Detail příspěvku: Eva-Mariea Zurhorst: Soulsex

Eva-Mariea Zurhorst: Soulsex

autor: | Led 15, 2020 | Vztahy | 0 komentářů

Views: 349

Prvotní je kniha určena těm, kteří chtějí opravit svůj vztah k partnerovi či sami k sobě a vědí, že něco v jejich sexuálním životě je smutné, neuspokojující, traumatizující. Ne, vždycky za to váš partner nemůže, vždycky jsou na to potřeba dva. Je potřeba dosáhnout pocitu bezpečí.

„Pocity, ač jsou neviditelné, jsou přesto plné informací a mohou mít silný vliv na celé naše prožívání. Strach a deprese mohou člověka dohnat k sebevraždě. Pocity štěstí nám mohou umožnit přerůst sebe sama. Všichni už v matčině lůně rosteme obklopeni neviditelným rodinným informačním polem, které nás formuje a ze kterého si do sebe „stahujeme“ a nahráváme všechny rodinné programy a data. I data obsahující traumata, bolest a strach. A to i když jsou uložena ve skrytých složkách.“

IMG 20191102 103827

Autorka zachází velmi hluboko, víme již, že na našich sexuálních traumatech a nevydařených vztazích se může projevit to, co nám rodiče, často i nevědomky, předávali, chybějící blízkost, pošlapané jemné touhy, prožitá traumata, celý náš otisk duše.

V jakém stavu je váš vztah k sexu?

Tak přesně tak je na tom vaše duše.

Z pevných slupek do otevřeného těla

Jak vypadá starý sex, který nemusí být vždy uspokojující a v němž bez zábran prožíváme to, co nám bylo odňato jako malým dětem, vynucujeme si, jsme lítostiví, jsme dominantní i submisivní, trestáme se i prožíváme vítězství – je skutečně nutná tato dynamika sexu? Nelze být víc v souladu a tím mít víc v souladu nejen celý partnerský vztah, ale i vztah k sobě samým?

V této části máme možnost pochopit i odplakat, protože „konečně to někdo pojmenoval“ svůj emocionální hlad, touhy, bolesti, ze kterých vznikají tuhé krunýře. Pochopit, že něco není špatně s námi samotnými, ale s tím, jak s námi bylo nakládáno, co jsme si sami přiživili a zůstává to nepochopeno. Tudíž z toho nemůžeme najít cestu ven. Věřte, že intuice vám při čtení této knihy velmi pomůže a přesně vás navede tam, kde ucítíte problém.

Nový sex

Druhá část knihy je už o pomalém pěstování důvěry a o praxi, která je v podstatě o tom, že cokoliv vám kdo řekl o „manželském sexu“, je v podstatě nepravda. Nacházíme společně cesty, jak se cítit v sexuální oblasti plná energie, potenciálu a objasňuje i to, proč se ženy někdy cítí po sexu zanesené, otrávené, otrhané. Znovu tu některé části přesahují do „starého sexu“ a do traumat, protože je třeba je stále dávat do souvislostí a zároveň s velkou dávkou trpělivosti chápat, že pokud chcete něco zlepšit, doslova vstupujete na minové pole plné pochybností, našeptávačů, strachů a do svého vlastního nitra, které je hlubší, než si myslíte.

cl

Ale výsledkem je obrovské osvobození.

„Proto jsem žena, já to tušila!“ to je věta, kterou to celé může končit. I když vlastně… začínat.

eva maria zurhorst 245x245 1

O AUTORCE:

Eva-Maria Zurhorst je nejznámější německá vztahová poradkyně a autorka řady bestsellerů. Svou původní profesi novinářky vykonávala například v Jihoafrické republice a Egyptě. Později se jako komunikační poradkyně přesunula do sféry ekonomiky. Po absolvování dodatečného psychoterapeutického výcviku dnes se svým mužem Wolframem působí jako vztahový kouč a kouč pro rozvoj kariéry. Její knihy byly přeloženy do 17 jazyků.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková

[sexy_author_bio]

Článek pro vás napsala:

Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Renata Petříčková (Venclovský) 31.5.1978 „Blíženec“
Rozdvojený člověk s hlavou v oblacích a nohama kdovíkde. Má slabost pro knihy ze všech úhlů pohledu, možných i nemožných. Má zvláštní schopnost vidět svět černobíle. Neumí plavat a neumí kynuté těsto. Miluje kočky, koně, lečo a postel. Ráda by si dala s Hawkeye Piercem suchý Martini. Nejlíp v bažině.
 
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Aktuální motto

„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“
Václav Havel
 

Luna

Luna přibývá Co to znamená?
a nachází se ve ŠTÍRU. Jak to působí?

AdSense

Vaše jméno

Jméno Leoš je podle nejnovějších tézí původem ze staroněmčiny. Jeho základní podoba byla Leopold nebo Leonard, což vzniklo ze spojení slov „leute“ - člověk a „bald“ – statečný. Je ale možné, že první část tvoří slovo „leo“, což je lev. Jméno by tak bylo překladem nejblíže významu „silný, lví člověk“. A takových je v ČR hnedle 5727.

V celosvětovém kalendáři je dnes

Dnes není žádný mezinárodně významný den.

Nejnovější komentáře

Výklady pro Vás od Vás

Výklady Pro Vás Od Vás

Kameny pro ženy

kameny-pro-zeny

INTELIGENTNÍ SMART ZRCADLA

Škola tarotu

Škola tarotu

Runová magie – škola

runová magie

Ankety

Jak se vám líbí web Popelkycz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Sešit na vaření

sešit na vaření

Příspěvky od Popelek

Vyfotili jste něco zajímavého?

Podělte se se všemi! Zašlete foto na redakce@popelky.cz

Statistiky

  • 88
  • 371
  • 17 905
  • 347 440
  • 2 476 233
  • 3 796
  • 28
  • 1 859
0 Shares
Share
Tweet