Společnost

Archeologové o 2012: Žádný konec, ale návrat bohů!

PŘÍLOHA NA VÍKEND

První únorový den letošního roku představili archeologové další výsledky zkoumání několika kamenných desek, nalezených v národním parku Tikal v Mexiku. Ze zkoumání znaků na kamenných destičkách a kotoučích, které nám zanechala dnes tak hodně diskutovaná a vyspělá mayská civilizace, vyplynulo něco moc zajímavého…

4016MWQ.jpg

 

Na destičkách je prakticky zmapovaný život tehdejších lidí.

 

Vedle kalendářů, určujících nejrůznější časová pásma a roční období a také svátků, výročí, dnů uctívání a podobně, se z textů také dozvídáme to, co je pro nás v tuhle chvíli asi nejvíce důležité.

 

Konec mayského kalendáře, je koncem času pravděpodobně proto, že po období, dlouhém 5 125 let SE VRÁTÍ BŮH.

 

Na výzkumu se podílelo mnoho vědců z mnoha zemí a shodují se.

A tak týden po té, co byly objeveny další kamenné desky odkazující na datum 21.12.2012, jako na datum konce jedné éry, říká vědec Sven Gronemeyer z australské univerzity La Trobe:

 

4015ZmU.jpg

Nehovoří se tu o zániku světa, ale o počátku nové éry. Mayské znaky podle posledního zkoumání popisují návrat záhadného mayského boha zrození a války, kterého zvou Bolon Jokte.

To datum není datem apokalypsy. Ti lidé věřili, že musí naopak připravovat půdu pro návrat boha. Ten má podle jejich záznamů až dodnes přežívat ve zdejší svatyni.

 

„Existuje ještě mnoho textů, které se doposud nepodařilo rozluštit, a také byly nalezeny desky, které jsou na konci ulomené, takže texty a i ty, které se vztahují k tomuto datu, dosud zůstávají nedokončené“, uvedli archeologové.

 

Podle doposud rozluštěných textů, ukončili tedy Mayové svůj kalendář proto, že pro ně zřejmě končila jedna éra a jiná měla začít právě návratem Boha Bolon Jokte.

 

No a je to.

Vzhledem k množícím se pozorováním nejrůznějších záblesků a září, s ohledem na tajemné zvuky, tělesa a jiná a jiná pozorování nebude snad moje teorie tak konspirační, když řeknu, že persona Bolon Jokte, který má být bohem zrození a války už si možná chystá uvítací ceremoniál.

 

A já bych se ráda zúčastnila, tedy pokud to Bůh myslí s námi dobře.

A jestli má ústy starých Mayů započít nová éra, tak snad bude lepší a budeme u toho.

 

Čili pohleďme s optimismem ku stratosféře a užijme si hezký víkend!

 

Michaela


Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“ on Facebook
Michaela Kudláčková (Yáma) 21.8.1968 „Lev“
Miluje téměř syrové maso, všechny plody moře,sladkosti a mýdlové vůně. Libuje si v Astrologii, vaření a humoru jakékoli barvy.Obdivuje staré kultury a západy slunce. Má zvláštní schopnost ztrácet důležité písemnosti. Ráda by osobně mluvila s Máří Magdalenou.

Hodnocení k článku

Komentáře - Napsat soukromou zprávu ZDE

  Zaregistrovat si reakce na váš komentář  
Upozornit na
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com