Detail příspěvku: Proč jsou pávi hezčí než pávice? Aneb proč jsou ženský hezčí než chlapi?

Proč jsou pávi hezčí než pávice? Aneb proč jsou ženský hezčí než chlapi?

autor: | Srp 12, 2011 | Vztahy | 0 komentářů

Views: 117

Tak nějak opačně to je u lidí, nemyslíte? Při pohledu na páva se mi jednou stalo, že se rozvinula diskuze na téma, jak to mají ty pávice parádně zařízený, že si zařídily tak krásné partnery. Zatímco ony samotné jsou hnědavé, kropenaté a víceméně nenápadné, ovšem stále pěkné, jejich partneři jsou chodící klenotnicí. Prostě lahoda pro oko marnivých žen – a také pávic.

712YTc.jpg

 

Proč to tak není u lidí? Proč si ženský zařídily nic moc  samečky a u člověčího plemene je vše tak nějak naopak. Ženy jsou tedy obecně považovány za krásnější polovičky.

 

Proč?

 

Zajímavá otázka, na kterou se mi kdesi v temné hlubině zapomnění vynořila jakási nevzpomenutá teorie o tom, že to má svůj význam a má to nějakou spojitost s velikostí samců a samiček v živočišné říši a samozřejmě to má vztah k reprodukci, jak jinak. Ovšem teorie sama se mi nevybavila a nevybavil se mi ani její zdroj, jestli to byla kniha, časopis nebo dokument na dvojce v televizi. Ale otázka mi nedávala spát? Proč si pávice zařídili krásný chlapy? Hm… A jala jsem se pátrat.

 

V říši zvířat bývají samečči hezčí než samičky. Tuhle chybu Bůh napravil, když stvořil člověka.
Claudia Biniová

 

Tak tenhle citát mnoho neosvětlil. Ano, Bůh údajně stvořil ženu na druhý pokus a jak známo, Bůh už asi vychytal chyby a tak se mu prostě žena povedla lépe. Pochopitelné. Ale odpověď na otázku to nedává a tak se vracím zpět do říše zvířat.

 

Krásnější z páru by teoreticky měl mít kvalitnější genetický materiál  a tuto evolučně důležitou věc by měl dát najevo. Pávice si tedy vybírají páva s nějkrásnějším peřím a nejsilnějším hlasem.

 

Jenže… to dělají i ženy.

Ač zdobné a krásné, nejsme hloupé a kdesi v podvědomí – není-li tento pud přehlušen nečím jiným – hlodá vždycky to důležité síto pro vlastnosti budoucích potomků a sice, že otec další generace jejího rodu by měl být fyzicky zdatný a inteligentní.

 

Samečka – biologicky cenější, proto nenápadná a je více obezřetná, aby měla větší šanci na přežití

Samec  – stačí málo kousků k přežití rodu, tudíž může „hýřit“ a riskovat život, nějakej jeden vždycky zbyde

 

Hnusnější, aby mohly páchat delikty?

Nevím, nakolik může páv násilně oplodnit pávici, taková pozorování jsem dosud nečinila, ovšem činili vědci. A to na opicích. Pokusy na opicích dopadly takto – je-li samice v situaci, kdy nemůže uniknout, tedy v kleci zavřená či jinak znehybněná, stoupá u přítomného samce samičí pud a rychle se vzruší. A ubohá samice v tu chvíli řeší, nakolik má možnost úniku.

Když ano, když může utéct, bojuje jako lvice. Když tuto šanci evidentně nemá, boj rychleji vzdává.

 

Tak na tohle nikdo nemusí dělat výzkumy, to je téměř logické, nemyslíte?

Ovšem pořád to nedává odpověď na otázku, proč jsou lidské samičky hezčí. Když jsem se brouzdala netem, narazila jsem na článek, který se mi už podruhé nepodařilo nalézt a když, tak byly placené a podle dalšího obsahu jsem poznala, že jde o jakýsi vojensko-pornografický plátek.

 

V tu chvíli mi názor autora byl jasný – ten tam totiž rozvíjel myšlenku, že ženy jsou od přírody menší, aby toho tolik nesežraly a samec, tedy muž, měl v prehistorických dobách, méně práce s tím, je uživit.

 

Samec je silnější proto, aby mohl násilím oplodnit samičku i proti její vůli,protože je to jeho primární úkol – množit se! A jelikož je množení žádoucí a cenné, musí být připraven stále a předpokládá se odpor samic, protože březost a kojení je náročné a tak je třeba mít pádný argument, třeba svaly a dvojnásobnou váhu.

 

Nu… prostě příroda, milé dámy, co byste chtěly?

A pokud je to tak, tak není důvod, aby tato zvěrstva páchal ten hezčí z páru. To by totiž nebylo pro oko příliš hezké…

A třeba jsou ti chlapi taky hezký…

 

Kritéria krásy jsou neměřitelná, i tomu pávovi přijde jedna pávice hezčí než druhá, třeba má korunku víc nalevo nebo tak něco… a jen to není faktor měřitelný naším vnímáním. Líbit se musí samec i samička, oba navzájem, pak může dojít k čemukoliv. My lidi k tomu máme ještě navrch lásku. Takže…

Se vlastně máme, no ne?

 

713ZmV.jpg

 

Jsme příliš „ve vzduchu“ a velkorysé… můžeme si ošklivý samce dovolit!

Muži jsou založeni opticky, takže kdyby někdo vypadal jako oni, nebo dokonce ještě hůř, asi by je moc nelákal. Jsou naladěni na něco krásného, hebkého a měkkého. Ženu. Krásnou nejlépe.  Aby z ní podvědomě získávali energii, tu zjemňující, aby dorovnaly svůj mužský princip.

 

A ženy?

 

Ty jsou přírodou puzeny k tomu, aby do své něžnosti přijímaly cosi tvrdého, pevného, suchého a notně energického, tedy muže.

A protože jsou to tvorové velkorysí, duchovněji založení, není pro ně fyzický vzhled zas až tak důležitý. A tak mohou být lidští samečci poněkud méně krásní než samičky. Prostě jim to projde.

Jenže já si myslím, že to tak není. Muži prostě nejsou méně krásní než ženy. Jsou jen jiní. Právě takoví, jací se k nám, ženám hodí.

 

A páva pávicím nezávidím, musí to být fakt blbý, tahat za sebou „takovej ocas“… nebo ne?

 

Renata


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve VAHÁCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Zbyšek je významově zajímavé staroslovanské označení, které vzniklo z jména Zbyslav, jehož překlad znamená „hněv”. Zbyšek se tak vykládá jako „hněvivý”, „rozněvaný” nebo „rozčilený”. V ČR je jen 81 hněvyvých Zbyšků

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 231
  • 384
  • 39 817
  • 360 832
  • 2 458 559
  • 3 795
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet