Detail příspěvku: Martyn Cox: Rostliny v nádobách

Martyn Cox: Rostliny v nádobách

autor: | Srp 6, 2012 | Fauna a Flóra | 0 komentářů

Views: 27

Jestli máte rádi takové ty explozivní, barevné a nad nad nadnesené zahrádkářské katalogy plné šťavnaých plodů a neskutečných rostlin, vítejte v klubu. Tato knížka je obdobou takového katalogu, na rozdíl od něj mám pocit, neobsahuje fotomontáže a ukazuje zahrádkářskou realitu. Je nádherná!

Je tu doslova přehršel informací o základech pěstování na balkóně, v truhlících, nádobách i na zahradě, nechybí ani velmi kvalitní obrazové zpracování škůdců a nemocí rostlin.  Ale to nejpoutavější je bezpočet dvojstran věnovaných vždy jednomu tématu.

 

6420Mzd.jpg

Rostliny okrasné, nádobové, truhlíkové, orchideje, střevíčníky, begónie (žasla jsem nad rozmanitostí), zelené rostliny do pokojů, ale pak i růže, zimní rostliny a mohla bych pokračovat.

Neskutečné jsou třeba bahenní rostliny.

To ale není všechno.

Část věnovaná zelenině nikterak nesnižuje pěstitele terasáře a balkonáře. Naopak. O nádobovém pěstování tato kniha je a i když často jsou ty nádoby velikosti koupelové vany, je to tak správně. Na druhou stranu, když máte dost hlíny na terase, jde vypěstovat téměř vše.

 

6427ODY.jpg

Tohle potěší oko i chuťové buňky. Netušila jsem, že existuje jedlá červená lebeda a listový šťovík s tak nádherným červeným žilkováním…

 

A tady přichází úžas nad obrázky

Jak jsem již napsala, jsou opravdu velmi podobné těm katalogovým, ale nepřipadají mi fotomontované. Ani trochu. I ty hrušky na miniaturních balkonových stromcích visí tak nějak přirozeně a opravdu na ní uzrály. Mimochodem, víte, že existují žíhané typy hrušek?

Část věnovaná ovoci asi nejvíce zaujala mne i syna – to víte, jahody, borůvky, maliny – tomu nikdo neodolá.  A kromě klasiky tu najdete i dvojstranu pro středomořské pěstování, fíky, olivovníky.

Prostě stejně jako se člověk vyžívá a slintá nad katalogem od „zahradníka“, tak bude slintat tady.  Mnohdy žasnete nad nejrůznějšími odrůdami čehokoliv…

 

6425NWN.jpg

Buddhova ruka – podlouhlé citrusy! Fíha!!!

 

Akorát, že tady se u čtení mnohé dozví a hlavně  zjistí, jaká je realita toho přenádherného pěstování. Prozradím, že to není zas tak složité, stačí mít čas, chuť a odhodlání.

Tady je důkaz…

 

6424Zjd.jpg

 

Dvojstrana o mrkvích zaujala… protože čirou náhodou jsme letos činili pokus s mrkví, jež vidíte úplně dole – KULATOU! Takhle to dopadlo:

 

6423NTk.jpg

 

 

Omluvte sníženou kvalitu výpěstku, je to jen takové to domácí pěstování, žádný zahradnický katalog Wink

 

A hlavně mám pocit, že po přečtení těch 250 stran by mi nebyla žádná terasa dost velká. Jaké štěstí, že mám jen téměř neplodnou zasklenou lodžii….

 

Renata


[sexy_author_bio]


 

p.s.: ale na kochání je tahle knížka nádherná. Dítě mi ji uzmulo do své knihovničky, ono toho tam je na prohlížení strašně moc.

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Adolf má svůj původ, jak asi každý tuší ve starogermánštině. Vzniklo ze z prastarého jména „Adalwolf“, což znamenalo „ušlechtilý vlk“. „Adal“ je „ušlechtilý“, „wolf“ je „vlk“. Původní význam jména je tedy v němčině spojen s ušlechtilostí a vznešeností. Ještě u starých Křesťanů bylo jméno oblíbené. Nejstarší známý Adolf byl mučedník a zahynul v roce 755. Později nosilo toto jméno i mnoho biskupů. Dnes už to taková sláva s tímto jménem není, ale je to o úhlu pohledu. Adolf prostě znamená „ušlechtilý vlk“. A takových máme v ČR 4012

V celosvětovém kalendáři je dnes

Den otců (3. neděle v červnu).

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 18
  • 406
  • 17 817
  • 347 782
  • 2 475 409
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet