Ranní kávy

K ranní kávě: Dajli mi medajli? Dajli!

0 Shares

Nemám ani jednu pamětní minci. Snad proto, že se s nimi nedá platit. Holt prostě nejsem sběratel. Ale chtěla jsem být. Jako téměř každý člověk v určitém, velice raném věku…

Začala jsem obrázky a obaly ze žvýkaček, kterých jsem měla poměrně hodně a některé i vzácné.

Například sovětské.

Ty byly unikátní, neb tam se tou dobou častěji žvýkala stromová kůra nebo jazyky od bot, a taky jsem měla několik exemplářů ze žvýkaček amerických.

U těch jsem obrázky vyměnila velice výhodně za svítící Béčko a Háčko, kterých bylo málo.

Sbírku obrázků a obalů od žvýkaček jsem vlastnila do chvíle, než mi jí celou sežvýkala moje tehdy tří letá sestra, aby ty papírky pak půl hodiny dávila a hýkala u toho a slintala, což jsem pozorovala s uspokojením.

Chvíli jsem pak ještě nárazově sbírala kde co, kupříkladu zvířata, než mi babička věnovala sbírku dědových známek se slovy, že ale ji mám užívat, až budu starší a budu z ní mít rozum.

To jsem chtěla udělat. Už jen proto, že na alba hladově pokukovala moje sestra s pedrem v koutku.

27037ZmI.jpg

Chtěla jsem si tedy jenom sbírku připravit a udělat v ní trochu pořádek, a tak jsem ty známky, co dědeček „lajdácky“ vystřihal i s kusy obálek, a na kterých byly hákové kříže a všelijaké jiné symboly a černé a zelené přetisky s velkými písmeny, hezky z těch papírů od obálek odloupala.

Maminka plakala.

Rozhodla jsem se, že nebudu nic už sbírat, což jsem dodržela, mimo hezké sbírky dětí, na kterou jsem hrdá.

Teď udělám výjimku.

Kupuji si občas Epochu a taky někdy 21. století, když prahnu po nových vědomostech z oblasti vědy, techniky, přírodovědy, lékovědy … prostě je to čtivo s informační hodnotou, což se o mnohých jiných tiskovinách říci nedá.

Přijde mi pro rozvoj ducha přínosnější vědět, že neandrtálci se milovali s denisovany a taky s nimi plodili četné potomstvo, což znamená, že jsme možná (pokud to všechno nebylo jinak) potomky obojího lidského dávnodruhu, než vědět, co snídala vévodkyně Kate v pondělí, nebo že zpěvačka Kropáčková „pásla svoje přírodní trojky na pláži v Bibione“, či že se vycházející hvězda zacházejícího seriálu Krákorová vyspala s VIP modelem Vomáčkou, který byl před tím Vomáčková.

V poslední Epoše je mimo jiné nabídka, že kdo bude chtít, může si jen za poštovné objednat pamětní medaili ku příležitosti 100. výročí vzniku Československa.

27036MTc.jpg

A tu já si objednala.

Asi si u příležitosti další stovky neobjednám další medaili, tedy je nebudu sbírat, ale tuhle chci mít. Nevím proč, ale přijde mi to správné a hezké a taky české.

Mám tuhle naší malou zemi fakt ráda, jsem hrdá, že jsem jejím občanem, že mohu sdílet bohatou historii českých králů a osobností i celých našich překrásných dějin a pokládat je za své vlastní.

Nevím, kam medaili dám, ale rozhodně jí najdu nějaké důstojné místo.

Protože přesně takto, navzdory všemu, co se tu děje, a kdo ji právě reprezentuje a jak, svou zemi vnímám.

Jako důstojnou.

Krásný den!

Míša K.

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x