Detail příspěvku: Tarot of The Trance.Tak prý sluníčkovej tarot! Sluníčkovej trans!

Tarot of The Trance.Tak prý sluníčkovej tarot! Sluníčkovej trans!

autor: | Čvc 30, 2012 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 10

Tak já to teda odhalím Laughing

Bylo mi devatenáct a toho dne jsem šla za školu, alespoň ráno – abych si mohla koupit tarotové karty. První a vysněné, podpořené náhlým popudem od samého probuzení. Tenkrát v roce 1997 byly na trhu asi troje sady. „Sluníčkovej tarot,“ nabízela prodavačka krabičku se sluníčkem a bylo rozhodnuto. Sluníčkovej leda tak podle ní, tarot, který stojí na transových vizích není asi úplně fajn pro začátečníky, ale já si nevybírala. Nebylo z čeho.

6341NWM.jpg

 

S těmito kartami jsem strávila dalších věrných, monogamních 14 let, dnes jsou sice na další koleji, ale i tam je jim dobře. Že jsou to důchodkyně na nic nepoznáte.

 

Kvalitní materiál aneb tak odolné karty jsem nepoznala

Jedno jim nemůžu upřít. Tolik toho se mnou zažily a zub času ohlodal leda krabičku. A to ještě díky dětem, které ji moc nešetřily, ač jsem se ji snažila bránit zuby nehty. Karty samotné jsou téměř nedotčené, ač jsem se jich dotýkala snad milionkrát. Neskutečně odolný materiál.

 

6342ZTN.jpg

 

Knížečka byla maličká, miniaturní, černobílá a celá v angličtině. Tehdy mě to nejenže nevadilo, byla jsem zrovna studentkou jazykové školy, takže to přišlo vhod… další informace jsem pobírala z dostuponých tarotových příruček. Což ostatně dělám dodnes…..

 

Karty vypadají nepřehledně, jsou opravdu jakýmsi vyvřením fantazie autorky Evy Marie Nitsche. Její kreslící styl mě však o mnoho let později zaujal ještě z jiného důvodu. Oslovil mne a zkusila jsem si z jejích karet obkreslovat, dělat vlastní výtvory  a ono to vypadalo jako relaxační a terapeutické tvoření mandal.

Tvorba karet jí musela velmi bavit a naplňovat…

 

Ďábelské karty – snad úchylka autora?

Jo, k ďáblům měla ta paní asi velmi blízko. S čertovskou tématikou  si pohrává v mnoha mečových kartách a ten čert v rauši se moc rád oháněl meči. Aspoň člověk nasál negativní energii… takovou tu zákeřnou.

 

6343ODk.jpg

 

Možná si všímáte těch propíchaných hlav, duší a vůbec strašlivých stavů… ve skutečnosti to nejsou JENOM negativní karty, já je však vnímala spíš negativně  – a ve výkladech se mi neukazovaly tak často. Ale když už, tak šlo opravdu o velmi nepříjemnou situaci.

 

6345N2I.jpg

 

co se negací týče, Ďábel a Smrt jsou taky síla. Všimněte si, že ten pán pekel má moc pěkné mužství…Hezká vložená symbolika, jen co je pravda…

Karta vpravo mi často naznačovala fakt, že dotyčný je či bude zdravotně indisponován.

 

6344ZTU.jpg

 

Abych nebyla jen negativní, tak tady je něco z těch hezčích obrázků.

 

Přiznám se, že když jsem se jednou zamlada zbláznila, sebrala karty a vydala se na celodenní výlet na tarotovou školu, ona instruktorka se zděsila, vnutila mi Thotův tarot za hříšné peníze a řekla, že TOHLE, co mám já, je něco neskutečnýho a nechápe, jak tímhle může někdo něco vyložit.

Tehdy jsem zažívala asi půlroční období zklamání, kdy jsem tyto karty odložila a snažila se vpasovat do Thotova tarotu. To se mi nepovedlo, onen hříšný tarot jsem poslala o dům dál a vrátila se ke sluníčkovému transu. Ulevilo se mi.

 

A taky je pravda,že vzít do rukou po takovéto škole Zlatý tarot, nebo něco opravdu “normálního” je zvláštní pocit.

 

Renata

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve STŘELCI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Anežka k nám připutovalo z Řecka. Tam mu dalo život slovo „hagnos či hagné“ a z něho pak jméno Agnes, které se tím pádem překládá jako „čistá“ či „nevinná“. Krásné historické jméno, Anežka nosí u nás 20179 žen.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den zásnub.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 1 792
  • 2 256
  • 52 339
  • 380 525
  • 2 386 737
  • 3 790
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet