Detail příspěvku: Cigaretový zápach v bytě? Zbavte se ho jednou pro vždy!

Cigaretový zápach v bytě? Zbavte se ho jednou pro vždy!

autor: | Čvc 17, 2021 | Dům a Byt | 0 komentářů

Cigaretový zápach je častým společným jmenovatelem nájemních bytů. Kdo s ním bojoval, potvrdí, že jde o běh na dlouhou trať. Při zápasu s pachem cigaret vám pomůžou rady našich babiček i moderní generátor ozonu.

Zápach z cigaret se dostane všude. Mezi největší ložiska řadíme záclony, podlahy a omítky. Při dlouhodobém vystavení se dostane i do nábytku, bytových doplňků a dokonce do skříní s oblečením.

Rada pro boj se štiplavým zápachem je nasnadě – nekuřte v bytě! Ne vždy s tím ale něco uděláte. Bývalí nájemníci si dopřávali cigaretu doma a ještě k tomu se zavřenými okny. Větrání přitom funguje jako prevence před usazováním molekul dýmu.

Pravidelné větrání zápach z bytu vyhání

Při boji se zápachem začněte tam, kde předchozí obyvatelé přestali. Otevřete všechna okna a několik dní intenzivně větrejte. Přirozené proudění vzduchu odvede z bytu vlhkost, ve které se drží molekuly kouře. Jestliže nedosáhnete dostatečného průvanu, pomozte si ventilátorem.

Správnému větrání pomáhají nižší teploty. Vyvarujte se ale větrání v dešti. Vlhkost naopak napomáhá usazování škodlivých molekul kouře a veškerá práce přijde vniveč.

Vyperte záclony a závěsy

Jak jsme psali výše, záclony a závěsy jsou nejčastějším ložiskem zápachu. Než se pustíte do plošného čištění, záclony vyperte nebo dejte do čistírny. 

Jestliže se rozhodnete pro domácí praní, přidejte do pračky jedlou sodu nebo bílý ocet. Jedná se o přísady, které velmi dobře pohlcují zápachy. Záclony pak ale vyperte ještě jednou v běžném pracím prostředku. 

V krajním případě se může stát, že záclony nevyčistíte a nepomůže vám ani profesionální čistírna. Trvale poškozené záclony raději vyhoďte a kupte si nové. Boj s kouřem je v tomto případě marný.

woman 918616 960 720

Zápach se drží v omítkách i ve stropech

Než se vám doperou záclony, pusťte se do nápravy stěn a stropů. V nájemních bytech na omítkách najdete několik vrstev barvy. Do ní se zápach doslova zažere a vy ho pryč dostanete jen velmi těžko.

Stěny důkladně omyjte roztokem vody a bílého octa. Pohltíte tak pachy a směs funguje i jako dezinfekce. Jestliže do vody přidáte i pár kapek vonného oleje, stěny provoníte vaší oblíbenou vůní.

Někdy je zápach natolik hluboko, že musíte kompletně odstranit barevné nátěry. Jedná se o úmorný, ale nejúčinnější způsob. Holé omítky natřete izolačním nátěrem, který ochrání zdi před nikotinovými skvrnami, které se mohou projevit až po několika měsících.

Zatuchlým omítkám pomůže čištění ozonem

Byt je vymalovaný, nové záclony pověšené, ale v bytě stále cítíte nepříjemný zápach? Přichází čas na chemické čištění. Jedním z takových způsobů je čištění místností ozonovým generátorem.

Tento přístroj produkuje ozon, což je tříatomová forma kyslíku O3. Plyn má dezinfekční účinky a rychle na sebe naváže cigaretový zápach. Kromě něj se ale v bytě zbavíte i spór plísní, což ocení zejména alergici.

Při boji s cigaretovým zápachem si obrňte nervy. Je to běh na velmi dlouhou trať. Připravte se také na to, že některé postupy budete muset zopakovat. Letní dny s nízkou vlhkostí vzduchu jsou ale ideální na to, abyste se do této práce bezodkladně pustili.

Zpracoval: Jakub Janíček

Článek pro vás napsala:

Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře, sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.
Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti.
Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VODNÁŘI. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Andrea sahá svými kořínky do starého Řecka. Narodilo se z řeckého jména Andreas, které se překládá jako „odvážný“, „statečný“. České podobě tohoto jména výrazně pomohla francouzská varianta André. Význam jména ale zůstává stále zachován. Andrea znamená „odvážná, statečná“. Takovýchto jmenných Amazonek máme v ČR 38570.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Mezinárodní den antikoncepce.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Ponechali byste název pásky proti smrti pro reflexní prvky?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 7
  • 476
  • 19 879
  • 439 471
  • 2 218 999
  • 3 773
  • 26
  • 1 813
0 Shares
Share
Tweet