Views: 387
Když jsme byli dětmi, hráli jsme si s nimi a já osobně (no já jsem na to expert) jsem je měla za živé skřítky, co mají veliké vlasy a co sedí na šípkách, jsou veselí a věřila jsem, že když budu chtít vedle utrhnout šípek, skočí mi ten skřítek na ruku. Když jsem ten den nějakého bubáčka viděla, pokládala jsem den za šťastný. Vlastně jsem měla pravdu…
S kamarádkou jsme je často natrhaly a zakomponovaly do her s panenkami, které jsme vyráběly velice zručně z makových květů (V létě vás to naučím. Sice nevím, jak moc si s nimi budete hrát, ale třeba to naučíte někoho, kdo má na to ještě čas a náladu ).
Zpravidla hrály bubáka, nebo nějakého skřítka plamínka a podobně.
No mohly jsme je také vzít a naložit do lihu a měly jsme „meducínu“ a faktickou a nemusely jsme jí vyrábět z hlíny, jílu, nakrouhaných bukvic a dalších ingrediencí, často donesených ze „smeťáku“.
Jenomže kdo by nám tehdá svěřil kořalku, že?
No vy si ji pořídit můžete a můžete vytvořit fakt super „léčovadlo“ (taky používáte někdy svůj dětský slovník?) které umí pomoci odehnat i rakovinu.
On to vlastně trochu nádor fakt je, a tak kdo na léčivé účinky této chlupatice chce nahlížet jó pragmaticky, může si klidně říct, že je to takové přírodní sérum.
A o čem že to tu básním?
Hele ji, bubáka … to je HÁLKA.
Moc dobře jí znáte, když jdete na podzim na šípky.
Sedí totiž na šípkové větvičce a její vlasy jsou rozcuchané, jako ty vaše, až se s tím košíček, doprodíráte šípkovým houštím.
Hálku „vyrábí“ pro nás dobrotivá vosička, která se jmenuje paní Žlabatka růžová.
Je to rozkošný a užitečný tvoreček.
Mamka žlabatka si vyhledá šípkovou růži (někdy i zahradní), najde si mladičký výhonek a do toho naklade vajíčka.
Její larvičky pak vylučují z tělíčka látky, které v podstatě naruší výhonek, kde pak probíhá bujení a z toho vznikne v podstatě nádor … tedy hálka.
Šípek hálku přežije, ale vysiluje ten keřík, stejně tak i zahradní růži a tak když hálky sbíráme, děláme dobře šípku, který nám pak jistě rád věnuje krásné plody, a současně děláme dobře sobě, protože hálky jsou skutečně moc a moc zdravé.
Obsahují totiž především fenolické látky, tedy Fenoly, které v lidském těle umí likvidovat škodliviny, plísně, volné radikály, jednoduše jsou to antioxidanty, které chrání naše buňky před poškozením, degenerascí, nejrůznějším bujením a podobně, tedy ano, hálka, potažmo fenoly se podílejí na ochraně těla onkologickým onemocněním.
Současně má hálka báječný vliv na krevní oběh, cévy, likviduje v těle všechny záněty a to i chronické.
Hálka posiluje a doslova rekonstruuje imunitní systém.
Úspěšně jí můžete použít na angínu, chřipku, záněty močových cest, močové kameny, odřeniny, popáleniny, všechny bakteriální a plísňová onemocnění, chrání srdíčko a celý kardiovaskulární systém, trávení a střeva.
Hálka je výborná, pokud trpíte na časté opary.
Můžete hálku sbírat a sušit a pak dělat odvar, ale úplně nejlepší je, jak jsem psala shora, šoupnout ji do kořalky.
Na jednu flašku tak cca 4-5 hálek. (nejde se jí předávkovat, takže pohoda).
Prostě si kupte nějakou kvalitní, třeba slivovici, třeba zlatou a do lahve napěchujte hálky. Nechte to takhle zavřené a občas, ale určitě tak třikrát v týdnu lahví zatřepejte.
Za tři neděle máte „léčovadlo“ hotové. Hálky v tom klidně nechte, nebo můžete přefiltrovat, či scedit, jak chcete.
Tinkturu nechávejte v ledničce.
Jako prevence stačí si loknout jednou za den. V době nemoci, nebo problému, prostě několikrát za den. (když se s tím zpumprdlikujete, nic se vám nestane, ale bude vám blbě. Ne po hálce, normálně budete mít k angíně ještě kocovinu).
Tinkturu lze v množství rozumném do čaje dát při angíně i dětem. (Ježiši, ale ne kojencům… prostě třeba od deseti let).
Moje babička říkala bubákovi čimeřice.
(neplést s čemeřicí, to je taky kytka). Je zajímavé, jedné mojí čepici tak taky říkala, a tu jsem milovala, protože byla … jasně, chlupatá.
Magicky je hálka taky zajímavá.
Jak by nebyla, když je tak podivná a navíc roste na růžích.
Naši předkové jí měli za 100% prostředek na hezké sny.
Stačí jí dát pod polštář. A třeba ve staré Sýrii jim říkali větrná růže a vedle magie lásky jí tamní lékaři používali při bolestech zubů.
Hálka doma zabraňuje zlým slovům. Je tedy antihádková a dělá milou atmosféru.
No věřím, že jsem vás dalším darem naší krásné a zázračné přírody, na jehož výrobě vysloveně příroda kooperuje – a můžete se k týmu zapojit – potěšila.
Člověk je ňouma, když zapomíná, kolik toho příroda tak chytře vytváří, aby všechno kolem sebe, tedy i nás udržovala zdravé.
Kéž bychom se jednou uměli, při své inteligenci k ní chovat recipročně.
Pěkný den se zdravými bubáky vám všem!
Michaela Kudláčková
[sexy_author_bio]
Článek pro vás napsala:
-
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.