Detail příspěvku: Jaké plemeno psa Vám bude nejvíc sedět?

Jaké plemeno psa Vám bude nejvíc sedět?

autor: | Dub 4, 2023 | Fauna a Flóra, Komerce | 0 komentářů

Návštěvy: 110

Chystáte se pořídit si pejska, ale nevíte si rady s výběrem? Ať už to bude váš první pes nebo již několikátý v řadě, ale chtěli byste zkusit jiné plemeno, připravili jsme pro vás průvodce, který vám s výběrem pomůže. Pokud se ještě na pořízení psa

necítíte, můžete se zatím spokojit s psím tričkem.

  Zvažte svůj životní styl

Předtím, než se vůbec začnete po pejscích rozhlížet, měli byste si ujasnit několik důležitých otázek ohledně vašeho životního stylu. Chovatelé psů vám pak tyto otázky nejspíš také položí, aby se rozhodli, zda jste vy a váš domov vhodnými kandidáty. V čem byste tedy měli mít jasno:

Jste aktivní člověk nebo spíše pohodář?

Máte nebo plánujete mít děti?

Kolik času máte na socializaci a výcvik?

Jak dlouho budete každý den mimo domov?

Jak často jezdíte na služební cesty nebo dovolenou?

Máte dostatek financí na pokrytí všech potřeb pro psa?

Rozhodně byste si neměli pořizovat psa proto, že se vám líbí vzhledově nebo že si to přeje vaše dítě. Jsou to totiž nejčastější důvody, proč psi končí v útulku.

  Různá plemena mají různé potřeby

Pokud hledáte psa, který by dobře snášel váš vysoce aktivní životní styl a chtěli byste ho brát na výšlapy nebo cvičit agility, pak pro vás bude ideální border kolie. Počítejte s náročným výcvikem. Jestli hledáte spíše menší plemeno, nicméně máte stejné zájmy, pak bude dobrou volbou pes papillon. Psi, kteří vyžadují hodně fyzického i psychického tréninku, jsou také stafordšírský bullteriér, husky nebo jezevčík. Mohou být tvrdohlaví a pokud jsou tato plemena špatně vychovávána, mohou rychle přerůst přes svého pána.

Jestli hledáte psa k rodině, který potřebuje mírný pohyb a méně péče, možná budete chtít labradora. Z gaučových psů si můžete vybrat mezi čivavou, shih tzu či jorkšírem. Čivava je skvělý hlídač a je ideální do bytu. Může být ale také agresivní. Shih tzu bude skvělým společníkem pro ty, co nejsou tolik aktivní nebo odchází do důchodu. Toto plemeno je velice přátelské, nicméně jeho srst vyžaduje velkou péči. Co se týče jorkšíra, ten je z gaučových psů asi nejaktivnějším plemenem. Vyžaduje aktivitu a pozornost. Gaučáci jsou obecně vhodní k dětem, nicméně by nad jejich hrou měl vždy dohlížet dospělý.

Malá plemena se dokážou rychle ohnat, pokud se jim něco nelíbí.

Jake plemeno psa Vam bude nejvic sedet1

  Výběr psa: chovatelé nebo útulek?

V momentě, kdy máte o vašem budoucím pejskovi rozhodnuto a nastudováno dostatečně informací, přichází na řadu otázka, zda pořídit štěně nebo psa seniora. A taky – pes s papíry, bez papírů nebo z útulku?

Štěně jakékoliv rasy potřebuje výcvik. Musíte počítat s tím, že vám možná bude dělat doma loužičky, než se naučí chodit ven. Dospělý pes už bude vycvičený, ale také vás může překvapit. Zejména tehdy, pokud toho víte málo o jeho minulosti. Pokud je pro vás konkrétní rasa srdeční záležitost a chcete znát původ svého psa, pořiďte si ho od chovatele. Jestliže vám na čistokrevném původu tolik nezáleží nebo byste chtěli dát domov staršímu pejskovi, běžte do útulku. Množírnám se vyhýbejte. Těmto ,,chovatelům“ záleží hlavně na rychlém prodeji, často od nich nedostanete informace o zdraví a předcích štěněte a prostředí, ve kterém pejsek vyrůstá, může být pochybné.

  Příprava na nového člena rodiny

Už máte vybráno a pro psa si už stačí jen dojet. Jedete si pro čivavu? Přijeďte v čivava tričku! Je vaše domácnost na příchod nového člena připravena? Správný společný start je důležitý, proto byste neměli přípravu podcenit. Ještě než bude pes u vás doma, mějte již nakoupeno základní vybavení, kvalitní krmivo a vše přizpůsobte tak, aby se pes nemohl zranit a vaše věci nedostaly zbytečně zabrat. Dejte pryč jedovaté rostliny a stejně tak ostré předměty. Zabezpečte kabely a další věci, které by štěně mohlo rozkousat.

Jake plemeno psa Vam bude nejvic sedet

Na první společné dny si vyhraďte spoustu času, ať se se svým novým společníkem můžete dobře poznat, a těšte se na spoustu společných zážitků

Zpracovala: Tereza Fialová

Zdroj obrázků: Canva

Článek pro vás napsala:

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Aleš je jméno původem řecké a jeho základní podobou je Alexej. Kořenem je pak slovo alexein, což znamená „bránit“. Aleš (Alexej) lze přeložit jako „štít, záštita, pomoc“

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 84
  • 370
  • 23 098
  • 363 307
  • 2 415 959
  • 3 794
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet