Detail příspěvku: Jaké zvíře na krk?

Jaké zvíře na krk?

autor: | Bře 10, 2017 | Magie | 0 komentářů

Návštěvy: 173

Když vyjmeme manžely a partnery a taky nezvedené potomstvo, má amulet ve formě zvířete velkou moc. Nedávno někdo zmínil v diskuzi dotaz na tohle téma a mě napadlo, že není špatné připomenout, jak silný zářič je zvířecí amulet.

Bavili jsme se už o zvířeti jako duchovním průvodci, a také o energii totemových zvířat. Tehdy jsme se bavili o zvířatech živých, která se k nám přidají, nám přijdou do cesty, případně nás jinak, třeba ve snu osloví.

 

To je hodně důležité.

 

Pokud si pořídíte amulet ve formě zvířete, a pokud tak učiníte třeba podvědomě, má to pomalu stejnou váhu, jako byste ho po vzoru starých Indiánu k sobě volali.

 

Je to vzkaz duše, která něco potřebuje, a která žádá přírodu, aby pomohla nějakou dovedností, nebo zkušeností…

 

Není vyloučené, že po takovém aktu, přijde skutečný živý zástupce volaného učitele.

 

Mimochodem, asi bych si měla pořídit amulet páva … (na konci ukážu).

 

Teď tedy, umění jednotlivých zvířecích amuletů.

 

Kočka – Je ztělesněním boha slunce Ra. Proto patří mezi nejrozšířenější amulety po celém Egyptě a daleko za jeho hranice. Umění kočky je předně nezávislost a schopnost rozhodovat o svém životě samostatně. Pohybovat se opatrně, vidět, ale neupozorňovat na sebe. Být pozorný, ale tichý.

 

Had –  V podobě prstenu a náramku dodává svému nositeli životní energii. Je symbolem transformace, schopnosti bránit se a ubránit slovem, je to ženský symbol a je to jeden z léčivých amuletů.

 

Lev – Symbolizoval bohatství. Používali ho hlavně Etruskové. Tento amulet majiteli zaručoval vážnost a úctu. Rovněž je lev v podobě amuletu nositelem svobody a podporuje schopnost zvednout hlavu a najít vlastní hodnotu.

 

Orel – V mytologii severoamerických Indiánů byl královským emblémem, stejně jako egyptský sokol, který v podobě náhrdelníku faraónů majiteli dával sílu ovládnout určitý prostor. Jako amulet dodá přehled a schopnost být objektivní.

 

Slon – V Asii byl symbolem kralovské moci, suverenity, síly a pevnosti, práva rozhodovat. V Evropě nosí štěstí a hojnost. Amulet se navíc hodí v době zkoušek a testů. Dodá klid a soustředění.

 

Cvrček – Ze zeleného drahého kamene nebo kovu zaručoval hospodářům dobrou úrodu. Je to tedy amulet hojnosti.

 

Pavouk – Předně je pavoučí amulet skvělý k překonávání zlého, krizového období. Je to amulet přežití. Podporuje přesvědčení, že s trochou síly a píle můžeme dokázat velké věci.

 

Želva – Symbolizuje učenost, chápavost, moudrost. Jako amulet posiluje schopnost čekat, neukvapit se. Nosí sílu a pevnost, vyrovnanost a dlouhověkost.

 

Ještěrka – Představuje duchovní pohyblivost, rychlost a chytrost, regeneraci a hledání posvátnosti, čistoty a pochopení. Amulet navíc dodá nositeli schopnost obětovat cosi pro vyšší cíl tak, aby to byla oběť dobře volená.

 

Motýl – Symbol nezatíženosti, neočekávání a schopnosti užívat současného okamžiku. Je to dobrý amulet pro ty, kteří se příliš trápí budoucností a zapomínají se radovat z maličkostí. Umí nadlehčit zatíženému vědomí.

 

23603NjU.jpg

 

Včela – Je symbolem pracovitosti, pomáhá na cestách a dodává odvahu. Amulet chrání před zraněním a dával se nemocným na rychlé uzdravení.

 

Sova, Výr – Symbol rozumu a dobrých zpráv, dává sílu při učení. Měl být ze zlata či stříbra. Sova je navíc jako amulet všestranně ochranná. Je třeba nezapomínat, že ačkoli působí sova vyrovnaně až netečně, je to dravec, výtečný lovec s brilantním zrakem.

 

Stříbrná vlaštovka  Dává štěstí a čistý vztah mezi manželi. Je to amulet plodnosti a klidného domova.

 

Ryba  Je jedním z nejstarších amuletů ještě z předkřesťanské doby. Původně byla amuletem plodnosti a schopnosti splynout, nepřekážet sám sobě a učit se z chyb, které jsme neudělali.

