Dům a Byt

Přemluvte manžela, ať do vaší domácnosti pořídí LED osvětlení.

0 Shares

Přináší nejednu výhodu
V posledních letech se hodně mluví o možnostech úspor v tuzemských domácnostech. Jedním z řešení, jak snížit náklady při spotřebě elektrické energie, je využití LED osvětlení. Pokud váš manžel nechce o tomto způsobu svícení ani slyšet, je dobré vědět, s jakými argumenty přijít, abyste ho přemluvila.

 

Úspora energií je razantní

Oproti klasickým druhům osvětlení jsou moderní LED žárovky schopny spotřebovat jen asi desetinu elektrické energie. Za rok to může dělat docela slušný balík peněz.

 

Přirozené světlo

LED panely, žárovky a pásky vydávají našim očím přirozenější světlo. Dá se tak říci, že jsou vhodné i ze zdravotních důvodů. Samozřejmě je vždy nutné zvolit osvětlení dostatečné intenzity, aby nedocházelo k potížím se zrakem.

 

25860YTM.jpg

 

Dlouhá životnost

Určitě si vybavíte situaci, kdy jste běžnou žárovku v pokoji museli měnit třeba i několikrát do roka. To u LED žárovek nehrozí. Jejich průměrná životnost se pohybuje v řádech desítek tisíc hodin provozu, takže vám doma toto osvětlení vydrží klidně až 10 let.

 

25859NWE.jpg

 

LED panely a žárovky mají navíc výhodu, že se naplno rozsvítí prakticky ihned, nevadí jim ani časté zapínání a vypínání, což byl jeden z hlavních problémů z hlediska životnosti u klasického domácího osvětlení.

 

Skvělý vzhled obohatí koupelnu, kuchyni i další prostory v domě

LED světla oceníte i co se týče designu, zejména LED pásky. Jimi lze zvýraznit třeba prostor kuchyňské linky, meze se ale vaší představivosti nekladou. Možností využití je celá řada. Vždy si však dejte pozor na to, abyste vybrali vhodný produkt. Kromě jiného i z hlediska toho, zda jej hodláte používat v interiérech či exteriéru vaší domácnosti.

 

Ne každá varianta je pro venkovní využití vhodná, mohlo by dojít k jejímu poškození v důsledku negativních klimatických jevů.

 

Zpracovala: Silvie Dluhošová


Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.

Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com