ykozy
Komerce

Plastika prsou se za posledních deset let výrazně změnila

0 Shares

Bohužel, poprsí se v průběhu let výrazně mění, a to zejména v mateřství a během kojení. Pokud nejste se svým dekoltem spokojená, zřejmě uvažujete nad plastickou operací, kterou dávno nepodstupují pouze slavné celebrity. Plastika prsou za posledních deset let prošla značným vývojem, a tak se v následujících řádcích podíváme, jaké změny dané odvětví zasáhly.

Co si představit pod dokonalým poprsím? Protože každá žena má odlišné představy, není možné perfektní poprsí objektivizovat. Plastika prsou se ne vždy týká zvětšení. Zatímco některé ženy touží po zpevnění povolených prsou, jiné zase potřebují poprsí vytvarovat. Všechno záleží na konkrétní ženě.

Plastická operace prsou není výdobytkem poslední doby. Provádí se poměrně dlouho. V České republice byla plastická chirurgie uznána jako samostatný obor v roce 1939, tedy mnohem dříve než v ostatních zemích, za což se zasloužil akademik prof. MUDr. František Burian. A postupem času se tak do módy začala dostávat augmentace.

Co se hlavně změnilo?

V současné době jsou mnohem kvalitnější materiály implantátů. Samotná technika operace se nijak výrazně nezměnila. Používají se gelové silikonové implantáty, jež jsou k dostání v různých tvarech a rozměrech. Dokonce se implantáty liší také hustotou použitého gelu. Plastická operace se provádí v celkové anestezii a trvá většinou okolo jedné až dvou hodin, záleží na složitosti zákroku. Po augmentaci následuje rekonvalescence, která trvá většinou okolo čtyř až šesti týdnů.

Jak plastická operace probíhá?

Samozřejmě záleží na tom, jakou metodu vám plastický chirurg navrhne. Přestože nejběžnější je zvětšení prsou implantáty, jak jsme zmínili výše, je možné provést ještě zvětšení prsou vlastním tukem, tedy takzvaný lipotransfer. Počítejte však s tím, že druhá varianta vám zvětší ňadra pouze o 0,5 až 1 velikost.

V první řadě podstoupíte konzultaci s plastickým chirurgem, s nímž jednotlivé kroky naplánujete. Samozřejmostí je předoperační vyšetření, a potom následuje samotný zákrok. Plastický chirurg provede minimální řez v podprsní rýze, případně v oblasti prsního dvorce či podpaží, skrze něj vloží implantáty, a potom ránu zašije. Po plastické operaci se doporučuje odpočinek, a tak se na pár týdnů rozlučte s normálním fungováním.

Pokud vás plastika prsou zajímá, zřejmě hledáte vhodnou kliniku. Uznávanou je klinika plastické chirurgie Aesthevita, která má pobočky v Praze, Karlových Varech a Mělníku. Sjednat si můžete nezávaznou konzultaci, na které proberete s plastickým chirurgem všechno potřebné, a pak se teprve rozhodnete, zda se do operace pustíte či nikoliv. Portfolio služeb je vskutku široké, a tak nemusíte mít zájem pouze o zvětšení prsou, ale také o plastickou operaci vpáčených bradavek, zvednutí prsou, zmenšení prsních dvorců a podobně.

Zpracovala: Placla

Hodnocení k článku

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
tibetusmev   protibet 1
Montero   textilsvet
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x