Detail příspěvku: Dejte otázku: Medicinské karty

Dejte otázku: Medicinské karty

autor: | Zář 12, 2017 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 68

Druhé vydání Medicinských karet je důkazem, že stará šamanská moudrost, která je hluboká a pokorná, je na vzestupu. Je o ní zájem. A to je dobře. Hned vám povím proč. Léčivá síla, která je v symbolice každého zvířete je něčím, co domorodci využívají dodnes. Věří totiž, že v každém člověku je malý kousek každého takového zvířete. Jsme schopni cítit jejich životní styl, poučit se z jejich síly a moudrosti, a především k nim chovat pokorný obdiv. 

Lze z nich čerpat energii, inspiraci a zamyšlení. Je dobře, že takové potřeby máme i dnes a že odtrženi od přírody a její magie máme stále touhu se k ní vracet.

 

Medicinské karty podle autorů pomohou navázat takové spojení, překonat odtržení a znovu se zadívat do duše panterovi, koni, lososovi, ještěrce nebo mravencovi. Když jsem si nad tuto knihu sedla, aniž bych zatím sahala na karty, měla jsem stále víc a víc pocit, že budu tušit, co každé zvíře nám chce říct. Je to nakonec tak logické. Tak jasné.

 

Tak přirozené.

 

24886ODJ.jpg

 

Ačkoliv jsem si nejprve myslela, že Medicinské karty díky hlubokému a těžkému tématu budou jedny z nejtěžších na pochopení, kniha a autoři mne brzy vyvedly z omylu. Příběhy a inspirace ke každé kartě, její významy jsou popisovány srozumitelně a čtivě. To vás jako první vtáhne do děje a zaujme. A pak zjistíte, že se zde popisují zcela obyčejné situace ze života zvířat, obalují se magickými příběhy a znovu z nich cítíme moudrost každého zvířete, moudrost přírody. Víte, oni to mají zvířata naprosto dokonalé a nám někdy prospěje se zachovat jako oni.

 

„Jeden druh mravence žijící v poušti vyhloubí v písku kuželovitý tvar. Mravenec se schová dolů a trpělivě čeká, až nějaký nic netušící hmyz spadne do jeho pasti. Písek se sesype a kořist spadne až na dno, kde ji čekají kusadla mravence.

Trpělivost přináší růže!

Mravenčí lidé znají sladké vítězství na závěr. I když se vypraví do výprodeje mezi posledními, nikdy si nedělají starosti, zda ještě něco seženou. Je-li to, co chtěli, vyprodáno, jsou si jisti, že seženou něco stejného nebo lepšího.“

 

Tímhle způsobem se můžete nad čtením zastavovat a přemýšlet o vlastních reakcích, příčinách vyčerpání nebo životních karambolů. A až budete připraveni, můžete si zamíchat sadu 52 karet a vytáhnout si přesně tu, kterou potřebujete.

 

Udělala jsem s kartami desítky výkladů a musím říct – překvapily, šokovaly, okamžitě prvotní ostych vystřídalo zamilování a fascinující pokora. Klobouk dolů. Umí díky svým příběhům sáhnout tak hluboko do lidské duše, že mnohdy vytáhnou i to, co sami před sebou skrýváte.

 

24885MmJ.jpg

 

Medicinské karty jsou léčivé a doporučila bych je k výkladům při zvláštních příležitostech, úplňky, zatmění, novy… na obecné výklady nebo jako výklady na speciální situace, které jsou popsány v knížce společně s návody a příklady výkladů. To rozhodně stojí za prostudování, jelikož do sebe nasajete také pokoru čtyř světových stran a celý výklad získá na magické rituálnosti.

 

A tak i vy přidejte otázku, pokusím se na vás zaměřit a vytáhnout kartu… a sdělit vám něco, co je pro vás možná tím, co potřebujete…

 

O autorech:

David Carson: je spisovatel, který vyrostl v Oklahomně. Jeho předkové pocházeli z kmene Choctaw. Přednášel po celém světě. Nyní žije v Santa Fe, v Novém Mexiku.

 

Jamie Sams: je umělkyně a spisovatelka. Kořeny má v kmenech Čeroki a Seneca a ve Francii. Je autorkou několika knih a vykládacích karet.
Angela Wernecke: je ilustrátorkou a grafičkou, jejíž díla se objevila v četných pracích, které nějakým způsobem slouží léčení Země. Jejím úmyslem je spojit bytosti jiné než lidské úrovně, patřící do posvátné podstaty, s kolektivním vědomím lidí a vzbudit v divácích respekt a soucit s veškerým životem. Angela žije na severu Nového Mexika, kde prohlubuje svůj vztah k místu, účelu a příštímu duchovnímu přechodu.

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017 – www.synergiepublishing.com

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna ubývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Dorota nebo také Dorotea je řeckého původu. Maminkou je tomuto starému jménu slovo „Doróthea“, i „Theodéra“, což znamená „dar z nebes“. V ČR je v tuto chvíli 1201 nositelek tohoto zajímavého jména.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 128
  • 479
  • 49 302
  • 387 377
  • 2 380 997
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet