Detail příspěvku: Nudíte se? Motejte domečky pro morčata!

Nudíte se? Motejte domečky pro morčata!

autor: | Srp 9, 2011 | Fauna a Flóra | 0 komentářů

Návštěvy: 50

Aneb terapie prací.  Strávila jsem několik prázdninových dnů tím, že jsem motala domečky pro morčata. Prosím pěkně senové domečky. Při počtu našich morčat se to trošku vyplatí, protože ta jejich večeře za 120,-Kč mi přijde trošku moc. Že bych ty senový domečky prodávala? Hm… pravda, kvality těch kupovaných nedosahují ani náhodou, ale chutnají a vydrží zhruba stejně dlouho – tedy asi dvě nebo tři hodiny.

Tudíž mi bylo zkraje trochu líto, že něco, co mi dá zhruba hodinu práce (no dobrá, nepočítám mnoho odběhnutí  k nočníku, čaji nebo obědu), dokáže ta parta hlodavců zničit během půlhodiny. Co se týče rozebírání cizího majetku, jsou na úrovni těch, co umí oholit měděný okap za deset minut.

 

Potřebujeme měkké proutí…

Nejlépe vrbové. Vlastně ani nevím, existuje-li nějaký další strom, který má tak měkké proutí, že se na něm dají vázat uzly a šmodrchat tak, jako jsem to dělala já. Upozorňuji, že neumím ani pomlázku, natož košík, takže jsem objevovala  ameriku a  dělala to tak nějak, jak mi to proutí, čas a dětmi neustále tříštěné soustředění umožňovalo.

Začala jsem dvěma kruhy. To ještě šlo.

 

654ZjA.jpg

 

Potom nastal problém, jak to dát dohromady. Vzpomněla jsem si na chabé znalosti háčkování a pletení a jala udělat něco jako válec s tím, že pak to nějak dopadne.

Válec vznikal s notným nadšením, protože už jsem viděla nějaký TVAR. Což je u domečku docela podstatná věc.

 

654ZjA.jpg

 

…A tvrdou trávu

A pak už nastala ta veselá věc, kdy bylo třeba do toho všeho vplést trávu. Objevil se problém, jež byl vyřešen operativně. Bylo třeba zhustit „šprlíky“ mezi dvěma kruhy, aby tráva měla lépe na čem držet.

A hůře se odtrhávala morčecími hlodáky Tongue out

 

Připadala jsem si jako tkadlena, technika kroucení, šmodrchání dlouhé trávy do trochu slušných provazů, zkoušela jsem si vzpomenout, jak se vážou povřísla, což by dost pomohlo – nevzpomněla jsem si a tak výsledek je tak trochu rozcuchaný a krabatý.  Důležité je, aby vše bylo čerstvé a tvárné, tedy jak proutí, tak proutí.

 

658MWE.jpg

Děti si nestěžovali, morčata taky ne… po umotání třetího domečku jsem pojala velkolepý plán udělat něco mnohem většího, třeba něco ve stylu  4+1…

Ale hlodaví viníci by ho stihli zničit tipuju do dvou hodin komplet. Takže tohle si ještě rozmyslím a možná se na to vrhnu, až zas budu potřebovat vypnout hlavu do nějaké jednoduché činnosti.

 

659MTk.jpgRenata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve LVU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Svatopluk nám dali staří Slované. Otcem je mu slovo „svet”, které má ve staroslovanštině význam „silný”, a matkou je slovo „lid ve zbroji”. Svatopluk tedy znamená „silný bjovník“ … nebo i „vojevůdce“. Aktuálně máme v ČR 4329 chrabrých Svatopluků.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 24
  • 389
  • 49 241
  • 388 234
  • 2 379 577
  • 3 789
  • 28
  • 1 836
0 Shares
Share
Tweet