřebovat dříve, než se nadějete.

583607ae75ed13961e8349f4f20f6195

Úspěšné pizzerie logicky využijí i více, než jednu pec.

V začátku se však s investicemi držte při zemi. Ne každé podnikání vyjde, cílem ovšem je podnikat tak, abyste v případě neúspěchu zůstali na nule, nikoliv v mínusu.

Riskněte to, protože risk je někdy zisk.

Zpracovala: placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x