Fauna a Flóra

Nudíte se? Motejte domečky pro morčata!

0 Shares

Aneb terapie prací.  Strávila jsem několik prázdninových dnů tím, že jsem motala domečky pro morčata. Prosím pěkně senové domečky. Při počtu našich morčat se to trošku vyplatí, protože ta jejich večeře za 120,-Kč mi přijde trošku moc. Že bych ty senový domečky prodávala? Hm… pravda, kvality těch kupovaných nedosahují ani náhodou, ale chutnají a vydrží zhruba stejně dlouho – tedy asi dvě nebo tři hodiny.

Tudíž mi bylo zkraje trochu líto, že něco, co mi dá zhruba hodinu práce (no dobrá, nepočítám mnoho odběhnutí  k nočníku, čaji nebo obědu), dokáže ta parta hlodavců zničit během půlhodiny. Co se týče rozebírání cizího majetku, jsou na úrovni těch, co umí oholit měděný okap za deset minut.

 

Potřebujeme měkké proutí…

Nejlépe vrbové. Vlastně ani nevím, existuje-li nějaký další strom, který má tak měkké proutí, že se na něm dají vázat uzly a šmodrchat tak, jako jsem to dělala já. Upozorňuji, že neumím ani pomlázku, natož košík, takže jsem objevovala  ameriku a  dělala to tak nějak, jak mi to proutí, čas a dětmi neustále tříštěné soustředění umožňovalo.

Začala jsem dvěma kruhy. To ještě šlo.

 

654ZjA.jpg

 

Potom nastal problém, jak to dát dohromady. Vzpomněla jsem si na chabé znalosti háčkování a pletení a jala udělat něco jako válec s tím, že pak to nějak dopadne.

Válec vznikal s notným nadšením, protože už jsem viděla nějaký TVAR. Což je u domečku docela podstatná věc.

 

654ZjA.jpg

 

…A tvrdou trávu

A pak už nastala ta veselá věc, kdy bylo třeba do toho všeho vplést trávu. Objevil se problém, jež byl vyřešen operativně. Bylo třeba zhustit „šprlíky“ mezi dvěma kruhy, aby tráva měla lépe na čem držet.

A hůře se odtrhávala morčecími hlodáky Tongue out

 

Připadala jsem si jako tkadlena, technika kroucení, šmodrchání dlouhé trávy do trochu slušných provazů, zkoušela jsem si vzpomenout, jak se vážou povřísla, což by dost pomohlo – nevzpomněla jsem si a tak výsledek je tak trochu rozcuchaný a krabatý.  Důležité je, aby vše bylo čerstvé a tvárné, tedy jak proutí, tak proutí.

 

658MWE.jpg

Děti si nestěžovali, morčata taky ne… po umotání třetího domečku jsem pojala velkolepý plán udělat něco mnohem většího, třeba něco ve stylu  4+1…

Ale hlodaví viníci by ho stihli zničit tipuju do dvou hodin komplet. Takže tohle si ještě rozmyslím a možná se na to vrhnu, až zas budu potřebovat vypnout hlavu do nějaké jednoduché činnosti.

 

659MTk.jpgRenata


Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“ on Facebook
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x