Detail příspěvku: Nicole Daedone: Orgasmická meditace

Nicole Daedone: Orgasmická meditace

autor: | Led 5, 2017 | Vztahy | 0 komentářů

Návštěvy: 134

Milujete pomalé jídlo? Děsí vás zběsilý konzum kolem? Pak si jistě zamilujete i pomalý sex.  Napsáno o něm bylo mnoho publikací, a tak zkuste třeba tuto. Kromě praktického návodu a plánu se v ní dočtete mnoho o lidské duši. O tom, jak pomalým, citlivým vnímáním svého sexuálního prožívání obnovíte tok života ve svém těle. A duši.

23055ZWV.jpg

 

Je to jedna z těch knih, která vám osvětlí souvislost mezi pramenem života, pocitu života, žití… a sexem. Že ne nadarmo se sexuální (a tvořivé) energii říká, že je vlastně esencí života. Kdo má tuhle energii v sobě úplně blokovanou, ten prostě nežije. Pamatujete si na ty pichlavé vtipy na zahořklé ženy ve smyslu, že „ty to dlouho neměly, proto jsou takové“? Ošklivé, jen co je pravda, ale při čtení této knihy jsem musela dát za pravdu těm cynickým vtipálkům, protože na tom určitě něco je. A popravdě, nemusíte ani mít partnera, tohoto se tato kniha dotýká jen okrajově, ale sexuální síla je podobné té, se kterou člověk žije smysluplný život, tvoří… někdy se dá tato činnost vrhnout i do tvůrčí práce, do jiných „náhražek“, ale základem je, aby se touto činností obnovovala citlivost, aby se pěstovala vnímavost, a tudíž i přítomný okamžik.

 

Půjdete do toho podle návodu?

 

Nicole Daedone je patrně velká pečlivka, protože tuto knihu pojala z gruntu od podlahy. Vysvětlila, procítila, všemožnými způsoby vás přesvědčila o výhodách této péče o duši (a tělo samozřejmě), a přináší i program, podrobný návod jak na to se všemi různými výstřelky tu i tamhle, jako kdyby si uměla představit, kam všude u toho může létat vaše mysl. Jsem si ale jistá, že už ve chvíli, kdy se budete prodírat jednotlivými stránkami, pocítíte obrovskou chuť to alespoň zkusit. I kdyby to měl být experiment na dva týdny a pak už nic.

 

Sama bych tuto knihu považovala jako dar pro partnerský život. Jako něco, co je v tom nejvyšším balíčku darů, které si mohou muž a žena vzájemně dát.

 

No a jako bonus se tady dozvíte pár věcí, které je určitě dobré vědět. Třeba tu o jednoduchosti (nikoliv však hlouposti) mužů.

 

„Mužský mozek se k údivu všech žen skutečně soustředí na to, co muž právě v tomto okamžiku dělá. Všechny jemné nuance, které žena kolem sebe neustále vnímá, vůbec neproniknou k jeho radaru. Očekáváme, že bude komunikovat řečí těla a zadumaným mlčením. Jenomže on už přece řekl všechno, co potřeboval. Jasněji už to nejde. Proto jsou muži frustrovaní, když se jich už počtvrté ptáme, co tím vlastně mysleli. Mysleli tím přece to, co řekli. Jen to, co řekli, nic víc. Muži jsou soustředění, přímí, jednoznační a čestní. Říkají to, co si myslí. Poctivost stojí na nejvyšším stupínku. Takže, když nezacházejí do podrobností, neberte si to, dámy, prosím osobně. Nejde o to, že by vás nemilovali a nevnímali.  Prostě vám to už řekli. Vraťte se v duchu k jejich slovům a nechte je dopadnout plnou vahou. Možná zjistíte, že už není nač se ptát.“

 

Řeč je tu normálních vztazích, nikoliv o těch, které jsou opravdu na manipulaci a lži a podvodu postavené. Čím dál více u této knihy získáváte pocit, že důvěra, která mezi partnery je, je něčím, co musíte vzájemně neustále pěstovat a stále se chtít naučit jeden o druhém. Chtít proniknout k jeho duši, k jeho odlišnosti. Ženy nikdy nebudou jako muži, a naopak to také nebude. Žádný muž s vámi nebude kamarád. Žádná žena nebude chlapovi parťák do hospody.

 

A možná pro tento přístup ke vztahům je tato kniha ideální.

 

23056MmR.jpg

 

Je určitě jednou z těch, které by měl přečíst člověk, který chce ke vztahům přistupovat nově, bez předsudků, ale také bez slepé a často neuvědomělé schopnosti si neustále ubližovat nárazy hlavou do zdi. A jste-li sami, jistě to je dobrý začátek – a po čase určitě dojde i na ten sex. Na ten pomalý, orgasmický a na ten, který je s důvěrou.

 

 

23154ODF.jpegO autorce:

Nicole Daedone je zakladatelkou komunity One Taste, která sdružuje učitele a studenty věnující se rozvoji inovativních přístupů k otázce vztahů, vedení a léčení pomocí sexuality.

Hlavní oblast její práce – orgasmická meditace – jedinečným způsobem kombinuje tradici prodlouženého orgasmu s moudrostí jógy, tantry a zenbuddhismu.

Nicole pracuje v sanfranciském centru, píše, vyučuje a přednáší o vztahu jazyka a spirituality, těla a mysli. Od roku 1998 zkoumá orgasmickou meditaci a související techniky.

Vyrůstala v Los Gatos v Kalifornii, nyní žije v San Francisku se svým partnerem Reesem Jonesem. Její stránky: nicoledaedone.com, onetaste.us

 

Anotace:

Tato kniha je o sexu, jistě. Ale zároveň je to i kniha o vašem životě, o tom, jak se naučit ve světě nově fungovat. Nabízí nový způsob navazování vztahů s lidmi a s životem jako takovým. Je o tom, jak zapustit kořeny. Naučit se cítit vlastní tělo. Naučit se propojit s druhými lidmi. Zbavit se očekávání a na jejich místo postavit širokou škálu možností. Proměnit život v umělecké dílo a sex použít jako magický elixír, jenž nám otevře nové světy.

Orgasmická meditace není klasický sex. Umožňuje muži vyjádřit ženě úctu a poskytnout jí příležitost spojit se s vlastním tělem a prožít krásné a vzrušující pocity. Cílem není orgasmus, i když by to tak mohlo na první pohled vypadat. Jde o navázání silného intimního kontaktu mezi partnery. Vše, co při ní žena prožívá, obohacuje oba partnery.

 

Vydala Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com

 

Renata Petříčková


[sexy_author_bio]


Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se v BLÍŽENCÍCH. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Vincenc je jméno pocházející z latiny. Jeho původní podobou je Vincent. Překlad jména znamená „vítězný, vítězící“. V ČR je 788 Vincenců a 607 Vincentů.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Máte nějaký důvod pokládat pátek 13. za nešťastný? Stalo se vám tento den něco zlého?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 94
  • 324
  • 23 015
  • 362 755
  • 2 416 293
  • 3 794
  • 28
  • 1 846
0 Shares
Share
Tweet