mycka
Dům a Byt

Umíte správně pečovat o myčku?

0 Shares

Pokud máte doma myčku, pak jistě víte nejlépe, jak moc její dáváte zabrat. Denně se musí postarat o množství špinavého nádobí, na kterém jsou nejednou různé usazeniny a připáleniny. Aby vaše myčka pracovala na 100%, je nezbytné jí věnovat i patřičnou péči, do které patří kromě správného výběru čisticích prostředků i její pravidelné čištění.

Jak pečovat o myčku

Myčka se stala oblíbeným spotřebičem nejedné domácnosti a my se tedy vůbec nedivíme. Mezi její výhody patří:

– Mnohem nižší spotřeba vody než by tomu bylo v případě, že byste nádobí myli ručně

– Nespotřebuje hodně elektrické energie

– Šetří naši planetu, nakolik je poměr čistícího přípravku na množství nádobí mnohem nižší, než kdybyste je myli ručně

Přestože se myčka sama stará o to, aby byl náš nádobí co nejčistší, sama občas potřebuje, abychom ji důkladně vyčistili. Jak se to dělá? Celkem jednoduše. Stačí, když v pravidelných intervalech, řekněme jednou měsíčně, precizní vyčistíte kovový filtr, který se nachází v její spodní části. Zbytky jídel a různé další nečistoty totiž zvyknou ucpávat sítka, důsledkem čehož se z myčky nejednou šíří nepříjemný zápach. Výborným preventivním opatřením je proto pravidelná údržba, která vám určitě nezabere více než pár minut.

data

Náš tip: Chcete si zakoupit kvalitní myčku, ale nechcete utratit spoustu peněz? Tak pak navštivte kupónový portál Vasekupony.cz, využijte lákavé Alza slevy nebo Datart slevový kód a nakupujte výhodně.

Nejsou to jen usazeny zbytky jídel, které trápí naši myčku. Její účinnost a výkon do velké míry ohrožuje i vodní kámen. Právě ten spolu s usazeným tukem je hlavním viníkem vytváření bariér a zatěžování čerpadla. Odstranit jej můžete mnoha způsoby. Sáhnout můžete buď po kyselině citronové, ale nejlepší efekt vám i tak zaručí až kvalitní čisticí prostředky.

Kvalitní čistící prostředky

V případě, že sáhnete po vhodných přípravcích, čištění myčky nebude žádná věda. Stačí použít kvalitní čisticí prostředky a samozřejmě dodržet správné dávkování. Vybírat si přitom můžete ze 3 druhů:

myc

• Tablety do myčky

• Prášky se myčky

• Gel do myčky

4 rady pro lepší výkon a delší životnost myčky

1. Zbytky jídel z talířů a nádob vždy před vložením do myčky odstraňte

2. Zaschlé a připálené hrnce a pánve nejdříve nechte odmočit

3. Sítka a filtry pravidelně čistěte

4. Nespoléhejte na babské rady s octem či kyselinou citrónovou. Používejte speciální přípravky na odstraňování vodního kamene a mastné špíny

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x