 

Žába  Je amulet proti sterilitě. Už Egypťané ji používali jako amulet při imitativní magii. V její schopnost věřili také staří Aztékové. Gravírovali ji do nefritu a smaragdu. Žába byla symbolem bohyně vody Čalčiutlique. Žabí amulety pomáhaly také dostat se vpřed. Je to dobrý pomocník na překonání překážky.

 

Slimák  Aztékové používali slimáka jako amulet se symbolem sňatku, při budování nového domova. Je to amulet dobrý pro ty, kteří se třeba přestěhovali, chystají se přestěhovat, nebo hledají nový domov. Je to také optimistický amulet, který pomáhá neulpívat a přijmout změnu jako akt poznání. (Všechno, co potřebuješ, máš u sebe – dobrá afirmace a občas přímo k nezaplacení)

 

Havran – Indiáni ho považovali za prostředníka mezi zemí a nebem, byl pro ně zástupcem nejvyššího božství. Umění havrana jako amuletu je nepřemožitelnost, loajalita a rozvážnost. Představuje silný zážitek, zkušenost, kterou naučí využít.

 

Holubice – V podobě amuletu pomáhá k odpuštění, smíření se. Učí nekonfliktnosti a řešení věcí mírovou, klidnou cestou. Pomáhá naslouchat víc, než mluvit.

 

Ježek – Ve staré Číně a Japonsku je předobrazem bohatství. Jinde představuje obranyschopnost, neochvějnost a čest. Jako amulet je umění ježka obrana, šetrnost a schopnost rozpoznat účel a dobře zvolit prostředek.

 

23601OWF.jpg

 

Gepard – Jako amulet dodá hrdost, smělost, převahu i vůdcovské kvality. Schopnost vést, ale zůstat rozvážný. Umění geparda je rychlost a přesnost.

 

Medvěd – Jako amulet dopomáhá ke svobodě, schopnosti vést boj beze ztrát a odvahu dotahovat věci do konce, ale nezapomínat odpočívat.

 

Moucha – Na Dálném Východě byla moucha uctívána jako zvláštní forma zjevení lidské duše. Amulet pomůže uvědomit si pomíjivost a tím si vážit drobných darů.

 

Mravenec – Ve Staré Číně ztělesňoval píli, ctnost a neochvějnosti. Amulet je symbolem spolupráce a oddanosti své věci.

 

23602MTU.jpg

 

Netopýr – Posiluje v podobě amuletu defektní smysl. Učí být pozorný, rychlý a hlavně přesný. Je to prastarý amulet pro štěstí, zvláště tam, kde nevíme, co nás čeká.

 

Opice – V Orientu a v Indii je opice posvátným symbolem bystrého úsudku, přizpůsobivosti, obratnosti, pohyblivosti a důvtipu. Amulet pomáhá se učit novým věcem a dobře je využít.

 

Páv – Symbolizuje lásku, štěstí, ale také věrnost a naplnění hmotných potřeb. Páv se nebojí hadů a s úspěchem je loví. Jako amulet je vhodný tam, kde se bojíme projevit a být otevření a sebevědomí.

 

Zvířata se jako amulety oběvovala už v neolitu, čili máme co dělat se skutečně velice starou a ověřenou metodou učit se od přírody, vzdělávat se a vážit si těch, kteří ač jsou nižší formou života, mnohdy vládnou schopnostmi, které my nemáme.

 

A podívejte, kdo se mi včera, když jsem jela pořídit nutnosti na tu velkou věc, co jsem si vymslela, připletl do cesty.

 

OBRÁZKY JSOU ZVĚTŠOVACÍ

 

23599YmI.jpg

 

23600YTN.jpg

 

Byl božííí!!

 

 

Nejen že ochotně pózoval, nechal se vyfotit a náležitě si to užil, ale taky se dal pohladit a nakonec jsme se tak zamilovali, že ho paní musela odlákat na rohlík a já se musela ze zahradnictví odplížit zadem, protože se ten chlapec rozhodl, že půjde se mnou do auta a domů.

Tedy, nééé že bych nechtěla.

 

 

Myslím, Tome, že nutně potřebujeme páva! devil

 

Krásný den všem!

 

Michaela Kudláčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna je v Úplňku Co to znamená?
a nachází se v PANNĚ. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Matěj se narodilo hebrejštině. Pradědečkem je mu jméno Mattytja, doslovně „Mattyth Jáh(u)”,což se překládá jako „dar Boží”. Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj. Oba jsou tedy „darem od Boha“. No a takový božích dárečků nám po ČR běhá 421.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 446
  • 343
  • 49 612
  • 388 197
  • 2 380 342
  • 3 789
  • 28
  • 1 834
0 Shares
Share
Tweet