Detail příspěvku: Andreas Jopp: Vitamíny a stopové prvky pro zdraví

Andreas Jopp: Vitamíny a stopové prvky pro zdraví

autor: | Čvn 10, 2015 | Tělo | 0 komentářů

Views: 61

Tak, autor tu nastolil zcela zásadní poznatek. Lidské tělo nemůže žít bez kvalitní stravy, nemůžeme uniknout tisíciletí starému genetickému programu. Aneb tankovali byste do svého auta topný olej místo benzínu? Dvě základní otázky a dva základní fakty, se kterými budete v této publikaci konfrontováni téměř na každé straně. Co chválím je úžasné zpracování. 

Přehledné a zpětně snadno dohádatelné informace řadí tuto knihu na místo v knihovničce, kde „lze po ní ještě sáhnout, když budu něco konkrétního hledat“. 

 

Také autor zvolil bezvadný obrazný jazyk, díky kterému podává sice suchopárná data a výzkumy a fakta, ale podává je velice zajímavě.

 

Minimálně tak, že si je přečtete bez větších zádrhelů a patrně si z nich i něco zapamatujete.

 

17671ZmY.jpg

 

Protože v knize není nic moc o autorovi, vyhledala jsem si ho na internetu. Celkem mladý a pohledný pán, který údajně jako nejnovější hit prezentuje cestu, kterak se v 30 dnech zbavit závislosti na kouření a to i formou on-line kurzů. Jinak se věnuje anti-agingu, zdravé stravě a poradenství. Jeden z nejvyhledávanějších německých odborníků.  To mi celkem srovnalo úsudek, ač mediální obraz je mediální obraz. On je totiž v té knize neskutečně revoluční. Ale možná takoví němci jsou…

 

Ukazuje nejen ony výhody a nevýhody vitamínů a minerálů, ale také zákulisí farmaceutických firem a dnešní medicíny, která řeší jen příznaky, které zaplácává prostředky proti bolesti nebo proti nepříjemným projevům nemoci. Neléčí. Neřeší stravu. Prý i veterinář, ve chvíli, kdy tam přijdete s nějakým nemocným tvorečkem, v první řadě řeší krmivo. A úpravu krmiva.

 

U lidského doktora se tohoto nedočkáte.

 

Andreas Jopp umí v této knize dvě věci. Za prvé vám bude padat čelist děsem i údivem, jestli jako je toto ještě možné nebo jestli už brousí do vod krutých konspiračních teorií… na druhé straně je to kniha plná tabulek a stručných odstavců s informacemi podloženými studiemi z databank a národních knihoven. Přiznám se, že jsem z toho všeho měla v hlavě váhy. Nahoru, dolů… možné, nemožné.

 

Extrémy… a v tom všem ještě prázdno z informace, že z přirozených zdrojů toho mnoho nezískáte a musíte užívat speciální vitamínové přípravky z lékárny. Načež ještě tomu všemu nasadil korunu tvrzením, že přípravky běžně dostupné jsou silně poddimenzovány a jsou slabé… Silnější je zakázáno prodávat, v podstatě proto, aby se nestalo, že lidstvo bude zdravé. Jak se přece jen k těm správným přípravkům dostat, přes přímý prodej od výrobků, nákup v zahraničí… no hlava mi z toho šla kolem.

 

A teď si to přeberte. 

 

17672NTN.jpg

 

Asi je třeba si tuto knihu přečíst a pak použít zdravý rozum. Nebo si ji vzít do rukou třeba za pět let a podívat se, jestli v některých „konspiracích“ neměla náhodou Andreas Jopp pravdu. Čekala jsem podle názvu knihu, která bude víc přírodní, kde se to bude hemžit květáky, ředkvičkami, kustovnicí čínskou nebo superzdravým makovým mlékem plným vápníku. V tomto ohledu mne kniha zklamala, protože přírodní zdroje opomíjí. Ale na druhou stranu otevírá naprosto nečekaný obraz stavu vitamínů a dnešního světa. Kam až jsme se do dostali?

 

Je vůbec možné něco víc nepřirozeného než to, že někdo MUSEL NAPSAT TAKOVOUTO KNIHU?

 

O autorovi:

Andreas Jopp je německý odborník na výživu, který publikoval více než 200 odborných článků na téma anti-aging a zdravý životní styl.  Napsal i knihu o tom, jak se zbavit závislosti na nikotinu za 30 dní a na toto téma vede i on-line kurzy. Co se mu v této knize určitě podařilo, je dostát svému mottu – mít své texty čtivé a strhující, nenudné a zábavné a zároveň podložené množstvím relevantních informací. Své knihy píše na základě dlouhých rozhovorů s odborníky a na základě vlastních zdrojů z knih a odborných prací.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2015, www.eminent.cz

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
faces an.jpg1

Obličejová slepota

 

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Rodokmen jména Milan najdeme v jižní Evropě, kde vzniklo z přídavného jména „milý” nebo „milovaný”. Význam jména je tak jednoznačný a vůbec v tom není žádná lingvistická věda. Milan je prostě milý. A taky frekventovaný. U nás je takových miláčků požehnaných 118220.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Autistický den hrdosti.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 317
  • 383
  • 18 147
  • 347 883
  • 2 476 091
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet