Dům a Byt

Co byste měla vědět před ještě před koupí bytu či rodinného domu?

0 Shares

V posledních několika letech výrazně vzrostla poptávka po hypotečních úvěrech, protože úrokové sazby jsou poměrně nízké. S investicí do nemovitosti však souvisí spousta starostí a povinností, o kterých se až tak nemluví, a proto bychom vám chtěli poodhalit, na co všechno byste se měla připravit, pokud se pustíte do koupě rodinného domu anebo bytu.

26596Y2J.jpg

 

Podle zákona tuzemské banky nesmí poskytovat stoprocentní hypotéky, a proto byste měla mít naspořeno, než vůbec začnete hledat nějakou nemovitost.

Většinou bankovní domy k financování bydlení poskytují maximálně 80 % z tržní ceny vybraného obydlí. Když tedy byt stojí 3 000 000 korun, musíte mít 600 000 korun vlastních prostředků.

Jestliže nemáte takovou částku našetřenou, pak nepočítejte s tím, že by vám některá z bank poskytla hypoteční úvěr. Hypoteční kalkulačka vám prozradí, jakou měsíční splátku budete platit a jakou úrokovou sazbu můžete získat.

Jak je to s daní z nabytí nemovitosti?

Dalším nákladem, se kterým musíte počítat, je daň z nabytí nemovitosti. Dřív ji platil prodávající, nicméně pravidla se změnila a od loňského roku ji platí kupující. Pokud se chcete vyhnout této položce, hledejte si novostavbu, protože ty jsou po dobu pěti let od chvíle, kdy lze stavbu využívat, od daně osvobozeny. Stejně tak daň nemusíte platit, pokud si převádíte do osobního vlastnictví majetek družstva.

Sazba daně z nabytí nemovitosti činí 4 % ze základu daně, přičemž základ daně je cena nemovitosti. Když vezmeme opět cenu 3 000 000 korun, tak daň v takovém případě činí 120 000 korun. Daňové přiznání je nezbytné podat do třech kalendářních měsíců následujících po měsíci, v němž byl proveden vklad práva do katastru nemovitostí.

Obraťte se na finančního poradce

Jestliže nemáte ve finančním sektoru vůbec žádné zkušenosti, doporučujeme obrátit se na finančního poradce.

 

26595MGY.jpg

 

Právě finanční poradce vám pomůže se zřízením hypotéky a dalších náležitostí potřebných k získání rodinného domu či bytu.

 

Zpracovala: Placla

Redakce Popelky vznikly 14.7.2011
Redakce Popelky vznikly 14.7.2011 "Rak" tel:721 381 824
Milujeme všechno, co je rodu ženského a ctíme rod mužský. Klaníme se nekonečné kráse přírody a moudrosti našich předků. Víme, že hranice jsou vždy tam, kde si je postavíme. A proto je vůbec nestavíme, abychom nepřehlédly kouzlo a věřily v zázrak.
Hodnocení k článku

Komentáře -Napsat soukromou zprávu můžete jako přihlášení vpravo v části: Soukromé zprávy.

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com